Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

boban1108

Facebook Uživatel
 • Počet příspěvků

  263
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Vše zveřejněné uživatelem boban1108

 1. boban1108

  Doba výroby

  Zdravím. Počátkem ledna jsem si objednal krátkou OIII s 1,8 TSI a manuálem. Prodejce říkal, že to bude trvat 4-6 měsíců. Řekl mi, že to objednal a nyní čeká ná oznámení data výroby. Od té doby se nic neděje. Předpokládám, že ten motor a má konfigurace asi nejsou příliš časté a tak se bude čekat, až se jim sejde více podobných objednávek a pak to vyrobí. Ale i tak - je takto dlouhá doba možná? Dá se někde zjistit aktuální stav objednávek, případně výrobní plán, kdy můj kus přijde na řadu?
 2. Nemáte někdo představu co si to vezme? Myslím jak benzín, tak proud.
 3. Mé první zkušenosti. Přiznám, se že z manuálu jsem z toho moc moudrý nebyl. Myslel jsem, že to funguje tak, že když zapnu dálkovky, tak on je včas vypne, aby neoslňoval. Celá filosofie je ale jinak. Pokud si ručně zapnu dálkovky, tak je musím též ručně vypnout, assistent nevypíná. Pokud ale nechám potkávačky a asistent je aktivovaný, tak si sám dle svého uvážení dálkovky zapne, ale i je pak vypne. A musím říci, že zkušenosti smíšené. Na běžné okresce přepíná určitě rychleji než já. Ale samozřejmě nepředvídá (to ani nemůže), tzn. že před horizontem preventivně netlumí. I na dálnici, kde byly uprostřed keře, nechal dálkovkky svítit. Neviděl totiž reflektory protijedoucích kamionů, ale kabiny byly nad keři, což je dle mě špatně. Takže shrnutí. Asi se nebát používat, i na tom horizontu to pak na vrcholu ztlumí včas, ale na dálnici s tím opatrně. Ještě nemám vyzkoušeno jak reaguje na auto jedoucí přede mnou. Pro jistotu jsem nastavil nejvyšší citlivost, tedy aby přepínal co nejdříve.
 4. boban1108

  Teplota oleje

  Tak už mám naježděno asi 1500. A venkovní teploty byly docela nízké. Přesto provozní teplota oleje je stabilně kolem 104 stupňů (v rozmezí 102-106). Pokud to vytočím, tak jde krátkodobě i na 110, pokud jedu dlouho z kopce, tak i na 98. Dle manuálu je vše v pořádku, ale skutečně? Vždycky (odchován staršími auty) jsem si myslel že teplota je kolem 90. Ale tím se asi vždycky myslela chladící kapalina. Olej je asi vyšší. Jsou mé úvahy správné?
 5. boban1108

  Adaptivní tempomat

  Vzdálenost maxidot ukazuje polohou ikony vozidla na 5 čárkách. Ale přesný údaj v metrech je přeci jen o něčem jiném.
 6. boban1108

  Adaptivní tempomat

  Viděl jsem teď v činnosti adaptivní tempomat v jednom autobusu. Kromě ikonky vozidla přede mnou ukazoval i přesnou vzdálenost v metrech k němu a jeho rychlost! Kdo používá adaptivní tempomat tak ví, jak jsou tyto informace užitečné. To by bylo super. Kontaktoval jsem jednoho člověka co má blízko ke Škodovce a vznesl dotaz. Věděl o čem mluvím, říkal, že to už snad někdo u osobáků vyzkoušel, ale odstoupil od toho, protože lidi na to furt jen koukali a případně volali policii, že to auto před nimi jede nepovoleně rychle. Škodovka o tom tedy neuvažuje. Na druhé stránce si říkám, že ty údaje z radaru musí být v autě k dispozici. Jde tedy jen o to je třeba pomocí OBD konektoru a Bluetooth dostat do mobilního telefonu a vhodnou aplikací zpracovat. Displej telefonu pak používat jako displej pro adaptivní tempomat. Neslyšel někdo něco o tom, že by se tím někdo zabýval? Nebo to už někdo někde zaznamenal hotové?
 7. Tak dnes mi to zahlásilo abych doplnil. Jednou sirénka, hláška a pak už jen červený trojúhelník. Asi 15km k pumpě. Víc to neotravovalo. Otevřu motor a hladina skutečně pod MIN. Otevřu víko, unikne trochu páry, odtlakuje se to (nebo natlakuje?, ale to je fuk) a rázem je hladina na rysce MIN. Přesto jdu koupit k pumpě kapalinu, ale než se po pár minutách vrátím, tak už je hladina 0,5 cm nad MIN. Přesto dolévám, ale než se dostanu k rysce MAX, tak tam naleju tak 0,2 dcl, víc určitě ne. Celé mi to připadá na palici. Kdybych jen zastavil, otevřel a zase zavřel, tak byl klid. Teplota chladící kapaliny soustavně na konstantních 90, žádný velký výkon, spíše naopak, poklidná jízda po okreskách. Stalo se vám to už někomu? Příště už budu chytřejší a než budu dolívat, tak to nechám chvilku vychladnout a otevřu. Stalo se mi to poprvé po asi 13000km. Motor 1,8 TSI.
 8. boban1108

