Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

boban1108

Facebook Uživatel
 • Počet příspěvků

  263
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

72 Výborná

O uživateli boban1108

 • Hodnost
  Uživatel

Návštěvy profilu

952 zobrazení profilu
 1. boban1108

  Adaptivní tempomat

  Vzdálenost maxidot ukazuje polohou ikony vozidla na 5 čárkách. Ale přesný údaj v metrech je přeci jen o něčem jiném.
 2. boban1108

  Adaptivní tempomat

  Viděl jsem teď v činnosti adaptivní tempomat v jednom autobusu. Kromě ikonky vozidla přede mnou ukazoval i přesnou vzdálenost v metrech k němu a jeho rychlost! Kdo používá adaptivní tempomat tak ví, jak jsou tyto informace užitečné. To by bylo super. Kontaktoval jsem jednoho člověka co má blízko ke Škodovce a vznesl dotaz. Věděl o čem mluvím, říkal, že to už snad někdo u osobáků vyzkoušel, ale odstoupil od toho, protože lidi na to furt jen koukali a případně volali policii, že to auto před nimi jede nepovoleně rychle. Škodovka o tom tedy neuvažuje. Na druhé stránce si říkám, že ty údaje z radaru musí být v autě k dispozici. Jde tedy jen o to je třeba pomocí OBD konektoru a Bluetooth dostat do mobilního telefonu a vhodnou aplikací zpracovat. Displej telefonu pak používat jako displej pro adaptivní tempomat. Neslyšel někdo něco o tom, že by se tím někdo zabýval? Nebo to už někdo někde zaznamenal hotové?
 3. boban1108

  Autobaterie

  Tak všem na vědomí. Auto jsem nechal stát týden bez pohybu. Garáž, odhadem tak 6 stupňů celsia. Úmyslně jsem nechal v cigareťáku zapnutou nabíječku mobilu (svítí LED, nějaký malý odběr tam je), tak jako dřív. A po týdnu vše naprosto bez problému, tedy zapnutí nezávislého topení dálkou. Jinými slovy výměna akumulátoru pomohla, auto je v pořádku. Závěr: originální akumulátor VARTA vydržel 3,5 roku, 75000 km. Start/stop používám opravdu hodně málo, většinou ho tlačítkem vypínám. Takže ty akumulátory z výroby nic moc. Nebo jsem měl smůlu na kousek.
 4. boban1108

  Autobaterie

  No vážení, naběhl jsem si. Zajel jsem do Auto Jarov (připomínám - měl jsem vybíjení baterie po asi 5 dnech. Sám si ji vyměnit nemohu kvůli zadání nových parametrů do auta). V autu Jarov prý závadu na elektroinstalaci nenašli. Nezbylo než nechat vyměnit akumulátor. 68 AH, gelový, cena 7500,- . Prý je to normální a nic jiného levnějšího tam jít nesmí. Už to neřeším.
 5. boban1108

  Autobaterie

  Ale co nadělám? V servisu jim mohu maximálně říct, ať před výměnou baterie prověří elektroinstalaci. Jinak ten Start/stop sice nemám deaktivovaný, ale používám ho hodně, ale opravdu hodně, málo. Pokud vím, že budu ve městě na každé křižovatce asi zastavovat, tak ho tlačítkem deaktivuji. Takže opravdu to vypíná tak na železničním přejezdu, nebo opravdu výjimečně na červené. Je mi to taky divný, možná tam něco někde žere proud. Nebo jsem měl prostě smůlu na kus akumulátoru.
 6. boban1108

  Autobaterie

  Jasný. Takže do servisu. Dík za info. Asi bych to sám fakt dělat nemohl.
 7. boban1108

  Autobaterie

  Dal jsem si na stránkách Varty vyhledat baterku pro mé auto a vypadlo toto: https://www.varta-automotive.cz/cs-cz/vyrobky/varta-silver-dynamic-agm/570-901-076 70 Ah a 760A startovací proud. Já mám 68Ah a 380A. Mohu to tam dát sám aniž by se to muselo překódovávat?
 8. Nechej si deaktivovat Stop Start a potlačit rekuperaci brzdné energie. Mělo by to pomoci. Obrať se s tím na Ferda 25. Umí kódovat...

