Jump to content

standa 2

Uživatel
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

-4 Poor

About standa 2

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

939 profile views
 1. standa 2

  Dálková světla

  já mám zkušenosti z Felicií když jsem koupil v mototechně páčku na přepínání světel , některá nefungovala druhovýroba ne čína , nebo vypadávala 3x výměna Pak jsem se nasral dojel do škodovácký mototechny a koupil originál stála jednou tolik asi 550kč a super od začátku už 5 let . Před čtyřmi lety mi MĚNILI ODPOR poprvé platil 2300kč na topení u ROOMSTRA s prací a pak pokaždý zadarmo byl v záruce , po čtvrtý dali asi originál TAKY ZADARMO ten drží už dva roky na roomstru je to OK .
 2. standa 2

  Mazání šroubů kol

  šrouby já je mažu měděnou vazelínou nebot ta odolává teplu a je stejná stále jestli je zima nebo hic (jenou tak za 2- 3 roky , grafická ne , jen tak 3 závity to stačí , a utahuji na 110 Nm momentákem filicii , fábie i jiný škodovky tak to děláme i na závodných autech ( ale 120 Nm ) který mají šrouby a nikdy nic neupadlo , štefty se nemažou ( nebo výjmečně lehce a zase otřou hadrem . nebot by se po namazání zanesli koukající závity bordelem a nešlo by to povolit . Hlavně aby disk seděl na středu v díře na náboji přesně a ne tam dávat jiný disk který má větší střed i když o milimetr který sedí jen na šroubech . Pak je velký problém a kolo upadává i když je nenamazaný. Samozřejmě jak to tu někdo psal je nejlépe je utahovat na moment hlavně hliníkáče .
 3. standa 2

  STK a nová baterie

  Jak píše bouchy nemá na to vliv ani jedna věc !!!!!!!! Já mám 55 Ah vROOMSTRU a procházím emisemi normálně i u felicie . Ve felici jsem měl vždycky baterii ještě větší asi 62Ah a do 500 000 km bez problémů s altíkem kdy jsem dával nový za 2000 kč 90A . Vem si že na vozidla s naftou mají větší baterii a nic to nedělá S ALTÍKEM , ale déle se dobíjí baterie na krátké vzálenosti a někdy může velká baterie nad 55Ah nedostatečně dobíjena a dřív odejde , ale u tebe to vůbec nemá cenu se o tom bavit . . Myslím , že jsi prošel 1. při vyndání baterie se počítač srestartoval , nebo jsi najel více km než jsi jel na STK po výměně a počítač si to upravil sám .2 . emise já to dělám že auto dobře prohřeju pořádně to protáhnu aspon poslední km před STK, aby bordel vylítal a vypálil se výfuk . Na delší volnoběh před STK skoro auto nenechávám a tankuji dobrý benzín i 100 oktanový s aditivy ( ale to dělám NEJEN NA Roomstru , ale i na felicii i když nejedu na STK aby se namlsal motor , PROMAZAL VYČISTIL ) U Felicie mám najeto 600 000 km a motor bez problémů , olej od rysky k rysce ( někdy i méně ) to je necelý 1l za 17 000 km a dávám super olej nešetřím . Hlavně ne LONGE olej na 30000 km to motor zničí .
 4. standa 2

  Original kola v TP

  prosím skoušel někdo na romstra řetězi sněhový na 195/55/15 seriový kola ? V TP to nedoporučují ! Gumy mám v TP napsány 195/55/15 normálně z fabriky včetně originál disků to je schválený na roomstra , ale s poznámkou řetězi nedoporučují na 195/55/15 . Včera jsem je tam zkušebně dát na nic jsem nepřišil proč to nesmí být kolo se točí nechytá nikde .Mezi tlumičem a retězem je na palac mezera 1-1.5 cm a jinak ničenmu nevadí . Proto se ptám zdali to jezdíte nebo máte s tím problémy . .
 5. standa 2

