Jump to content

ski1961

Uživatel
 • Content Count

  920
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

ski1961 last won the day on August 7 2018

ski1961 had the most liked content!

Community Reputation

202 Excellent

About ski1961

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

1,731 profile views
 1. jen test, omlouvám se.
 2. @Adam182 podle mě je zcela zbytečné ted nechat měnit olej, navíc při takto malém nájezdu, ale každého věc. Mnoho lidí je postiženo olejománií a nejraději by měmilo s každou nádrží benzínu :-)) Kdyby to bylo moje vozidlo, nechám prostě první servisní prohlídku 2roky/30tkm v tvém případě po 2letech až na ten březen 2020, vždyt je to za půl roku, km máš najeto málo a tam teprve potom bych si nechal v servisu změnit ofiko olejový interval 1rok/15tkm, to možné je. Budou za to rádi, protože tímto si tě uvážou k tomu, že tam budeš muset jezdit na olej každej rok a pokud nebudeš mít možnost si přinést vlastní olej, budou tě pěkně dojit. Asi jsi nováček, tak věz, že cena oleje v servisu je dost mimo. Druhá možnost je ta, že to budeš dělat tak, jako hodně z nás, tedy tak, že si prostě ponecháš současný proměnlivý interval 2roky/30tkm a v polovině si uděláš výměnu oleje sám, pokud to zvládneš nebo u nějakého garážníka za zlomek ceny oleje, co bys zaplatit v servisu a na olej budeš jezdit do servisu jen na každou druhou výměnu. Možnosti jsou, je to jen na každém, co si zvolí. První servisní prohlídka je po 2letech/30tkm co nastane dříve a další pak každý rok. Je třeba si uvědomit, že servisní prohlídka se skládá ze dvou částí- servisního intervalu a olejového intervalu a každý má nastaven svůj interval. Tedy jako příklad, když ti vymění ted na první po 2 letech olej a kabinový filtr, nic jiného tato první prohlídka neobsahuje,pokud zákazník nehlasí nějaké problémy, tak po ní ti nastaví servisní v počítači za 1rok/30tkm a olejovou za 2roky/30tkm, takže kdybys to nechal jak to máš a měnil jsi si sám v polovině, tak další za ten rok,tedy už po 3letech pojedeš jen servisní, kde ti vymění jen brzdovou kapalinu do tisícovky a ten olej si vyměníš sám a pak by následovala další po 4letech, kde už by ti zase měnili olej u nich.. Tak je to v případě, že bys to nechal jak to máš a měnil jsi si sám olej v polovině. Pokud si to necháš při první změnit v počítači olej na pevný 1rok/15tkm, pak budeš jezdit povinně na olej každý rok k nim. Snad jsi to pochopil, jak to funguje, možná to vypadá pro začátečníka složitě, ale ve finále to není nic složitého.
 3. @loleknos já tedy nevím, ale nepořídil jsi si pro tvoje auto starý kabel ? píšeš, že máš verzi 17.8 a auto z 11/2017...jaký přesně ? 17.8.0 nebo 17.8.1 ? verze 17.8.0 má data jen do 7/2017 a 17.8.1 jen do 11/2017, což je tvoje auto, ale i to už může být na hranici..chtělo by to vyzkoušet novější kabel, kdybys někoho měl a hned by se vidělo, jestli je to v kabelu..
 4. ski1961

