Přejít na obsah

AGN - škube


ozzy

Doporučené příspěvky

Ahojte. Chalani mam taky problem s mojou O1 , že ked chcem pridat plyn (vacsinou na druhej nebo tretej rychlosti) tak mi začne auto poskakovať jak keby chcelo zdochnut ,ale potom to trhne a uz to beži v poriadku. So startovanim nie su problémy chytí to na prvý šup. Bol som v servise aby mi to dali na pocitac no ale neukázalo to žiadnu chybu. Kamaráti vravia kazdy niečo ine , váha vzduchu (cidlo) ,zapaľovací modul, kabely k sviečkam...atď. Lenže nie sú to lacne veci ani jedno a preto by som sa chcel spytat ci niekto nemal s podobným motorom problémy (1.8 20V r.v. 1999 motor AGN ). Este toľko že keď pridám plyn tak je za mnou dosť vidieť biely dym ako by v motory bola voda. A este toľko že zacina trhať az ked sa motor zohreje , teda za studena to ide pekne plynule. Neviem či to môže s tým súvisieť ,ale asi pred dvoma tyzdnami som mal dole skoro veskere hadicky na vodu a aj na vzduch , ale viem že všetko je na správnom mieste tak ako ma byt! Dik moc za rady a nápady.

Editováno: , autor: Pawouk
Název tématu "O1" je skutečně geniální a výstižný... Přejmenováno.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo by to mozne ze bys ve tme videl nejake litajici jiskricky ;) Ale pokud auto coudi, a zacuka se, tak bych to taky asi prisuzoval tomu ze ti nejaky valec obcas vypovi sluzbu. Chtelo by to projit eletriku, a zkouknout rozdelovac a hlavne kontakty i palec, zda nejsou nejake opalene. Pak poradne vycistit rozdelovac zevnitr i z venku, a samo i ty kontakty. Pak bych prosel ty habely ke svickam a skouknul faje. Muze tam byt spatny kontakt, a fajka muze oxidovat, jak uz jsem to kdysi resil na 1,6 Mpi. Kde ten valec taky obcas vynechaval.

Pak bych vytahnul svicky, a podival se jak jsou opalene a tim bys mohl i zjistit ktera svicka bude jinak zbarvena, tak ta by mohla vykazovat spatne spalovani onoho valce :palec2:

Chce to proste projit vice veci a aspon tim vyloucis moznou zavadu a posunes se o krok dal, kdyz bys na to hned neprisel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo by to mozne ze bys ve tme videl nejake litajici jiskricky ;) Ale pokud auto coudi, a zacuka se, tak bych to taky asi prisuzoval tomu ze ti nejaky valec obcas vypovi sluzbu. Chtelo by to projit eletriku, a zkouknout rozdelovac a hlavne kontakty i palec, zda nejsou nejake opalene. Pak poradne vycistit rozdelovac zevnitr i z venku, a samo i ty kontakty. Pak bych prosel ty habely ke svickam a skouknul faje. Muze tam byt spatny kontakt, a fajka muze oxidovat, jak uz jsem to kdysi resil na 1,6 Mpi. Kde ten valec taky obcas vynechaval.

Pak bych vytahnul svicky, a podival se jak jsou opalene a tim bys mohl i zjistit ktera svicka bude jinak zbarvena, tak ta by mohla vykazovat spatne spalovani onoho valce :palec2:

Chce to proste projit vice veci a aspon tim vyloucis moznou zavadu a posunes se o krok dal, kdyz bys na to hned neprisel.

No asi budem musiet zacat so svieckami rozobrat ocistit a potom uvidim ci je niektora spalena ,alebo .......oki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas zle sviecky. Nevhodne pre tvoj typ auta!! :) Napis ake tam mas sviecky-znacka+typ. ;)

:) ....tak teda , typ...neviem :feve: znacka? .....neviem :( ....menili ich asi pred troma rokmi a a odvtedy mam asi 20000 km najazdene ....tolko si pamatam že ked som ich kupoval neboli najlacnejsie ale ani nie najdrahsie. Presny typ ,znacku ti viem povedat najskor v pondelok.