  1. boban1108

   Autobaterie

   Zdravím. Mám 1,8 TSI, start/stop a poměrně výraznou výbavu (i nezávislé topení). V autě mám originál z výroby Vartu 68Ah 380 A DIN, 680 A EN/SAE/GS. Poslední dobou po pár dnech už nezapnu nezávislé topení a displej hlásí "Slabá baterie". Mám následující dotazy: - Stáří 3,5 roku, cca 70.000 km. Myslím, že nebyla používána nějak extrémně, nebo neohleduplně. Není ta výdrž malá? Neměla by vydržet víc? Pak bych musel nechat hledat v servisu, jestli tam něco v klidu nežere proud, co nemá. - Pokud bych si jí chtěl vyměnit sám, tak na Skoda-auto.com mají jen tuto (nejbližší mým parametrům): http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/baterie-72-ah-380a------jzw915105a. Je pro mě vhodná? - Mohu si jí vyměnit sám, nebo je nutná ona změna v diagnostice, jak tu přede mnou psal Aleš-BX? Předem dík.
  2. boban1108

   Adaptivní tempomat

   Mám manuál a adaptivní tempomat. Už skoro 4 roky a nemá to chybu. Řeknu dvě podstatné věci: - Na rozdíl od normálního tempomatu i brzdí. Tedy při nastavení 50 km/hod třeba v obci a při jízdě z kopce se nerozjede nad limit, ale drží pořád konstantu ať už plynem nebo brzdou. Pokud si najdu někoho, kdo dodržuje rychlost, tak si nastavím třeba 100 km/hod, správný odstup (dle mě optimum střed, tedy 2 sekundy) a jedu pořád za ním. A auto jede pořád za ním 2 sekundy a v obcích zpomaluje, mimo obec zrychluje .... . - Spojka ho nevypíná. Takže mohu dle potřeby řadit, aniž bych ho musel opakovaně zapínat. Já už bych si to bez něj nedokázal představit.
  3. boban1108

   Nezávislé přídavné topení

   Aleš_BX: Ten tvůj dosah ovladače NT je impozantní. Já mám rekord asi 1200m. Jinak samozřejmě nezameňuji klimatizaci a ventilaci. Ale má zkušenost je taková, že NT nasává vzduch asi vpředu pod oknem. V létě tedy nad rozžhavenou kapotou. A ani foukání i 10 minut nijak komfortně nepociťuji. To se stačí rozjet se staženými okénky a za minutu je to hned cítit.
  4. boban1108

   Nezávislé přídavné topení

   To jsem nezkoušel. Ale pokud ta možnost existuje, tak se asi rozhodne sám, protože se snaží dostat do interieru teplotu nastavenou na Climatronicu. Ale jak píšu, to foukání to v létě nevychladí. Ale v zimě to nemá chybu. Dám sem brzy mapky, jak daleko se mi podařilo to sepnout na dálku. A je to při přímé viditelnosti hodně přes v manuálu udávaných 800 metrů!
  5. boban1108

   Nezávislé přídavné topení

   V menu nastavení vozidla si nastavíš, jestli topit nebo větrat. Ale s tím větráním nemám dobré zkušenosti. Když to stojí na slunci, tak to dle mě moc nevyfouká.
  6. boban1108

   Nezávislé přídavné topení

   Nesmysl. Běžná CR2025. Hlavní je že má 3V napětí. Stejně velká, ale jen malinko tenčí, tedy s menší kapacitou, jsem tam nouzově dal i CR2016. Možná by se tam vešla i CR2032 (stejný rozměr, 3V, tlustší). A všechny tyhle baterky lze kupovat za pár desetikorun. Naposled jsem koupil 5 ks CR2025 v Alze za 99 Kč. --------------- Teda tím myslím baterku do otvírání dveří. Nevím co je za baterku v ovládání topení. Možná jsem to napsal trochu OT.
  7. boban1108

   Nezávislé přídavné topení

   V tvém případě bych zvážil dálkové startování motoru. Pak to může jak topit, tak klimit. Stojí to asi polovinu proti nezávislému topení a dělá se to i pro manuální převodovky. Problém je, že to nedělá Škoda, takže to nelze objednat do nového vozu. A asi může být i problémem legislativa, jestli by to nebylo o techničák (emise stojícího auta).
  ×