Podzimní 25.sraz SKODAHOME v novém - 21.10.2017 v tradičním prostředí Triocampu Praha 8 / Více informací zde>>>

JayBee1

Uživatel
 • Počet příspěvků

  340
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dny vítězství

  2

Popularita

95 Výborná

O uživateli JayBee1

Návštěvy profilu

602 zobrazení profilu
 1. To jako najednou z ničeho nic? Nebo jsi pořídil jeté auto a zjistils to až následně? O jaké světlomety jde? Klasické dvoužárovkové pevné (čevené auto uprostřed), dvoužárovkové dynamické (černé auto vpravo), nebo jednožárovkové Monte Carlo (bílé auto dole)? Podle toho může být řada různých příčin a jejich kombinací...
 2. Odešla mi originál baterie 61 Ah, tak jsem objednal ze škoda eshopu Economy 61 Ah za 2237 Kč. Včera jsem si ji byl vyzvednout v autoru - výrobce je Exide a platil jsem 1965 Kč. To jsem z toho jelen. Jinak baterie má rozměry 242x175x190 mm a v držáku je po obou stranách 1,5 - 2 cm místa. Hádám, že 278x175x190 mm by se tam vešla, ale neměřil jsem to.
 3. Jestli myslíš spínač tlaku oleje, tak ten je na hlavě zezadu vpravo (když stojíš před autem pod zvedlou haubnou).
 4. Číňan v parametrech lže, až se mu od huby práší. Tady by měly být použité Philips Luxeon Z ES LXZ2-5770 (5700 K) nebo LXZ2-6570 (6500 K) - při 3V, 700mA a 85°C je typický sv. tok čipu 240 lm a efektivita 125 lm/W (datasheet zde). Žárovka H7 má normovaný světelný tok 1500 lm. Jak si asi v porovnání s klasikou povedou LED náhrady s cca stejným světelným tokem? To by chtělo foťák na stativu, nastavit clonu a čas napevno a udělat fotku s žárovkami a potom s LED. Mám chuť něco na Alíku objednat a otestovat. Jenže u projektorů s natáčením existuje u čínských ballastů nebezpečí, že odejde jednotka v reflektoru... Hmm, petrolejky... Co by potom měli říkat vlastníci předface clonkových projektorů se špinavou čočkou.
 5. Nechápu, sám říkáš, že máš DPF zničený, protože se ho někdo pokusil vylágrovat. Potom se není čemu divit, že senzor diferenčního tlaku hlásí chyby. Jestli chceš mít auto v pořádku, bez budoucích problémů na emisích, nákup nového DPF a odstranění případného upraveného SW tě stejně nemine. Mimochodem, nový economy DPF stojí 13 tKč. Podmínkou je dát "protiúčtem" starý, což nevím, jestli platí i pro poškozený. Nevidím důvod, proč by tohle muselo mít vlastní téma a nemohlo být v tématu 2.0 TDI CR DPF (103 kW).
 6. V tomto konkrétním případě pravděpodobně nebudou svítit, jak mají, když má zdroj 4000 lm a světlomet nebude mít samonivelaci a ostřik . Šlo mi o to tvrzení, že automobilka něco nepovolí a že je to tak dobře. Obecně vzato je dobře to, co z hlediska funkce odpovídá rozumně nastavené normě. Zbytek je jenom něčí pohodlnost nebo, což je ještě horší, penězovod od občanů do soukromých kapes (typický model, kdy je někdo nucen pořídit si pro svou činnost za nehorázné peníze něco, co dělá jenom pár vybraných "certifikovaných" firem, obvykle nějak napojených na toho, kdo nařízení prosadil). LED světlomety jsou posledním výkřikem techniky a obvykle mají pokročilé dynamické funkce, proto jsou složitější konstrukce. Nahradit vláknovou žárovku jiným zdrojem světla není nic převratného a žádné nové funkce to nepřinese. Pokud to bude dobře svítit a nebude to oslňovat, osobně bych byl za jasně daných podmínek pro. Ale v ČR jde stejně jenom o zbožné přání - my spíš budeme zase papežštější než papež, jak je u nás zvykem. Mimochodem, když teď koukám do specifikace použitých čipů, vychází mi při 6 čipech na žárovku v součtu 1440 lm, což se udávaným 4000 lm ani náhodou neblíží...
 7. Stačí si vzpomenout na všechny jeho polopravdy, lži a názorové obraty o 180°. Že v podstatě za nic nemůže? Kdyby nic jiného, měl teď 4 roky možnost navrhnout potřebné změny. Neudělal vůbec nic a ani neudělá! Proč? Protože se chová racionálně - současný stav mu vyhovuje, jeho majetek se od vstupu do politiky údajně bezmála zdvojnásobil a jak známo, málokdo má dost, aby nechtěl víc. Jak říkám, kdo chce, ten tam informace k zamyšlení najde. Kdo nechce... ten se třeba vymluví na Radu.
 8. Twisted: Proč by to mělo být dobře? Není přece důležité, co je uvnitř za střeva, ale jak to svítí. Pokud bude náhradní zdroj dobře fungovat po stránce barvy světla, světelného toku i geometrie, nevidím jediný rozumný důvod, proč by se s ním nemohlo jezdit. Jestliže nebudou oslňovat a budou líp svítit, ať jsou to třeba tři LED na destičce. Pokud to povede k větší bezpečnosti provozu, je to naopak správné. Stejně tak z hlediska vlivu na životní prostředí je obecně lepší provést jednoduchý upgrade než jinak funkční věc vyhodit a pořídit novou. V některých evropských zemích je možné nechat si za malý administrativní poplatek světla s náhradním zdrojem úředně přeměřit a když svítí v souladu s normou, dostane člověk štempl a může legálně jezdit. To je IMO správný přístup. Ne buzerovat s předraženými homologacemi kdečeho a dogmatickým lpěním na zbytečnostech, jak se to děje u nás.
