Přejít na obsah

TSI vs LPG


Doporučené příspěvky

... To co říkám jsou fakta z a známé věci s poznatky aut v naší distribuční firmě.My jsme na těch autech měli kolem 0,8 mil. v LPG.Dělal jsem správce aut,a nepotřebuju poučovat. Mám o čem a co říct.

.... LPG není špatná volba, taky jsem nepsal nic vyloženě proti němu, jen v kombinaci s moderníma autama to není už forma úspor pro provoz.

Aha, tak NAJEDNOU není LPG špatná volba. Ale předtím napíšeš

... myslel jsem jednotku vstřikovací chytrolíne,která nulovým provozem po cca 8 let šla do kytek. ...LPG je pouze alternativní pohon. ...

BMM s LPG sadou se nestartuje na benzín, takže "jednotka" měla za cca 8 let nulovej provoz. VSKUTKU. Potřeste si s Umranem tlapama, melete oba dva jenom to, co se vám zrovna hodí. Přestaň plácat nesmysly a napiš, CO se KONKRÉTNĚ sralo na těch vašich firemních autech s LPG, že tohle palivo s takovým důrazem podsouváš někomu, kdo chce "šetřit za každou cenu"? A co to bylo za auta, co za značku sad LPG - a kdo a jak často je servisoval? Bylo mezi nima nějaký s přímým vstřikem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo by záhodno přestat urážet výrazy typu "plácat" a spol.

No to spíš vypadá že se naopak Ty chytáš čeho chceš. Já LPG NIKOMU nepodsouvám, to jsi četl kde? Osobně bych u auta s turbem LPG ani CNG nedával, to ty love narvu raději do nafty.

Nepoučuj jak LPGina startují. A ta vstřikovačka se u onešpritzu podělala protože tchán jezdil JEN na LPG a vstřikovačka jednoduše odešla protože odešla- "zatvrdla" špritzka .Když se něco nepoužívá a k tomu zařízení podobného rázu tak jde do kytek. Co je na tom nepochopitelného? Kdyby alespoň jednou za týden jezdil jen na benál a nebo to nechal startovat na benál do zahřátí jak je ten systém nastaven taky bylo by vše jinak.Vstřkovačka by se protáhla a jezdilo by to. Nechal to přepnuté jen na LPG a teď plakal nad novou jednotkou.Jenže je to typ člověka kterému NEMÁ smysl nic říkat, podobně jako přít se s někým podobném expertovi jako jsi ty.

A kde jsi četl že se nám ta auta srala? To jsem nikde nenapsal. Jezdila bez jakýchkoli potíží zásadního rázu jenom díky zaškolení a dodržování pravidel používání. Problémy byly jen s netěsnostma napojení na chlazení a výměny bomb a to jsem nikde do teď nenapsal. ???????!!!!!!!!!

Byly to klasiky BMM-ka Formany Van plusy a jako zabavenky z leasingu a takto byly koupeny s LPG.

Editováno: , autor: Jakub Nabel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zisťoval som na vialle.cz koľko by stála montáž LPdi do 1.2 TSI 77kW s kódom motora CBZB + záručné podmienky. Odpoveď:

Dobrý den

cena montáže v systému Vialle LPdi je 65 000,- s DPH s nádrží místo rezervního kola.

Servis u tohoto systému je po 30 000 km, kdy se provádí kontrola systému- cena 600,- s DPH. V 75 000 km se provádí repase čerpadla v nádrži. Cena je 4800,- s DPH.

Za případné poškození motoru firma záruku neposkytuje.

Na Slovensku montáž provést nelze. Pouze v Praze.

Pri spotrebe 8 litrov LPG namiesto 7 litrov benzínu je návratnosť 60 tisíc km (ak budem jazdiť tak ako doteraz, tak za rok mám najazdené), čo je fajn, ale tá montáž v Prahe a prípadné komplikované papierovačky okolo toho pri zápise do TP ma odraďujú. K tomu ešte sa bojím o stratu záruky z ktorej mám ešte viac ako 4 roky a plánujem si dokúpiť nadštandardnú záruku u externej firmy do 150 tisíc km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pri spotrebe 8 litrov LPG namiesto 7 litrov benzínu je návratnosť 60 tisíc km (ak budem jazdiť tak ako doteraz, tak za rok mám najazdené), čo je fajn, ale tá montáž v Prahe a prípadné komplikované papierovačky okolo toho pri zápise do TP ma odraďujú. K tomu ešte sa bojím o stratu záruky z ktorej mám ešte viac ako 4 roky a plánujem si dokúpiť nadštandardnú záruku u externej firmy do 150 tisíc km.

Trochu jsem nepochopil tvoji matematiku. Za rok najezdíš 60 t Km, záruku máš ještě 4 roky (to najedeš 240 t Km) a chceš si přikoupit nadstandartní záruku do 150 t Km? Proč, když ji máš ještě 4 roky? Nebo si chceš vykrýt jen 30 t Km nad 120 t Km?

Nebude to trochu drahý špás?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta záruka je do 60/120tis resp 4 roky podle toho co nastane dříve.

