Jump to content

jak.cz

Uživatel
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

11 Good

About jak.cz

 • Rank
  Nováček
 • Birthday 12/23/1975

Recent Profile Visitors

352 profile views
 1. Chudák, úplně je mi ho líto. A kolik ještě investoval času to napsat...
 2. Měním poprvé po 120 tisíc km , to je ok.
 3. Mám S3 04/2015 , otlučený předek mám ještě víc, ale nerezne mi , takže do menší hloubky. Rozhodně bych nic takového nelakoval plošně, dá se řešit bodově u šikovného detailera, při dalším prodeji bude mít při měření díl silnější lak a většině kupujícím s měřičem nic nevysvětlíš, sníží ti cenu. Je to samozřejmě věc preferencí. Zvuk může být cokoli , bez audia na poslech. Nejlepší je vždy vše nahrát.
 4. Čistě pro pořádek, protože je to trochu nešťastně sdružené téma : na B sloupky ten postup na světlomety nepoužívejte . Škodu by jste asi už napravili.
 5. Nějak to nechápu... já u mého motoru žádný vstup sání za těsněním nevidím.
 6. 04/2015 ale to TPI bylo na rozmezí min. dvou let. Pokud nejsou dotažené šrouby , originál mazivo nepomůže a to je hodně dobré mazivo, mám lahvičku i sprej a klasický teflon je účinkem oproti tomu slabota.
 7. V rámci servisní prohlídky se má pročistit a promazat vedení, k tomu určeným mazivem a to v některých případech pomůže, někdy jen dočasně. Na můj datum výroby bylo TPI (číslo nemám)- dotažení povolených šroubů, teprve to pomohlo a už se nic neozývá. Samozřejmě se servis bude nejdřív snažit jen namazat jestli to nepomůže, dotažení totiž znamená rozebrat střechu a to je nejméně na půl dne.
 8. Bohužel. ŽÁDNÁ autokosmetika neochrání před kameny, tečka. Jediné řešení je fólie apod.
 9. Nemáš zapnutý ECO mód, vypíná se pak natáčení xenonu a další věci aby se "šetřila spotřeba"
 10. 2bojler: mám 2 roky a potvrzuji přesně co píšeš a v zimě nestudí než se prohřeje topení. ALE, i když je lepší než textil, údržba má oproti kůži své háčky. Alcantara velice nesnáší promočení a následně se tvoří nepěkné mapy, které jdou odstranit speciálním čističem a nakonec i cuckovatí, což vůbec není lehké odstranit. Takže hned vše čistit ( speciálním čističem) a impregnovat (speciální impregnaci...ale ani ta nevydrží věčně) , impregnovat, impregnovat a dávat pozor na luxování nástavci s ostřejšími hranami, tedy pokud plánujete mít auto déle než 2-3roky a strávíte v autě více času. Já mám auta na sebe a vždy okolo 5ti let 40-50t km za rok, takže pečuji, ale Alcantara mám asi naposled. O kůži se pečuje mnohem lépe. Za mne je nejlepší verze je perforovaná kůže + údržba jak píše BUBUBU i Plzeňáček + zákaz svačení v autě.
 11. Přesně toto je vhodný prostředek. Ceri prostředky jsou skutečně primárně na sklo ( na které jako jediné fungují, i když se člověk zapotí... ) a hlavně jsou dražší. Zkoušel jsem i finishingovou pastu na lak a taky docela ok, ale Sonax fungoval lépe. Při strojním leštěním se nesmí povrch zahřát. Ten Sonax lze použít i na všechny klavírní laky u řadící páky a radia i Plexi budíků/tachometru. Vždy je však efekt dočasný! Ten povrch je strašně měkký. Možnost je po aplikaci nanést nějaký keramický , nebo Si sealant atp. , ktery uspokojivý stav prodlouží. Budu to dělat při přípravě laku na zimu, tak jsem sám zvědav...
 12. Taky jsem běžně dostupné náhrady nenašel a distributory pro OEM se mi kvůli lahvičce otravovat nechtělo... Se sprejem jsem teď spokojený. Ta tekutá verze v lahvičce ( která se přepočteno na objem prodává snad ještě dráže) měla své omezení a aplikovat do užších prostor bylo skoro úplně nemožné. Taky na nacvakávací spoje se oproti spreji spotřebovalo mnohem víc tekutiny, aby překryl plochu a tim byly i mnohem větší přetoky okolo. Tedy aspoň moje zkušenosti.
 13. Jo to je ono :-) za ty prachy. Ale použije se opravdu na hodně místech , tak se to docela vyplatí :-)) Já to dal i na kombinaci kůže/plast a funguje moc dobře. O gumě ani nemluvím, aniž by to mastilo a sbíralo nečistoty.
 14. 2shaarky: to je velice zajímavé, protože můj původně ŠA zaměstnanecký S3 z 04/2015 má velmi podobně řešenou opěrku. Trochu vrzala taky , tak jsem ji před měsícem otevřel abych vyzkoušel nový Krytox sprej G052172A2/G052172M2 co jsem dostal a vnitřek vypadal prakticky jako u tebe po úpravě, materiál měl jen barvu trochu do šediva. Mimichodem výsledek pro prostříkání kontaktních ploch, je zatím stále 100% ticho od loketní opěrky. Sprej tedy na některá místa funguje lépe než ta lahvička.
 15. V tomto nedlouhém VLÁKNU skutečně ten odkaz na fungující těsnění stále je, stále ten odkaz funguje a stále to mají na skladě. Nebo mi uniká nějaký skrytý aspekt této diskuze?
×
×
 • Create New...