  Škoda SCALA

  @brrrrm ne to není chyba renderu :-)
 5. aha, zabrouzdal jsem trochu výše a všiml jsem si, že tam máš nalepené origo odrazky. No laicky bych řekl, že by mělo být všechno ok, ale kdoví, jak to bude..uvidíme..
 6. @lenka75 a pojedeš jen tak bez nějakých pochybných úprav s lepením různých refl. pásek, které tam stejně nemají co dělat ? osobně si myslím, že nějakou páskou tam nalepenou na sebe člověk akorát upozorní, ale stejně to bude jen rozhodnutí jednoho technika na jedné STK a jinde to může být úplně jinak.
 7. s tou STK mi to taky hodně zajímá..myslím, že to bude velmi individuální na každké jednotlivé STK, kde někdo projde, tak jinde nemusí..bude prostě záležet na každém jednotlivém technikovi, jak bude důkladný..správně by to takto projít nemělo. Myslím, že na STK s tím zatím nikdo nebyl, no uvidíme, jaké budou praktické zkušenosti, až tam začnou majitelé s tímto jezdit. Pomalu už by se ta doba měla blížit, kdo to má na autě z roku 2015, tak už by to mělo být letos :-)
 8. Prosím, poradte..jedné holčině prasklo pravé rolovací tlačítko na MF volantu výr.12/2014 MR2015 viz levý volant na obrázku. Vzhledem k tomu, že nové tlačítka jsou jen v páru a stojí skoro stejně jako nový volant a použité nechce, vzhledem k tomu, že ty rollery jsou poruchové a kdoví, jak dlouho by vydržely a cena je taky nesmysl, rozhodla se pořídit nový MF volant, který už má tlačítka v sobě, viz pravé foto na obrázku. Proto bych chtěl vědět, když si pořídí ten nový volant, co je vpravo a který se prodává na obautodíly, tak zda jí to bude normálně fungovat, protože tento volant má na pravé straně něco navíc, ale to ona nepotřebuje, jen jde o to, zdali to půjde normálně vyměnit kus za kus nebo bude potřeba nějakého kodování ? Ty levá tlačítka jsou identická, tam by asi neměl být problém, ale co ty vpravo ? ty tlačítka, co jsou na novém volantu ona nemá, tak je stejně nepotřebuje, jde o to, zdali bude fungovat ten zbytek na té pravé straně, tedy ovládání PP. Dotaz v AS dopadl tak, jak jsem předpokládál, nejde, nebude fungovat, u nich je fakt zbytečné se na něco ptát.
 9. @rudasn na 100% bych řekl, že je to v tom, že jsi nenainstaloval ten loader..navíc jedeš na win 7, takže by neměl být problém.. zřejmě ty současné verze už fungují trochu jinak, protože, já, když jsem kupoval kdysi verzi 16.8.0, tak na cd ještě žádné loadery nebyly, jen instalačky na 32 nebo 64 bit..napiš pak výsledek..na 100% to pojede :-)
 10. @zwan co máš na cd v txt ? schválně jsem koukl na svoje cd, když mě tehdy dorazil a já nemám v txt nic zvláštního je toto :
 11. @rudasn ještě mi tak napadlo, nepoužívíš náhodou win 10 ? někdy mají tyhle čínské klony na těchto win 10 problémy, někomu to na nich jede a někomu prostě ne a nikdo neví proč..stabilně to jede např. na win 7. Někteří prodejci to uvádí i v niformacích o kabelu :
 12. @rudasn hmm,. těžko říci, třeba se ještě někdo vyjádří..já se vyjádřím jen k tomu, že verzí kabelu to není, ta verze 18.2.0 je pro tvoje auto naprosto dostačující, i ta verze 17.1.3 by měla na 3/2017 fungovat, ale ta verze 18 zcela určitě..
 13. @Johny.z v tom případě zřejmě jednotný neexistuje postup ze strany AS a každý si to dělá po svém..já jsem koukal na faktury ze všech 3. servisních kontrol a nikdy v zakázkovém listu při sepisování objednávky nebyla mobilita uvedena a vždy byla jen textem vepsána na závěrečné faktuře viz. foto..
 14. @Johny.z při sepisování objednávky, myslím, že se tomu říká zakázkový list na servisní prohlídku se žádná záruka mobility neuvádí..tato záruka mobility je až na závěrečné faktuře, kde je soupis všeho co dělali včetně ceny.
 15. ona tahle reklamace hlavice řadící páky opravdu nic neukazuje o nějaké odbornosti a ochotě servisu apod..tohle už za ně vyřešila škodovka tím, že na tohle vydala tzvn. TPI a tudíš servis nic neřeší, jen se podívá na TPI a tam zjistí, že kdo s tím přijede, tak jediné řešení je výměna a tím to pro ně končí.
×
×
 • Create New...