Jump to content

Terenius

Uživatel
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3 Neutral

About Terenius

 • Rank
  Uživatel
 1. Terenius

  Táhnutí auta na tyči

  Jak psal kolega výše, táhnout auto bez STK nemůžeš, jediná možnost je to převézt na podvalu, případně odtahovce.
 2. Terenius

  Klimatizace - nefunkční, problémy

  Čidlo vnější teploty by s klima kompresorem nemělo mít nic společného. To spíš buď čidlo na výparníku, nebo tlakové čidlo. Ty hlídají co se v systému klimatizace děje, pomáhají řídit kompresor a případně ovládají ventilátor na chladiči (kondenzátoru). Překontroloval bych nejdříve tlak chladiva, pak ty 2 čidla...obvykle bývá problém v tomto
 3. Terenius

  Nejdou dobře otevírat dveře

  Úplně si to vysvětlit nedovedu ale nedávno jsem podobný problém řešil u mondea. Taky když byla zima tak šlo otevírat vpohodě, a při oteplení to šlo hůř. Po seřízení vše vpohodě.
 4. Terenius

  Nejdou dobře otevírat dveře

  Aha, v tom případě bych si nejspíš trošku pohrál s polohou zámku vs té kotvy co je na karoserii, jestli to do sebe zapadá jak má
 5. Terenius

  Chlazení - změna hladiny v exp. nádobce

  Stav hladiny je třeba kontrolovat vždy za studena! Je to způsobeno rostoucím tlakem, rozpínáním vzduchu v nádobce a pružností hadic. Tzn, nižší hladinu u zahřátého motoru není třeba řešit pokud je to za studena v normálu.
 6. Terenius

  Chyba Airbagu po demontáži rádia

  pokud si něco odpojil a pak zapojil v systému airbagů, je potřeba tu chybu vymazat přes diagnostiku, do té doby nezmizí.
 7. Terenius

  Nejdou dobře otevírat dveře

  Táhlo ke klice je hned za zámkem u kliky/krytky vedle kliky. Stačí oddělat a odháknout to lanko co tam je a posunout ho o kousek dál směrem ven z auta. Začal bych asi tím.
 8. Terenius

  1.4 TDI PD - problém s DPF

  Pokud kontrolka už svítí, tak co nejdříve na diagnostiku, zkontrolovat zaplnění DPFka, případně čidla. Pokud je hodnota zaplnění v určitých mezích tak provést servisní regeneraci, v opačném případě výměna/čištění DPF...
 9. Urcite je potreba s tim trochu pocitat, chladici kapalina v systemu by mela byt namichana na tech cca -37 stupnu. Takze proplachnout, naredit si trochu "silnejsi" smes, nechat to v systemu promichat a pak to promerit nejakym refraktometrem a v pripade velke odchylky upravit.
 10. Terenius

  Palivový filtr - benzín

  Myslím si, že měnit palivový filtr až jak už auto nebude mít tah je celkem pozdě. Jako výměnou nic nepokazíš. A co se týče těch hadic, jdou dát i naopak, koncovky jsou stejné, ale když je prohodíš, tak to nepojede, takže je třeba si poznačit která byla kde a opět to tak nasadit.
 11. Terenius

  Palivový filtr - benzín

  Tak dle předepsané údržby má ten filtr životnost na 2 výměny oleje, takže pokud to předchozí majitel trochu dodržoval tak by to už mělo být vyměněno, ale podle toho jak vypadá bych výměnu tak či tak provedl. Ty hadičky se měnit nemusí, jen je třeba si dát pozor ať je neprohodíš. A odkaz z autokelly nefunguje, ale tam jde víceméně jen o to jestli má 2 nebo 3 vývody, takže když koupíš se 3 tak nebude problém.
 12. Terenius

  Problémy s motorem 1.2 HTP

  Tak ta oprava hlavy si myslím, že to je už automaticky. S tím kompletním repasem htp hlavy by se mohl vejít do 2500 cca (dle poškození).
 13. Terenius

  Problémy s motorem 1.2 HTP

  Nastavit první válec do horní úvrati a musí sedět všechny přípravky/značky. Ventily se mění po demontáži hlavy, cenu přesně nevím ale cca kolem 200kč/ks
 14. Terenius

  Octavia 1.6 TDi CR - palivový filter

  Dle mého názoru toto je ta správná cesta ke snížení životnosti samotného čerpadla. Viz příspěvek od Pawouka, to odvzdušnění přes diagnostiku se dělá také k tomu aby se čerpadlo zalilo naftou a nejelo na sucho.
 15. Terenius

  Problémy s motorem 1.2 HTP

  Presne jak pise marfan. Nez budes delat nejake ukvapene zavery tak prekontrolovat casovani tech puvodnich rozvodu. Muze to byt tim preskocenim proste posunute.
×