  Denní svícení-hoří pojistka

  koukni na žárovky znovu dnes některý ty žárovky nevydrží ani jeden den .( jakou chvíli to bylo dobrý jeden den půl roku ) pokud praská pojistka stále zkusit vyndat rele dát jiný , nebo bych světla odpojil ve spoji v motorovém prostoru nebo nejlépe po jednom ( abych věděl která strana to dělá ) a kouknoul zdali praská dál , a co je na tu pojistku ještě zapojeno . Nejlépe odpojit kabeli na pojistce a po jednom je přidávat a koukat na který kabel praskne pojistka. . Když praská stále je to dobrý pokud praská náhodně špatně se to hledá ..Najhorší jsou spoje pod baterkou na kasli položeném tam se nachází plno poruch .
 6. standa 2

  Problem palubny PC a Bolero

  Já taky mám problém roomster 2007 když je teplo a několikrát zastartuji ( asi 20x ) zmizne jen to rádio na palubovce horní půlka v počítači MAXI DOT , ale přitom rádio je originál hraje a na rádiu se vše zobrazí lak má . Do druhého dne je vše OK a vše to funguje . Zatím to neřeším mám to 4 roky . Prý se měnili rádia , nebo se přehrával SW přesně nevím .Zde jsem se výsledku nedočkal , plno lidí si stěžovalo , ale víc nic .Jak mu to spraví už jsem nejdou ani nedají zprávu .
 7. standa 2

  Vypadává maxidot + podvolantové ovládání

  byl jsi ve škodovce aby ti ho sladili s počítačem , něco podobného měl soused a ted v pohodě doma mu to nikdo neudělal .Závady jsou podobný ale nemusí být stejný ! Já mám originál rádio v autě 2007 a když asi tak 15x za teplého počasí nastartuji po sobě krátkém časovém úseku , tak mi taky vypadne maxidot na rádio druhý den zase vše funguje jak má ,zatím nevím čím to je taky zajedu do servisu škoda
 8. standa 2

  Nesvieti kontrolka baterie

  u některých vozidel když nesvítí žárovka nabíjení po zapnutí klíčku přerušený kabel , nebo je spálená žárovka tak alternátor nenabíjí nebo málo , protože přes žárovku jde buzení a pokud je to přerušení tak žádný proud altík nedává . I tohle mohl být váš problém už v začátku a možná jste měl altík dobrý. . Více by vám vysvětlil elektrikář.
 9. standa 2

  svetla

  projektory s natáčením. myslím až od roku 2011 NEBO KONEC ROKU 2010 ( co je u fabie ll je i u roomstra rok 2011 a mohou tam být dvě žárovky v jedný parabole bud H7+H7 nebo H7+H1)jinak do roku 2010 jsou dvoje provedení u fabie 2 s jednou žárovkou H7 - ČOČKA , nebo s jednou h4 KLASIKA PARABOLA . Jak se jim to povedlo ale je to vidět na 5 m od auta STAČÍ SE PODÍVAT NA SVOJE AUTO co tam vidíš ZDALI ČOČKU NEBO PARABOLU SE ŽÁROVKOU. Bohužel zaměnit světla 2008 rok výroby ,s natáčecími z 2011 se to nedá jedině výměnu nárazníku masky a chladičový stěny, elektriky atd. a podobný je záměna čočky za klasiku parabolu zádrhel je v elektrice jinak ale pasují .Syn má 2007 naftu jako ty výroba s sklasickou H4 já SLUŽEBNÍ s H7 ROK VÝR 2006 PROSINEC takhle vypadá klasika H4 http://www.nahradni-dily-zh.cz/zbozi/691794/.htm?gclid=CjwKCAjw5ZPcBRBkEiwA-avvk8TQIkyE2ZC4h6T9-kyZ-DpvqRNJ0OcEa1ck3wzVMGnKVOqqPyRaJBoCpb8QAvD_BwE nebo čočka JEDNA ŽÁROVKA H7 https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j1941018a-predni-prave-svetlo-hella-8709.html
 10. standa 2

  fabia 2 nesviti dalkova svetla

  více informací chce aby se to mohlo odstranit , jsou to světla na h4 žárovku , nebo jsou to čočky na jednu h7 , nebo máte v parabole dvě žárovky jednu na potkávací druhou na dálkový jaký je to rok výroby možností je dost a pak se může něco dělat . .Jak píšete svítí potkávací a po přepnutí na dálkový nesvítí ano ani jedno tak jsem to pochopil .
 11. standa 2

  Výměna světlometů - jak na to ?

