Jump to content

boban1108

Facebook Uživatel
 • Posts

  317
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

2,131 profile views

boban1108's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

86

Reputation

 1. Tak tyhle motory snad o spotřebě nejsou. A skoro bych si troufl tvrdit, že pro takovouto spotřebu je potřeba ho podtáčet a tudíž trápit.
 2. Jak jsem pochopil, tak na rozdíl od OIII tu moc kódovat nejde, protože auto musí být napojeno online a je tam nějaká ochrana SFD, či co. Myslíte, že to mohou udělat v autorizovaném servisu? Přál bych si např. svícení zadních světel i při denním svícení.
 3. Takhle se to přesně chová i u OIII. Já s tím problém nemám. Je fakt, že spotřebě to neprospívá. Ale povolenou rychlost nepřekročím. A o tom by to snad mělo být, ne? Pokud někoho za mnou naštvu, že jedu přesně podle předpisů, tak je to problém jeho a ne můj.
 4. Baterie v klíčku je už asi slabá. Na blízko ho to zaregistrovalo a nemusela asi tolik vysílat. Tak se na chvíli vzpamatovala. To dělají všechny baterky a všude.
 5. Měl bys to poznat podle toho, jestli tam je, nebo není, tlačítko "D".
 6. A kdy jsi objednával?
 7. Tak mám objednáno od půlky dubna, tedy něco přes dva měsíce. Včera jsem se zase dotázal u prodejce, kdy se bude vyrábět a odpověď byla velmi tajemná. Problém prý není jen v čipech, ale i v motorech (???). Proto termín výroby nelze určit. A víc jsem z něj nedostal. Takže máte někdo objednán tento motor a nějaké informace či zkušenosti?
 8. Já mám zkušenosti, že auta hodně kecají. Ukazují více, než ve skutečnosti jedete (zatím prověřeno OIII, Renault Megane, Seat Toledo a VW Jetta). Dle mě je to úmysl, aby si lidi mysleli že jedou více, než je skutečnost. Na své současné OIII (OIV je už ve výrobě) jsem měřením GPS zjistil, že 55 tachometr = 50 GPS, 140 tachometr = 133 GPS. Proto jezdím podle GPS. A v opci nastavuji tempomat na 55 a na dálnici na 140. Ty 3 km/hod policie případně uzná jako chybu měření.
 9. A starší auta to budou moci dokoupit (jako že se jen změní software)?
 10. V OIII jsou obyčejné LEDky? To mě asi něco uniklo. Já mám LED proužky pro denní svícení a na noc tam jsou xenony. Ale možná někdy později (já mám ročník 2014) začali dělat hlavní světlomety s LED. Nevím. Nicméně ty matrix LED mi nepřipadají zase tak drahé. Mám už objednanou OIV ve stupni Style a tam jsou k dokoupení v ceně balíčku Style Plus za 20000 a v tom balíčku jsou i jiné věci. Tak mi ten příplatek tak hrozný nepřipadá. Kamarád s tím ale nějaký čas (s matric LED) jezdil a nemohl si to vynachválit. Trochu se toho bojím, protože tam údajně už není přepínání dálkovek a potkávaček (dělá to automatika). Ale já si nedokážu představit, jak může automatika zabránit oslnění chodce jdoucího proti mně po krajnici, nebo auto schované za horizontem, případně na dálnici oslnění kamionu, když světla kamionu jsou schovaná za křovím v dělícím pásu, ale řidič sedí nad ním. No, uvidíme.
 11. U klasických halogenových žárovek docházelo časem k "vypálení" paraboly a tím ke snížení účinnosti svícení. Totéž prý (byť v menším měřítku) platí i pro xenony. Tušíte někdo jak je to s LED matrixovými?
 12. No podle mě se vypne právě to případné nouzové brzdění, když se třeba zapomeneš a koukáš do mobila.
 13. Dávejme sem postřehy co umí a na co nereaguje. Já za sebe: 1. Zvyš/sniž teplotu u řidiče/spolujezdce - spolehlivě u dvouzónové klimatizace upraví. 2. Rádio stanice jméno - když má uloženou, jde to. Jinak problém. 3. Naviguj do Auto Jarov - trochu problém. Dlouho hledá, pak nabídne více možností na displeji (ale v podstatě jsou stejné). Ruční zadání by asi bylo rychlejší. 4. Řekni nějaký vtip řekla dva různé s odstupem asi 20 minut. Po vypnutí zapalování a opětovném startu ten druhý zopakovala.
 14. Tak jsem dnes měl na hodinu 1,5 TSI E-Tec. Nepíšu, kde mi to půjčili, protože se to nesmí. Dojmy různé. 1. Zrychlení z 0 je díky elektrice impozantní. Troufám si říci že bude lepší i než u čistě benzínového dvoulitru. 2. Dynamické zrychlení např. z 50 na 100 je slabší. Tam ta elektrika už nepomáhá a je to znát. Kdo přesedlá z nafty, tak se cítí jako v letadle. Ale pro mě je to krok zpět. 3. Motor se soustavně vypíná i na plachtění. Spotřeba bude fakt kolem 5 litrů. Což vzhledem k tomu, že to auto umí být i hodně dynamické, je ohromující hodnota. 4. Když je motor vypnutý tak se za jízdy sepne i při sešlápnutí brzdy. Asi chce dobíjet, nebo kvůli posilovači, nevím. Ale je to zvláštní. 5. Držím brzdu rovnoměrně a auto cuká. Asi jak dobíjí. Není to tak hrozné, ale jde o zvyk. A dělá to samo i při dojíždění v koloně. 6. Prodleva DSG je jasná. Ale je tam i když mám v tahu zařazený rychlostní stupeň. Tedy režim S podřadím např. na 3, kola jsou v tahu. Když teď dupnu na plyn, je tam prodleva. Sice malá, ale je (menší, než když DSG musí samo podřadit). U manuálu ve své 1.8 tohle neznám, střílí dopředu okamžitě. Takhle se ale bude asi chovat každý motor, tedy i dvoulitr. Škoda. 7. S Laurou je sranda. Umí povídat i vtipy. Závěr: jdou do dvoulitra.
 15. Sleduji tady tu diskusi a docházím k závěru, že to nebude fungovat NIKDY. To je prostě stará známá věc ze světa IT. Odladí se software aby komunikoval s mobilními telefony, pak se přijde na to, že ten a ten model značky XX s ním má problém. Automobilka vydá update softwaru, který zprovozní ty dva modely, ale už nereaguje na nejnovější modely značky ZZ. Po dalším update se přijde na to, že po aktualizaci bohužel přestala fungovat spolupráce se všemi telefony s operačním systéme verze 7 a nižší. Výrobce aut s politováním prohlásí, že bohužel s těmi staršími zařízeními nic neudělá, a že to tak zůstane. V mezidobí ale přijde verze 11 operačního systému pro mobilní telefony a zjistí se, že v infotainmentu auta bohužel nefunguje funkce 210 a od 225 do 334, včetně. Čeká se na aktualizaci firmwaru automobilky ..... No vážení, bude to věc štěstí si pořídit ten správný telefon se správnou verzí operačního systému a doufat, že bude chodit aspoň 90% funkcí v autě. A lepší už to nebude. Nikdy. Bohužel.
×
×
 • Create New...