Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

MICHAL5

Uživatel
 • Počet příspěvků

  53
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

9 Neutrální

O uživateli MICHAL5

 • Hodnost
  Uživatel

Návštěvy profilu

394 zobrazení profilu
 1. MICHAL5

  Brzdové kotouče a destičky

  Tak jsem si po víc jak 100 tis. km a po 9 letech vyměnil přední kotouče s destičkama (kotouč byl už dost vybroušený měl 18 mm z původních 22mm), vše šlo hladce, měnil jsem si to sám (resp. ve dvou), zadní kotouče i destičky tam ještě přes zimu nechám, možná je tam nechám ještě o trochu déle, ty tolik nehoří a pak je taky vyměním, šlo to poměrně snadno.
 2. MICHAL5

  Nenalakovaná zadná hrana strechy

  Taky jsem se díval na hranu u pátých dveří, a vše je v laku, komplet bílá barva, r.v. 11/2009, docela mě ta informace překvapila, že tam někdo nemá lak, asi bych si za ty roky všiml, ale nedalo mi to, se radši podívat.
 3. MICHAL5

  Svítí ESP a kontrolka systému výfukových plynů

  Tak auto po servisu, dle diagnostiky špatné spalování, k tomu výměna vzduchového filtru, přenastavení škrtící klapky + ventil odvětrávání. Tak uvidíme, co to bude do budoucna dělat. Rozvody ani svíčky netřeba měnit. Snad to bude delší dobu OK.
 4. MICHAL5

  Svítí ESP a kontrolka systému výfukových plynů

  Děkuji za informaci, uvidím co v servise zjistí a pak dám případně vědět, čím to bylo.
 5. MICHAL5

  Svítí ESP a kontrolka systému výfukových plynů

  To x, znamená že to vyskočilo 4x (vypadla mi 4), omlouvám se.
 6. MICHAL5

  Svítí ESP a kontrolka systému výfukových plynů

  Zdravím, po skoro 9 letech mi během týdne x naskočil symbol autíčka se smykem ASR či ESP, pokaždé, když jsem stál cca 1-2 minuty na semaforu, auto pak nejede s turbem. Mám najeto přes 100 tisíc, olej OK. Nevíte čím by to mohlo být, zítra chci jít do servisu, aby mi dle diagnostiky řekli víc, může to být jak jsem pochopil víc věcí, od vzduchového filtru, přes kabely, řetěz, apod., tak uvidím, spíš, že se zde většinou píše, že se to začalo projevovat při zatížení, mě naopak při volnoběhu, po vypnutí pak auto OK zase jelo jako vždy.
 7. MICHAL5

  Yeti jako rodinné auto

  Zdravím, máme Yetíka bez rezervy od roku 2009, kdy děti byly ještě malé, kočárek (skládací inglesina) se vešla i bez sundaných koleček, chata, i dovolená i s dalšími věcmi, někdy jsem vyklápěl prostřední zadní sedačku, případně vyjímal, ale pod kočárek, do kočárku i mimo se vždy místo našlo, děti byly malé, tak věci se dávali i za přední sedačky, nohám u dětí to nevadilo, nyní jsou děti již o dost větší, už máme dokonce jen jednu autosedačku. Po pravdě, abych netvrdil, že je to úplně ideální rodinné vozidlo, někdy bych upotřebil místa víc, ale tyto situace jsme vždy vyřešili, takže jinak OK, i bez střešního boxu. Nyní již, když děti odrostli prostoru akorát. Vždy je třeba s místem a zavazadly přemýšlet, ať to bylo u 105, Favorita či nyní. Znám v okolí lidi, co mají Galaxie, Sharany, tam je samozřejmě daleko víc místa (samozřejmě i u Octávie), to nerozporuju, ale po pravdě, kolikrát tam vozí i basy piv, sady nářadí (tedy pro mě nepotřebné věci), to bych osobně nevozil (ani nevozím), jen proto, že bych měl větší kufr. Takže se dá Yeti dle našich zkušeností jako rodinné auto použít, ale přiznám se, že někdy jsme museli trošku víc přemýšlet, jak věci do auta poskládáme, vždy jsme ale vše nakonec odvezli, pokud nešlo o stěhování, kdy jsme museli použít vlek za auto. Nám Yetík stačí, ale pravdou je, že většině lidí si myslím dnes jako rodinné auto stačit nebude, to je můj názor.
 8. MICHAL5

  Pružiny

  Nevím kam s tímto tématem, tak to píšu sem. Zjistil jsem, jak jsou takové ty gumové prachovky u předních tlumičů, že mi po zimě nesedí v dolní části, jsou vypadlé, a pokud je znovu nasadím na doraz (převléknu a nasadím), tak po prvním přejetí nerovnosti mi převleky vypadnou a prachovka odstává, tzn. pod ní se dostává vlhkost, voda, prach, apod.. Předtím mi to nevadilo, asi jsem si toho nevšiml, nyní ovšem ano a to proto, že mi častěji při přejezdech nerovností předek vrže. Má s tím někdo zkušenost, zda je to věkem auta (2009) a je třeba tototřeba vyměnit. Díky za postřeh u jiných Yetiků.
 9. MICHAL5