  Prosím o radu nikde jsem se nedočetl jak na to .Potřebuji vyměnit pravý světlo roomster 2006-2007 čočky za nový -nejde mi naklápění . Prosím musím úplně vyndat nárazník přední nebo stačí jen někde povolit a jak ? To světlo asi drží na 3 šroubech nebo víc a jinak se tam asi nedostanu a nevyndám ho kvůli nárazníku jako u fabie l tam je to jednodužší a hlavně na internetu je o tom dost ale na fabii ll a roomstra ne .
 12. standa 2

  Projektorová světla

  Který imbus je na seřízení světel nahoru -dolů roomster - 2006 čočka H7 . Je někde obrázek abych to nerozhodil do strany ? jÁ TO HLEDAL A NENAŠEL Děkuji
 13. standa 2

  LED denni svetla

  už je to dávno co jsem tu pdal , ale vracím se ke světlům https://www.bmshop.eu/p/led-12-24v-mlhova-svetla-denni-sviceni-kulata-90mm-ece?gclid=Cj0KCQjw_JrMBRDPARIsACis1HzUCs4rWdDtg8N6VI5_B3-ly_S5W9R-tblJ_xU2uhEA_1UHMYmRWPMaAmFkEALw_wcB a jak to dopadlo martinkkk , Nelíbí se mi ani nic nevidím jak se seřizují . Taky potřebuji denní svícení + mlhovky roomster 2006 čočky s lepšíma žárovkama a kamarád na fabii ll to taky potřebuje . Mám jen mlhovky kulatý . Prosím jak svítí led-12-24v-mlhova-svetla-denni-svicen V POROVNÁNÍ ORIGINÁL , jak se seřizují , nebo jiný nápad jak to udělat . Škoda , že tam nejdou do nárazníku mlhovky + denní svícení po roce 2011 . Jezdím dost a na podzim využívám často mlhovky , po ránu jsou mlhy .
 14. standa 2

  stále svítí kastlík u spolujezdce

  po vyndání žárovky v kastlíku je vše OK a nic se už nevybíjí , jinak mám rok 2006 do kastlíku jde i klimatizace .Vše chodilo dobře do té doby než servis škoda měnil mi předřadný odpor na ventilátoru a jinak se tam na něj nemohl dostat jedině airbagem u okna tak asi hnuli s mikrospínačem ..Kvůli tomu nebudu vyndavat rádio nebo palubovku i jsem uvažoval jak psal jipol57 - Asi bys musel natáhnou nový drát od plus-pólu žárovky na nějakou jinou pojistku. . Jinak všem děkuji
 15. standa 2

  stále svítí kastlík u spolujezdce

  Pokus: Když necháš otevřené dveře, svítí stropní světlo pořád? Nebo po těch nějakých minutách zhasne? Jestli jo, tak sním by měl zhasnout i kastlík. To samé světlo v kufru s otevřenýma 5. dveřma. světlo zhasne v kufru jak píšeš i stropní světlo taky po určitém času ale když budu mít kastlík otevřený tak svítí stále až když ho zavřu tak zhasne. Musí to ale být někde rozdělení protože je na 23 pojistku i parkovačky . Já mám ted vyndanou žárovku v kastlíku je to super nesvítí a nic nevybíjí baterku . Jinak děkuji za rady někdy až bude čas budu v tom pokračovat manualně ted marodím děkuji .
×