Jump to content

fufal

Uživatel
 • Posts

  310
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

fufal last won the day on November 23 2013

fufal had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1,682 profile views

fufal's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done

Recent Badges

52

Reputation

 1. fufal

  Autobaterie

  Můj postřeh z provozu. Měl jsem několik aut s SS, a obávaje se z rychlé likvidace autobaterie s touto technologií (jak jsem byl kdysi vystrašen zde na fóru), jezdím spíše více defenzivně (myšleno ve prospěch dobíjení akumulátoru). Baterie se stále drží a chovají stejně jako kdysi dávno před před nástupem SS. Pouze je pravidelně preventivně před zimou dobíjím nabíječkou C-TEK speciálně pro SS, a poté je už nechávám svému osudu. Myslím, že i tak baterie po 7 letech odvedou práci, jako to bylo doteď.
 2. V zadním nárazníku jsem měl díru na sklopné tažné, ale žádné pazvuky jsem nezaznamenal. Co zadní okna, jsou dovřená? Zkontroluj veškeré těsnění oken i dveří... stalo se mi před 3 lety u nové Fabky III, že bylo v rámu dveří nesprávně usazené těsnění PZ okna.
 3. Krize se svazky zažehnána Ukrajinský dodavatel Škody obnovil produkci, kvůli výpadku v ČR stála výroba enyaqu - Novinky.cz
 4. Má někdo info, zda maska Scaly je totožná s maskou Kamiqa? Mám 3 roky dobré zkušenosti s clonou od fa. Heko na F-III FL, a protože mám na Kamiqu z výroby tažné (tzn. zcela otevřenou masku), a oproti Fabce topí Kamiq o sakra hodně později, chtěl bych mu na zimu dopřát clonu. Clona na Scalu je běžně k prodeji (zn. Heko, Protec), ale bude pasovat také na Kamiqa, což výrobce neuvádí? Díky za radu.
 5. fufal

  Škoda KAMIQ

  2x jsem ceník četl, a přesto přehlédl... díky
 6. fufal

  Škoda KAMIQ

  Má někdo info, od kdy nebo v jaké výbavě je USB-C v držáku zpětného zrcátka, nebo už to je standardem?
 7. U mého Kamiqa s klasickým tempomatem (z výroby převzatý na saloonu 29.12.2020) se bílá kontrolka tempomatu s vykřičníkem (tempomat je v té chvíli nefunkční) začala rozsvěcet po nastartování cca v říjnu 2021, přičemž do té doby (celou zimu 2020/2021 a dále), nebyl žádný problém. Od prvopočátku nechávám trvale páčku v poloze ON, respektive Cancel, a v případě potřeby tempomat aktivuji pouze kolíbkou nastavením konkrétní rychlosti, kterou momentálně jedu. Cca od října se kontrolka tempomatu s vykřičníkem rozsvěcí denně, max. obden, jak po studeném, a někdy i po teplém startu, a vždy to vyřeší pouze zhasnutí motoru a další nastartování. Podotýkám, že jsem zkusil odstranit veškeré možnosti zašpinění, námrazy nebo vlhkosti. Včera jsem s tím byl v servisu, kde to celý den zkoumali a odpoledne při převzetí vozu konstatovali, že přehráli software a vše je OK, ale kdyby přeci jen byl problém, ať se ještě ozvu. Ze servisu jsem dojel domů, a dnes ráno po startu opět bílá chybová ikonka s vykřičníkem a nefunkční tempomat. Dalším stanoviskem servisu je, abych páčku tempomatu po každé jízdě vždy přepnul do polohy OFF a zapnu ji až po nastartování, že tempomat v pozici ON, po startu neví, co má dělat, že je zmatený, jelikož je funkční až od rychlosti 40km/h a já startuji v nulové rychlosti. S tímto problémem se prý mechanik ještě nesetkal. Mám prý zkusit, zda se bude ikona s chybou objevovat i po startu s páčkou v poloze OFF a následném přepnutí do polohy ON, a hlavně, abych jim pak dal zpětnou vazbu. Jasně jsem z toho pochopil, že si neví rady, a budou rádi za jakoukoliv radu, aby byli schopní dalším zákazníkům dát nějaké vysvětlení. Budu Vám velmi vděčný za nějaké faktické vysvětlení nebo reálnou radu?
 8. Pokud v zimě jezdíte v oblastech s inertním posypem, jsou zadní zástěrky nezbytné. Mojí jedinou (první) zimu jsem bez zástěrek jezdil pravidelně 1x týdně po inertu do hor a spodek zadního nárazníku byste u 2 měsíce starého auta vidět fakt nechtěli! Co se týká běžného znečištění, tam je vidět výrazné zlepšení. Mám i přední lapače, ale u těch nevidím žádný účel. Přední část se špiní stejně, jako když tam zástěrky nebyly. Letos v létě jsem se zástěrkami jel jednou cca 100m po čerstvém asfaltu a přední část prahů mám doteď zacákanou asfaltem.
 9. This advert is COMPLETED!

  • FOR SALE
  • NEW

  Prodám nové nejeté komplety letních pneu GoodYear Efficient Grip Performance 205/60 R16 92h (DOT 4820) nazuté na plechových discích 6Jx16 5x100, včetně originálních poklic Škoda. Kola jsou vyvážená, vhodná rovněž na Scalu. Kola jsou zutá z nového Kamiqa při převzetí vozu u prodejce 29.12.2020.

  8,000.00 CZK

 10. Také mám na prodej nové a nejeté komplety letních pneu GoodYear Efficient Grip Performance 205/60 R16 92h (DOT 4820) nazuté na plechových discích 6Jx16 5x100, včetně originálních poklic Škoda. Kola jsou vyvážená, vhodná rovněž na Scalu.
 11. F-III FL Active 1.0 55 kW 11/2018 Nexen Nblue HD 185/60 R15
 12. Řadu let jsem na F-II 1.2 51kW jezdil Barum Polaris 3 185/60 R15 84T (zkušenost cca 60.000km), a to jak v zimním i letním provozu, kdy na méně výkonná vozidla je tohle obutí podle mě vynikající. Nyní od listopadu, po přechodu na F-III 55kW FL s pneu Barum Polaris 5 185/60 R15 88T XL, mi tyto nové pneu přijdou malinko lepší, přilnavější, s lepší zpětnou vazbou. Původně jsem chtěl na novou Fabii Nokiany WR D4, avšak dosavadním testováním auta, tak pneu Polaris 5, jsem zatím s obojím nadmíru spokojený.
 13. fufal

  FIII - sleva %

  V Porsche Č.B. taktéž
 14. Proměnlivý interval 2roky/30tkm je dán automaticky a pevný rok/15tkm je jen na požádání nebo jak to vlastně má ŠA nastaveno?
×
×
 • Create New...