Editováno: , autor: ozzy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to: PROCHY603 ...paci sa mi ako napises , mas zle sviecky!!! :) od teba to aj berem :) ,lebo si ma , (ani nevies o tom :palec2:) ,ale si ma prinutil doma opravit chladiaciu kvapalinu ktora mi unikala ,mam to len spravene vdaka tebe :) , zaco som sa aj zabudol podakovat , Diky chlape :palec2:

Editováno: , autor: ozzy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to: PROCHY603 ...paci sa mi ako napises , mas zle sviecky!!! :) od teba to aj berem :) ,lebo si ma , (ani nevies o tom :palec2:) ,ale si ma prinutil doma opravit chladiaciu kvapalinu ktora mi unikala ,mam to len spravene vdaka tebe :) , zaco som sa aj zabudol podakovat , Diky chlape :palec2:

4X SVIECKY BOSCH na tvoje auto stoja cca 25 euro.

Treba ist od najlacnejsich veci.Nie hned menit svieckove kable ktore stoja od 30euro do 150euro.

:)

Svieckove kable sa daju aj premerat ci su dobre alebo zle.

:palec2: Si ma pobavil ze som ta prinutil. :p:smich:

Ale radu si do tvojej temy nedal jak si opravil unik chladiacej kvapaliny. :feve:

Ved FORUM je o RADACH a pomoci. :)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....sľubujem že po sviatkoch doplním tema únik chladiacej kvapaliny a aj obrázky hodím sem na fórum , no a aj hneď po sviatkov idem a kúpim sviečky :-) ...(do auta )

Editováno: , autor: HanyZ
necituj předchozí příspěvky, pak je téma nepřehledné :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak nie si z daleka tak zajdi ku mne mam ten motor zabaleny foliou / auto sa mi podarilo rozbit/ mam na nom vsetko od vahy vzduchu cez kable atd. mozes to vyskusat vylucovacou metodou mne motor issiel na 100% takze mam vsetko na nom dobre taky problem som mal aj ja skusal som vsetko mozne az nakoniec bol vadny jeden zapalovaci kabel hoci nebolo na nom nic vydiet kupil som sadu TESLA myslim ze stala asi 90eur a odvtedy som mal pokoj ale nemusi to byt kabel ako tu pisu moze to byt hoci co nemam rad ked tu niekto pise nieco o com nema ani sajnu take rady su zbytocne ako vaha vzduchu benzinaky to asi nemaju? nech sa nikto nehneva ale radsej nenapisem nic ako trepnem neaku hlupost

a este som od Michaloviec

Editováno: , autor: john1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , presne toto by som potreboval :feve: vybrat z druheho auta a vyskusat postupne co je zle , no žial Michalovce und Nove Zamky :huh: troska daleko,

ale dik moc kamo -_-

Editováno: , autor: HanyZ
necituj předchozí příspěvky, pak je téma nepřehledné :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cawko , no v tomto mam trochu chaos :( , to takto skakavo ma byt na zapaľovacej cievke, myslím kable? A ako su vlastne valce? ...1? :wacko: valec? potom 3?:blink: valec???? A myslim že B pismenko nie je vidno , teda si myslim že to už bolo menene , auto mam totiž nejak 6 rokov dozadu, no a ešte kluc na sviečky 16? nebo 21? :unsure:

post-10078-0-64892900-1293367691_thumb.j

post-10078-0-17730200-1293367732_thumb.j

Editováno: , autor: ozzy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caw, potreboval by som poradit :-( dnes som si kupil NGK sviecky a tie su na 21 kluc , kupil som orginal kluc a nejak mi to tam nepasuje neviem ci to mam na silu to vopchat cez tu umelu hmotu alebo ako? Sviecky NGK mi povedali že tieto su presne na typ auta aky mam , tak teraz neviem :-( 16 kluc tam ide v pohode ale 21 uz nie , mozna ked skusim to nasilu pretlacit tak pojde len neviem ci možem .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupil si zle sviecky!!! Napis presny typ sviecok. Tvoje sviecky musia ist na 16 kluc. :)

Presny typ sviecky pre tvoj motor je : NGK - NG BKUR6ET-10

Pozri link ake sviecky mozes pouzit. ;)

link: http://www.e-cat.cz/c-1314088_1960792_1960798_1981368_1981406_1981407/skoda/octavia-1u2-09-96/1-8-20v-1781ccm-92kw-125hp-09-96/motor-a-prevodovka/zapalovani-zhaveni/svicky-zhavice-a-ohrivace-vody.html

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...