  Osvětlení v zavazadlového prostoru

  Mam dotaz, zlobi mě osvětlení kufru, někdy se rozsvítí, někdy až po delší době a někdy vůbec, tak nějak dle nálady, pokud je tma, tak se samozřejmě nerozsviti vůbec. Mam 09, má někdo podobný problem. Výměna čidla pouze servis nebo to zvládnu sam? Nebo můžou byt nacnuté kabely? Díky za radu.
 10. MICHAL5

  Spotřeba a zkušenosti z provozu

  Zajímavá úvaha o těch rozměrech pneu (zimní/letní) vs. spotřeba. Vlastně, i kdyby to tak bylo, tak je spotřeba u našeho Yeti r.v. 09 +- vlastně stejná, cca 6,4-6,5 zima/léto v průměru, což jde. Nikdy jsem, ale neměřil faktickou spotřebu vyjetím benzínu z plné do prázdné nádrže, tam je možná rozdíl oproti PC. Ale i tak dobrý, co se týče spotřeby. Má někdo se stejným rozměrem pneu (zimní/letní) na 16 nebo 17 opravdu velký rozdíl spotřeby v létě a v zimě nebo to máte podobně +- jako u našeho Yetíka, jenom pro zajímavost.
 11. MICHAL5

  Spotřeba a zkušenosti z provozu

  V zimě na mých zimních cca 6,1-3 průměr, v létě cca 6,4-6,6 max dle stylu jízdy, nyní ovšem v zimě 6,6l, ale to přisuzuju hlavně tomu nosiči lyží (letos jej nesundávám jako roky předtím), ale i tak si myslím, že je to dobrý. S dětma bez klimatizace v létě moc nelze jezdit, nejezdím na co nejnižší spotřebu, ale myslím, že jezdím, tak aby to vyhovovalo autu i mě, resp. osazenstvu v autě. V létě je znát, že kola vozím na tažném a ne na střeše. Jsou samozřejmě jízdy, kdy jedeme kolem 5 l, ale i jízdy, kdy jedeme přes 7 l. Např. studený motor a jet do města do kolony, to se asi nedá nepočítat, tam spotřeba je nesmysl měřit.
 12. MICHAL5

  Spotřeba a zkušenosti z provozu

  Zdravím, má vlastní zkušenost po více jak 7 letech s 1,2 co se týče spotřeby na zimní a letní pneu, v létě vesměs spotřeba o chlup vyšší. Letní 215/60 R16, zimní 205/55 R16, tzn. jsou užší a nehučí jako dříve na felicii zimáky. V létě často k tomu klimatizace a jezdí se vesměs taky o něco rychleji než přes zimu. Co mě nyní spotřebu v zimě mírně zvyšuje je celoročně namontovaný nosič lyží a to je znát. Ale dle mých pneu, čistě ze zkušenosti, na zimních spotřeba nižší, taky jsem tomu první 2 zimy nechtěl věřit. Pokud je pneu rozměrově stejné, pak asi ne, to nevím.
 13. MICHAL5

  Akumulátor

  Díky za rady a tipy, teď se to zlepšilo, díky oteplení, určitě se hodí, nyní jak se oteplilo je to mnohem lepší, ta signalizace je zatím Ok, ještě tam je černý puntík na baterce. Dle návodu je to takto v pořádku, ale výměna mě stejně čeká a vyměním si jí sám.
 14. MICHAL5

  Akumulátor

  Zdravím, rád bych se zeptal, mám původní akumulátor z roku 2009 a příští zimu asi již nezvládnu, tzn. po 8 letech bude třeba výměna akumulátoru. Mám tam 5K0 915 105A, 44aH 360 A, dle toho kodu nemůžu tu samou najít, nemusí to být ani škoda economy, klidně jiná. Máte někdo zkušenost, jaký akumulátor do 1,2? Vyšší A dávat nemusím, stačí mi ta co mám, v servise mi řekli 1600,- za economy, spíš něčí zkušenost, zda škoda economy vydrží déle nebo ne než třeba jiné Varty nebo Akumy. Dík za radu. Zatím to nespěchá, ale do příští zimy si zjišťuji co a jak s výměnou. Za výměnu si počítají 700,- Kč, to mi přijde dost, vždy jsem si baterie měnil sám, ale auta neměli tolik elektroniky.
 15. ŠKODA YETI - páčky bez PC a bez tempomatu (2009). Cena za kus 200,-.
×