Přejít na obsah

Doporuceny prevodovy stupen na MAXIDOTe


Sranki

Doporučené příspěvky

V navode na obsluhu sa spomina funkcia doporucenia prevedoveho stupna, ktora by sa mala zobrazovat na display.

Ja mam v prvom riadku len hodiny a svetovy stranu na, ktoru je auto momentalne otocene. Takze otazka znie, je tato funkcia aktivna len u aut bez navigacie? A da sa to nejako aktivovat? Mne je uplne jedno na, ktoru svetovu stranu som momentalne otoceny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.2TSI v tomto případě doporučuje 5ku, takže s 1.8TSI se nemusíš bát, že by to tu 5tku nezvládlo ;)

......81kw taky bez problemu vezme 6-ku pres mesto. Trochu to "mrci", ale pokud je to rovina je to OK. Docela mne prekvapil tempomat, mimo mesto nastavis 90 -100 das 6-ku a naprosto v klidu drzi spotrebu na 5.3-5.6 l ....ale z kopce je nutne ho vypnut, na rovine ho zas zapnu a protoze si pamatuje predeslou rychlost tak naprosto plynule zase zryclhli. Zvlastni je, kdyz tam mam 5ku nebo 6ku a pridam plyn bez tempomatu tak auto moc za plynem nejde, ale jakmile zapnu tempomat na kterem mam vetsi rychlost nez prave jedu tak tampomat si prida plyn z daleko vetsi akceleraci...uplne jdu do sedacky...skoro jako by si podradil......no...YETIho mam necely tyden tos furt zjistuju co a jak...ale uz ted po 500km muzu rect ze 81Kw 4x4...dobra volba...a spotreba?......5.6l :p...tos to sme klidni

Editováno: , autor: TRDLO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......81kw taky bez problemu vezme 6-ku pres mesto. Trochu to "mrci", ale pokud je to rovina je to OK. Docela mne prekvapil tempomat, mimo mesto nastavis 90 -100 das 6-ku a naprosto v klidu drzi spotrebu na 5.3-5.6 l ....ale z kopce je nutne ho vypnut, na rovine ho zas zapnu a protoze si pamatuje predeslou rychlost tak naprosto plynule zase zryclhli. Zvlastni je, kdyz tam mam 5ku nebo 6ku a pridam plyn bez tempomatu tak auto moc za plynem nejde, ale jakmile zapnu tempomat na kterem mam vetsi rychlost nez prave jedu tak tampomat si prida plyn z daleko vetsi akceleraci...uplne jdu do sedacky...skoro jako by si podradil......no...YETIho mam necely tyden tos furt zjistuju co a jak...ale uz ted po 500km muzu rect ze 81Kw 4x4...dobra volba...a spotreba?......5.6l :p...tos to sme klidni

Mám tempomat ve Fabii a řekl bych, že po jeho zapnutí jde do plného plynu dokud nevyrovná požadovanou rychlost.

Nechápu, proč vypínat tempomat z kopce, nikdy to nedělám!

Editováno: , autor: Artigas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tempomat ve Fabii a řekl bych, že po jeho zapnutí jde do plného plynu dokud nevyrovná požadovanou rychlost.

Nechápu, proč vypínat tempomat z kopce, nikdy to nedělám!

...protoze tempomat chce i s kopce drzet pozadovanou rychlost a to znamena ze ma jako-by "nohu na plynu"...uvidis to kdyz prepnes na aktualni spotrebu...furt to neco bere.....kdezto po vypnuti tempomatu a zarazenou treba 6-ku auto jede z kopce vpodstate samo pri stejne rychlosti a na aktualni spotrebe je 0 0 nic...

Editováno: , autor: TRDLO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam tempomat uz ve treti skodovce a z kopce to zere jen za predpokladu ze by auto zpomalovalo, tedy kopec neni dost prudky. Zkus to na nejakem prudsim kopci a nemelo by ti to brat nic... ;)

akorat teda nevim jestli na to nejak nemuze mit vliv 4x4 ze by ti to treba vic brzdilo z kopce s tou zkusenosti nemam, respektive ne dlouhodobe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem napsal příspěvěk a najednou zjišťuji, že někdo dříve napsal něco podobného, no co už, tak to také zveřejním.

Používám tempomat více jak čtyři roky. Ano, i z kopce si přidá plyn pokud auto začne zpomalovat, ale jakmile rychlost překročí nastavenou mez, je spotřeba nula. Už se mi mockrát stalo, že při nastavené stovce šla rychlost z kopce třeba na sto deset a teprve až pod kopcem auto zpomalilo pod stovku, tempomat přidal, ale to je snad logické chování systému a mě to tak vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...