Jump to content

jedlaa

Uživatel
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

83 Excellent

About jedlaa

 • Rank
  Uživatel
 • Birthday 05/20/1993

Recent Profile Visitors

368 profile views
 1. jedlaa

  Škoda SCALA

  Dnes jsem si byl u prodejce pro zástěrky a řekl mi jednu novinku z MR 2021. Vrací se barva zelená Rallye..... :D :D :D
 2. Neviděl, ale mám také v plánu koupit. Tak když budeš rychlejší, tak nahoď fotku :-)
 3. jedlaa

  LED smerovky

  Taky bych je rád vyměnil za LED. Ty žárovky svítí jak bludičky. Asi proto se sníží intenzita denního svícení při odbočování, protože jinak by to asi nešlo ani vidět. Ale zkoušet objednávat LEDky z Aliho a vyhazovat za to peníze, než se mi podaří sehnat tu, která bude fungovat, se mi taky nechce. Jedině najít někoho, kdo by deaktivoval kontrolu žárovek, jestli to jde.
 4. jedlaa

  LED smerovky

  Hlásilo to, že je prasklá žárovka. Takže CANBUS očividně nejsou, i když hřály jako prase, takže tam odpor musí být.
 5. jedlaa

  LED smerovky

  V předních blinkrech je žárovka PWY24W. Už jsem taky objednával z Aliho LEDky canbus, ale hlásily chybu.
 6. @csabac On říkal, že změnili dodavatele, že je to teď normální jev. Takže to prostě bude nějaký šunt. Jen mi říkal, že by vyčistil ty špony a bylo by to. Ale jak říkáš, podle mě se to stane zase, protože to bude nějaký materiál na hov..
 7. Údajně to je takhle v "pořádku" s těmi brzdami. Jsou tam malé šponky. Proto to píská. Proto jsem do toho servisu ani nejel. Vysvětlil mi to jeden borec, jeden z mála těch normálních. Že by mi to mohli vyčistit, ale zaplatím si to a na to jsem se mohl... :-) A je dost možný, že by to pak dělalo zase. Asi hold kvalita. Mě to na chvíli přestalo pískat, už jsem se radoval a teď už to zase píská..
 8. Vystavená Scala. Tak nevím, co si o tom myslet.
 9. Tak dnes jsem si volal do servisu, jsem objednaný na úterý. Ale auto tam zůstane přes noc :-/ Náhradní mi nedají, leda že bych si ho zaplatil. Jinak mi bylo řečeno, že se na to teda podívají, že pokud tam bude bordel, tak si to komplet zaplatím. Pokud tam nebude bordel, pak to budou řešit se ŠA a vymění to na záruku. Takže jsem zvědav, co tam najdou. Kdyby tam byl kamínek, tak určitě bude rýha jen jedna a ne 5. To by byla asi moc velká náhoda, že by se jich tam dostalo tolik. A při brzdění by to vydávalo "kovový" zvuk. Což nedělá. A hlavně by to asi nevysvětlovalo to zaseknutí auta při rozjezdu. Ale to jim asi nijak nedokážu.. Takže se modlím, aby tam něco našli a vyměnili to.
 10. Ahoj všem. Od koupi auta mi vždycky po vyjetí z domu něco lupne od podvozku, jako kdyby zůstala viset brzda. Pak je to OK. Dnes jsem celý den jezdil po úřadech a všechno OK. Teď jsem jel natankovat. Zastavil jsem na kruhovém objezdu, rozjedu se a najednou rána a měl jsem zuby skoro na předním skle. A to jsem se sotva rozjel. Zařazeno jsem měl dobře, ručka dole. Nechápal jsem, rozjel jsem se a všechno dobrý. Po příjezdu domů jsem se díval na brzdy a všiml jsem si, že pravý zadní kotouč má v sobě vydřené rýhy. Nechápu to. Nikde po kamenité cestě jsem do teď nejel, auto jsem umýval včera a v noci jsem byl v práci a nic. Jezdím jen po asfaltce. Moc se mi nezdá, že by tam byl kameň. Obzvlášť, když mi to už dělá od přebrání auta. I když třeba zastavím a couvnu, tak se také občas ozvalo lupnutí. Setkal se s tím někdo? V pátek jedu k prodejci (kde jsem Scalu kupoval) přezouvat Tiguana, tak jim to asi ukážu a řeknu, co a jak. Ale mám takový pocit, že mě stejně pošlou asi někam. Nedokážu si tak trochu představit, kde bych měl zuby, kdyby se mi to stalo při jízdě.
 11. No zatím s tím popojíždím jen na nákup po městě, tak uvidíme, až ho trochu zajedu. Ale jelikož to dělá i těm, co už mají něco najeto, tak si od toho moc neslibuji. Předpokládám, že v příručce o tom bude taky napsáno, že je to normální jev :D Do té jsem se ještě nedíval. Až bude v provozu autosalon, zkusím se na to optat.
 12. @csabac Přesně jak říkáš, dělá to hlavně když brzdím jemně, když na to dupnu, tak nic. Nejhorší je, že to pískání je vlastně pokaždé, protože já brzdím pořád jemně. A kdyby to pískalo lehce tak neřeknu, ale je to slyšet hrozně moc. Zkoušel jsem se pořádně rozjet a dupnout na brzdy, jestli to pomůže, ale nic. Pije mi to krev. Ta zelená Scala pískala taky, ale podle mě ne tak moc. Ale i tak je to na palici. Dělala mi to stará Dacia občas, ale u nového auta..
 13. Zdravím všechny z karantény. Jen takový malý dotaz, řešili jste někdo to pískání brzd? Začínám být na to celkem dost alergickej. Hrozný, nový auto a píská to při brzdění jak vlak :-/
 14. Uvidíme, snad to byla jen náhoda. Nemám vyzkoušeno, nepatřím k těm blbcům co mají nákupy za tisíce :D Ale z5 k tématu.
 15. Tak dnes ráno jsem si málem nadělal do trenek. Přijel jsem z obchodu, zaparkuji a chci zamknout auto a ono nic. Čumím na klíček a ten bliká. Kontroloval jsem všechny dveře a vše OK. Pak mě napadlo, že zkusím zapnout zapalování a vypnout, jestli se to nevzpamatuje. Když jsem chtěl strčit klíček do zapalování, tak to nešlo. Tak jsem s tím trochu "zakvedlal" a zapalování vycvaklo (ten zvuk, když vytáhnete klíček). Trošku jsem z toho nechápal. Přitom při vytažení klíčku se mi rádio a všechno vypnulo normálně, ale nešlo to prostě zamknout. Stalo se to už někomu?
×
×
 • Create New...