 9. Ano, je. Spacifikace uvedená v TP je nezbytné minimum, samozřejmě lze použít i pneu s vyššími indexy nosnosti nebo rychlosti. To se také řešilo v odkazovaném vláknu o několik příspěvků níž, konkrétně zde. Mimochodem, bezprostředně předcházející příspěvek se necituje, je to proti pravidlům fóra.
 10. Jakékoliv uvedené v TP, tedy i 195/55 R15. I pro celoroční pneu platí to, co se řešilo u zimních zde. Když budeš jezdit s rozumem, hlavně žádnou pilu za tropických veder nebo silných mrazů, byť by byla silnice sebesušší, mohou ti za tebou uvedených podmínek celoročky dobře posloužit. Co jsem nedávno zahlédl, velké značky v poslední době investují do vývoje skutečně účinných celoročních pneu pro osobáky velké peníze, takže tento segment nejspíš v budoucnu hodně poroste.
 11. Stejně jako jiné LED žárovky se nevejde pod gumovou zátku světlometu, tedy určitě ne u projektoru s natáčením. Jestli nejde sundat kroužek, pomocí kterého drží žárovka na místě, nedostaneš přes chladič plech, který žárovku drží. Opravdu homologace E8 znamená, že smíš LED žárovku legálně použít v jakémkoliv světlometu konstruovaném pro halogenovou žárovku? Tím bych si vůbec nebyl jistý. Minimálně pro světelné zdroje nad 2000 lm vyžaduje legislativa samonivelaci a ostřik, tady je uvedeno 4000 lm...
 12. Ať už to natáčel a financoval kdokoliv s jakýmikoliv pohnutkami, je tam bohužel hodně pravdy. Měl jsem rozepsanou dlouhou reakci, ale ono to nemá cenu. Kdo chce vidět, vidí, kdo nechce vidět... Stačí místo v srpnu vyrazit ho HR v době kvetení řepky, aby si člověk po cestě uvědomil, že u nás opravdu něco není v pořádku. Když vidím, jak se dnes zachází s půdou, která nás má živit, jde na mě deprese při myšlence, co tu asi zanecháme budoucím generacím...
 13. Jestli se nemýlím, tak EGR solenoid valve: actual value-ANG_EGRV[0] je hodnota otevření EGR ventilu, která by se měla pohybovat od 0 do 100 % - tady je ve výpisu záporná, odtud chyba Signal too low. Tzn., jak říká Jarda-k, snímač polohy lže. Samotný ventil může klidně fungovat normálně, ale auto si není schopné spolehlivě zkontrolovat, jestli je otevřený nebo zavřený, což může mít další negativní důsledky, třeba nespuštění aktivní regenerace DPF (při které musí být EGR zavřený) a jeho ucpání. Snímač polohy bude součástí pohonu ventilu, protože dál do těla EGR už žádná elektrika nevede, viz video. Teoreticky by stačilo sehnat a vyměnit jenom pohon. Standardně se mění celý ventil. Je smůla, že tě závada na elektronice potkala už ve 120 tkm, kdy ještě EGR může být (a nemusí) po mechanické stránce v pohodě. Na druhou stranu nový EGR bude se zárukou. Zaslepení EGR a instalace simulátoru, který ECU krmí správnými daty, je z hlediska emisí prasárna srovnatelná s vytlučením DPF, nicméně mimo výměny EGR je to jediné řešení, které pravděpodobně projde technickou. Pokud tedy nezačnou na emisích fyzicky kontrolovat přítomnost a zapojení EGR... Navíc je otázka, co bude dlouhodobě chybějící recirkulace spalin dělat s DPF. Dej potom vědět, jak jsi to vyřešil a kolik tě to stálo.
 14. Jejda, tamtudy pojedu nejspíš až někdy příští rok v létě, od nás, z jihu, je to trochu moc z ruky, tak nic. Třeba se ti ozve někdo jiný z fóra, kdo má clony. Teď na to koukám, že máš zalepená skla v kufru. Když už to tam je, tak bych to nechal. Aspoň zvenku nikdo nebude moct snadno koukat do kufru a ušetříš za kryt díry za sedačkami. Jestli s tím bude jezdit žena na mateřské, tak to zase mluví spíš ve prospěch clon než fólií. No, tohle rozhodování ti nezávidím. Jestli v tom bude žena vozit děcka, tak bych na boční okna hodil clony a kdyby to nestačilo, tak je později doplnil světlejší fólií, něčím na způsob sunsetu. Zadek bych zafolioval do tmava a přidal parkovací senzory... Ideálně doplněné couvací kamerou v madle kufru a nějakým vhodným monitorem, nejlíp rovnou v zrcátku s kamerou. Přecejen s tím bude couvat ženská, že jo.
 15. Losky83: Pěkný Room. Na pojíždění po městě super, barva super^2 a na vození děcek super^3. O vyšší zadní dveře člověk tolik nemlátí hlavou, jak svou, tak díděte a když vyhodíš prostřední sedačku a scukneš krajní k sobě, máš děcka o 11 cm bezpečnější . Jen to chce potom nějak vyřešit, aby nelezly věci z kufru okolo sedaček dopředu. Částečně to pořeší příčná síť z vertikálního síťového programu, chycená na oka za sedačkami, ale dokonalé to není. Když vidím ta zalepená okna v kufru, to je N1?