  Autobaterie

  Tak všem na vědomí. Auto jsem nechal stát týden bez pohybu. Garáž, odhadem tak 6 stupňů celsia. Úmyslně jsem nechal v cigareťáku zapnutou nabíječku mobilu (svítí LED, nějaký malý odběr tam je), tak jako dřív. A po týdnu vše naprosto bez problému, tedy zapnutí nezávislého topení dálkou. Jinými slovy výměna akumulátoru pomohla, auto je v pořádku. Závěr: originální akumulátor VARTA vydržel 3,5 roku, 75000 km. Start/stop používám opravdu hodně málo, většinou ho tlačítkem vypínám. Takže ty akumulátory z výroby nic moc. Nebo jsem měl smůlu na kousek.
 9. boban1108

  Autobaterie

  No vážení, naběhl jsem si. Zajel jsem do Auto Jarov (připomínám - měl jsem vybíjení baterie po asi 5 dnech. Sám si ji vyměnit nemohu kvůli zadání nových parametrů do auta). V autu Jarov prý závadu na elektroinstalaci nenašli. Nezbylo než nechat vyměnit akumulátor. 68 AH, gelový, cena 7500,- . Prý je to normální a nic jiného levnějšího tam jít nesmí. Už to neřeším.
 10. boban1108

  Autobaterie

  Ale co nadělám? V servisu jim mohu maximálně říct, ať před výměnou baterie prověří elektroinstalaci. Jinak ten Start/stop sice nemám deaktivovaný, ale používám ho hodně, ale opravdu hodně, málo. Pokud vím, že budu ve městě na každé křižovatce asi zastavovat, tak ho tlačítkem deaktivuji. Takže opravdu to vypíná tak na železničním přejezdu, nebo opravdu výjimečně na červené. Je mi to taky divný, možná tam něco někde žere proud. Nebo jsem měl prostě smůlu na kus akumulátoru.
 11. boban1108

  Autobaterie

  Jasný. Takže do servisu. Dík za info. Asi bych to sám fakt dělat nemohl.
 12. boban1108

  Autobaterie

  Dal jsem si na stránkách Varty vyhledat baterku pro mé auto a vypadlo toto: https://www.varta-automotive.cz/cs-cz/vyrobky/varta-silver-dynamic-agm/570-901-076 70 Ah a 760A startovací proud. Já mám 68Ah a 380A. Mohu to tam dát sám aniž by se to muselo překódovávat?
 13. boban1108

  Autobaterie

  Zdravím. Mám 1,8 TSI, start/stop a poměrně výraznou výbavu (i nezávislé topení). V autě mám originál z výroby Vartu 68Ah 380 A DIN, 680 A EN/SAE/GS. Poslední dobou po pár dnech už nezapnu nezávislé topení a displej hlásí "Slabá baterie". Mám následující dotazy: - Stáří 3,5 roku, cca 70.000 km. Myslím, že nebyla používána nějak extrémně, nebo neohleduplně. Není ta výdrž malá? Neměla by vydržet víc? Pak bych musel nechat hledat v servisu, jestli tam něco v klidu nežere proud, co nemá. - Pokud bych si jí chtěl vyměnit sám, tak na Skoda-auto.com mají jen tuto (nejbližší mým parametrům): http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/baterie-72-ah-380a------jzw915105a. Je pro mě vhodná? - Mohu si jí vyměnit sám, nebo je nutná ona změna v diagnostice, jak tu přede mnou psal Aleš-BX? Předem dík.
 14. boban1108

  Adaptivní tempomat

  Mám manuál a adaptivní tempomat. Už skoro 4 roky a nemá to chybu. Řeknu dvě podstatné věci: - Na rozdíl od normálního tempomatu i brzdí. Tedy při nastavení 50 km/hod třeba v obci a při jízdě z kopce se nerozjede nad limit, ale drží pořád konstantu ať už plynem nebo brzdou. Pokud si najdu někoho, kdo dodržuje rychlost, tak si nastavím třeba 100 km/hod, správný odstup (dle mě optimum střed, tedy 2 sekundy) a jedu pořád za ním. A auto jede pořád za ním 2 sekundy a v obcích zpomaluje, mimo obec zrychluje .... . - Spojka ho nevypíná. Takže mohu dle potřeby řadit, aniž bych ho musel opakovaně zapínat. Já už bych si to bez něj nedokázal představit.
 15. boban1108

