Jump to content

velryb

Uživatel
 • Content Count

  220
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

velryb last won the day on June 7

velryb had the most liked content!

Community Reputation

201 Excellent

About velryb

Recent Profile Visitors

324 profile views
 1. Ještě je zajímavá restaurace zde: http://www.penzionhrad.cz/?id=restaurace-frydek-mistek Už to sice taky není, co to bývalo (obecně se kvalita restaurací horší)...ale patří k těm lepším ve Frýdku a má nějakou atmosféru (dá se sedět i venku) a vždy se tam nějak dalo zaparkovat (parkoviště není velké, ale podél cesty atd. se vždy vešlo dost aut). Uvnitř restaurace je docela přítmí, je to tak schválně. Jinak ve Frýdku je více zajímavých restaurací, máme rádi třeba i restauraci Pod kašnou na frýdeckém náměstí, ale pokud chcete být trošku stranou ruchu města, tak ten hrad je OK. Ale je to jen tip, nechám na vás, obzvlášť, když vůbec nevím, zda mi to vyjde se zastavit.
 2. velryb

  Vaše spotřeba

  Něco jsem o tom psala ve svém vlákně o oktávce. Platí i pro Kodiaq. 😉
 3. Jinak s ucasti nevim, jak jsem psala, bude záležet, do kdy budou zavody. 😉 Rada bych.
 4. U mamy to znam velmi dobre, jsem z Frýdku. 😉 Parkovani male, pro srazy nad 5 aut nevhodne, vzdy tam byva problem zaparkovat. Jezdivali jsme tam radi, ale poslední dobou se hodne zhorsila kvalita jidla, takze uz tam nechodime.
 5. velryb

  Vaše spotřeba

  4,7, ale za jakou cenu. Toho smradu a hlavně ten zvuk! 🙉😁
 6. velryb

  Vaše spotřeba

  Co na to kolegové s diesly? 🤔
 7. velryb

  Jízdní vlastnosti

  Co brzdy? Mne se takto chovalo auto při poškozených brzdách (zvlněné kotouče, destičky v rozpadu). Nejdříve se auto třáslo jen při brzdění, později právě i bez brzdění, při rychlejší jízdě. Začalo to dělat nějak najednou nebo v reakci na něco (najetí do díry atd.) či se to postupně rozvinulo?
 8. velryb

  Vaše spotřeba

  jj, to je to, co pořád říkám. ;-) Podtáčení motoru ani spotřebě nedělá dobře a přesto, že jezdím často s plynem na podlaze, tak spotřebu u všech aut jsem měla vždy nízkou. Motory to zjevně kvitují s povděkem a proto absolutně nechápu, tu nápovědu k řazení, která nabádá k podtáčení motoru, jezdění ve velmi nízkých otáčkách a tím pádem taky výchovu auta ve zdechlinu. Automaty jsou z výroby taky takto nastaveny, naštěstí se dají převychovat do určité míry. Jsem ráda, že to, co se mi praxí osvědčilo, tak se ukazuje jako správná cesta (u 1,5 Tsi , ale u oktávky tedy, mám dlouhodobou spotřebu 5,5 l a to opravdu, ale opravdu jezdím hodně dynamicky, žádný důchodce mód se nekoná). Sleduji často palubák a dvouválcový mód se zapíná velmi často. Než jsem si auto vychovala a motor řádně zaběhla, tak tak často dvouválcový mód nebyl využíván, ale teď fakt často, i v situacích, kdy bych to nečekala. V obci jezdím zásadně 55 tempomat a pokud není kopec, tak auto jede celou dobu v dvouválcovém režimu a tedy ani ve městě není spotřeba vysoká. Je to zajímavé sledovat. Nikdy mne spotřeba nezajímala, ale toto auto mne k tomu vyloženě provokuje. 😁 Šlapu mu po krku a odměnou je mi nízká spotřeba. Jakože dobrý. Snad nevadí, že jsem přispěla do tématu Karoq (ten předpokládám, že je těžší než oktávka a taky asi bude mít jiné těžiště, je vyšší, takže i to spotřebu negativně ovlivní). 😚
 9. velryb

  Vaše spotřeba

  Rozhodně to už neplatí. S benzínem se dá jezdit za méně než s dieslem, jak mi ukazuje dnes a denně můj vozový park (a nejen můj). Já už žádný diesel doma nechci, nevýhody převažují (hlavní nevýhoda je, že je otázkou času, kdy nebude možné s diesly vjet do některých měst/zemí) a spotřeba, kterou mám s benzínovými auty je nižší nebo porovnatelná s diesly (a to nejezdím ani omylem s lehkou nohou, na spotřebu jsem nikdy nejezdila a doufám, že ani nikdy nebudu nucena jezdit). Takže spíše je to o osobních preferencích ta volba mezi dieslem a benzinem. Za chvíli budeme stejně všichni jezdit v hybridech. 🤩
 10. velryb

  Vaše spotřeba

  Ano, jsem spokojená. A autko opravdu nešetřím, plný plyn dávám docela často, motor je zajetý velmi dynamicky. Asi to dělá motorům dobře, mám nízké spotřeby u všech aut. 🙂 Na fiestě ST mám teď takovou spotřebu, že mi nikdo nevěří. :D
 11. velryb

  Vaše spotřeba

  Ma aktuální dlouhodobka.
 12. velryb

  Autorizovaný servis naboural auto

  Záleží, co potřebovali testovat (kdyby třeba potřebovali něco otestovat ve vyšší rychlosti na dálnici), ale tak dlouhou zkušebku jsem neměla nikdy u žádného auta ani po vážné nehodě, kdy bylo potřeba testovat hodně (nechali to raději na mně). Vždy se všichni servisáci za 20 let vešli do 10 km. Takže ano, je to hodně.
 13. velryb

  Autorizovaný servis naboural auto

  To zní jako slušná nabídka ze strany servisu. Jaký máš k tomu postoj Ty? Zjistil jsi, jak se to klukovi přihodilo?
 14. velryb

  Autorizovaný servis naboural auto

  Držím pěsti, ať je řešení co nejlepší pro Tebe a Tvé autko! 🙏
 15. velryb

  Autorizovaný servis naboural auto

  Taky vycházím z vlastní zkušenosti a pojišťovna by plnila jen z 50%, kdybych nevolala policii (odhad škody byl 100 tis., nakonec to bylo hodně přes 300 tis.). Najezdila jsem toho hodně (jen od začátku roku 35 tis. km např.). Zkušební jízda servisu není uspávačka z bodu A do bodu B. Ale asi to není v tomto případě podstatné. @Aleš_BX Není potřeba shazovat názory ostatních. Nemýlim-li se, jsme na diskuzním fóru, takže je super, že jsou zde borci jako Ty, kteří mají vždy pravdu, ale mne zajímají i zkušenosti ostatních a věřím, že i zakladatele tohoto vlákna. Ty máš z pozice své profese, kterou neznám, nějakou zkušenost. Já mám taky zkušenosti a ne zase tak malé. Především z pozice zaměstnavatele, jehož zaměstnanci škody dělají docela často. Ale taky z pozice toho, kdo se takovými finančními produkty zabýval. Akorát řešíme pojištění našich zaměstnanců, protože škody jimi způsobené se množí a pojišťovny MAJÍ problém s jejich plněním. Jinak Zákoník práce znám z pozice své profese výborně a škody zaměstnanců řeším dnes a denně. Doslova. Takže nevidím důvod, proč se k dané situaci nevyjádřit. I přes Tvůj názor - já bych auto z tohoto servisu odvezla. Ty třeba ne. A na názor máme právo oba, což?
×