  Osvětlení klik

  Zdravím. Někde jsem četl, že OIII RS má osvětlené kliky. Vnější, nebo vnitřní? Jde to dodělat u OIII elegance?
 16. boban1108

  Lane Assistant

  Musím se přiznat, že po několika desítkách kilometrů mi jeho význam trochu uniká. Když mu přenechám volant úplně, tak za 15sekund nadává. Takže to stejně musím převzít sám. I když mám položenou ruku na volantu, tak to nestačí, pokud ho nechám řídit samotného. Taky siréna a výstraha. A i když řídí, tak mi připadá, že jezdí trochu "ode zdi ke zdi". To přeháním, ale určitě má větší odchylky, než já v ruce. Jsem z něj trochu rozpačitý.
 17. boban1108

  Nezávislé přídavné topení

  Aleš_BX: Ten tvůj dosah ovladače NT je impozantní. Já mám rekord asi 1200m. Jinak samozřejmě nezameňuji klimatizaci a ventilaci. Ale má zkušenost je taková, že NT nasává vzduch asi vpředu pod oknem. V létě tedy nad rozžhavenou kapotou. A ani foukání i 10 minut nijak komfortně nepociťuji. To se stačí rozjet se staženými okénky a za minutu je to hned cítit.
 18. boban1108

  Nezávislé přídavné topení

  To jsem nezkoušel. Ale pokud ta možnost existuje, tak se asi rozhodne sám, protože se snaží dostat do interieru teplotu nastavenou na Climatronicu. Ale jak píšu, to foukání to v létě nevychladí. Ale v zimě to nemá chybu. Dám sem brzy mapky, jak daleko se mi podařilo to sepnout na dálku. A je to při přímé viditelnosti hodně přes v manuálu udávaných 800 metrů!
 19. boban1108

  Nezávislé přídavné topení

  V menu nastavení vozidla si nastavíš, jestli topit nebo větrat. Ale s tím větráním nemám dobré zkušenosti. Když to stojí na slunci, tak to dle mě moc nevyfouká.
 20. boban1108

  Nezávislé přídavné topení

  Nesmysl. Běžná CR2025. Hlavní je že má 3V napětí. Stejně velká, ale jen malinko tenčí, tedy s menší kapacitou, jsem tam nouzově dal i CR2016. Možná by se tam vešla i CR2032 (stejný rozměr, 3V, tlustší). A všechny tyhle baterky lze kupovat za pár desetikorun. Naposled jsem koupil 5 ks CR2025 v Alze za 99 Kč. --------------- Teda tím myslím baterku do otvírání dveří. Nevím co je za baterku v ovládání topení. Možná jsem to napsal trochu OT.
 21. boban1108

  Nezávislé přídavné topení

  V tvém případě bych zvážil dálkové startování motoru. Pak to může jak topit, tak klimit. Stojí to asi polovinu proti nezávislému topení a dělá se to i pro manuální převodovky. Problém je, že to nedělá Škoda, takže to nelze objednat do nového vozu. A asi může být i problémem legislativa, jestli by to nebylo o techničák (emise stojícího auta).
 22. Zmačknout tlačítko, el. se otevře. Zmačknout tlačítko na víku nebo na dálkovém ovladači a samo se zavře. Nemusím ničím bouchat, mazat se ... to je můj sen. Jde to u krátké OIII, dělá to někdo?
 23. boban1108

  Dodělání el. zavírání víka kufru krátké OIII?

  No vida, první vlaštovka. Díky. Otevření by to řešilo. Ale zavření ne.
 24. boban1108

  Vaše spotřeba

  Přezul jsem zpět na letní. Za zimu najeto asi 7000, průměr byl 6,8. Většinou Praha-Jizerky po R10 a zbytek cesty okresky. Pak nějaké pojíždění na místě. Někdy se mi to samo vynulovalo, tak posledních 2330 s průměrem 6,9 je cesta do Alp a zpět a do Norimberka a zpět, v Německu jsem to smažil standardně 140-150. Doma na dálnici hraničních 130 (GPS).
 25. boban1108

  Front Assistant

  OK. Tak pak je to ta nouzová brzda? Ta má podle manuálu rozsah působnosti 5-34 km/hod. Jel jsi Jindrousi v tomto rozmezí?
×