A vzhledem k tomu že to není schválená přestavba výrobcem a oni na to garanci nedávají tak bych to tam, jak jsem už psal výše rozhodně neinstaloval.

Z titulu šetření jsi měl koupit starou 1,4/63(dodávanou i po faceliftu) a měl bys přestavbu výýýýýrazně levnější a bez pocitu strachu že něco odejde.

Nebo si, zase jak jsem psal, koupit TDI...

Editováno: , autor: Jakub Nabel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduché riešenie, TSI predať, kúpiť 66kW alebo 77kW TDI, investícia +/- rovnaká, prevádzkové náklady taktiež, predpokladaný nájazd TDI dvojnásobný. Ak za rok najazdíš 60k km, tak je to viac-menej jediné rozumné riešenie, navyše nebudeš nútený každú chvíľu tankovať LPG a nikto ti nebude zakazovať vjazd do podzemnej garáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyššie som napísal blbosť, záruku mám o niečo viac ako 3 roky. Konkrétne to bolo 4 roky / 60 tisíc km a aktuálne má auto najazdených viac ako 16 tisíc (z toho 6 tisíc ako predvádzacie vozidlo). Pri mojom aktuálnom nájazde je tá 4 ročná záruka naozaj prd platná, lebo do roka mám po záruke auta kvôli kilometrom. Čo sa týka toho že aký som mal kupovať motor a podobne, prosím nemudrovať, po bitke je každý generálom. Keď som si auto kupoval tak som plánoval ročný nájazd okolo 10-15 tisíc km. Lenže medzitým sa mi zmenila práca a svoj "ročný plán" som najazdil za dva mesiace. Výmena za naftu tiež nie je reálna, TDI sa vo Fabii s DSG nedodáva + často jazdím krátke trasy v meste, kam chrochták nie je vhodný, a sledujúc tie čierne dymové clony ktoré často za sebou zanechávajú aj takmer nové autá, nafta mi je čoraz viac nesympatická. Toto je dôvod prečo uvažujem nad LPdi. Ak mi tento nájazd zostane, tak tá investícia sa vráti, a podzemné garáže neriešim. Skôr rozmýšľam nad tým, že kam dám v aute tú sadu na opravu pneumatík, trojuholník a ostatné haraburdy ktoré mám teraz v otvore pre rezervu a ktoré nechcem mať na očiach.

Ešte k LPdi. Medzičasom som dostal ponuku od jednej slovenskej firmy, vraj za niekoľko mesiacov to LPdi budú montovať už aj u nás v SR, tak uvidíme.

Druhou možnosťou je kúpa ďalšieho auta (kvôli práci by sa hodilo aj niečo väčšie a na naftu) s ktorým by som jazdil pracovné cesty. Háčik je v tom že takýmto spôsobom by sa moje aktuálne auto a jeho výbava stanú viacmenej zbytočnými, a z určitých dôvodov ho predať nemôžem a ani nechcem, lebo inak to je fajn (prvé) autíčko.

A nakoniec ešte k záruke. Existujú firmy ktoré ponúkajú predĺženie záruky od výrobcu (ak sa dobre pamätám, tak do 5 rokov / 150 tisíc km). Možno by tam bola možnosť zahrnúť aj tú úpravu na plyn. V tom prípade by som ten plyn dal dorobiť okolo 60 tisíc km a bol by svätý pokoj.

Otázkou ostáva aká bude životnosť tohto TSI motora. Zatiaľ neviem o kuse ktorý by mal viac ako 130 tisíc kilometrov a už vôbec neviem o takom ktoré by jazdilo na plyn. Ja tú životnosť môžem ovplyvniť akurát tým že budem častejšie meniť olej a všetky prevádzkové kvapaliny a súčiastky ktoré sa opotrebúvajú a budem jazdiť šetrným spôsobom, čo sa mi zatiaľ moce nedarí, nakoľko veľa lietam po tej po********* českej D1-ke, a tiež na rozbitých cestách 2-4. triedy. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo ja viem, tak pre potrebu chladenia priamych vstrekov sa TSI nedá prerobiť čisto na plyn, vstrekuje sa aj minimálne množstvo benzínu potrebné na chladenie a zbytok paliva sa dávkuje LPG sekvenčnými vstrekmi do sania pred ventil. Teda okrem tankovania LPG je nutné tankovať aj benzín. Ja osobne by som mal z takej úpravy strach, že si to odskáče minimálne vysokotlakové čerpadlo a tlaková trubka (ten "commonrail"), samozrejme aj priame vstreky. Obecne je tiež možné povedať, že ľahší uhľovodík horí pri vyššej teplote, teda vyššia teplota spalín bude mať zrejme výrazne negatívny dopad na životnosť turba, je síce chladené olejom aj vodou, no vplyvom tepelných odporov sa to zrejme neuchladí na dlhodobo akceptovateľnú teplotu turbíny a ložiska. Teda ak sa vyskytne niektorý z uvedených problémov (tu je však pravdepodobnejšia ich kombinácia), návratnosť sa posunie do nedohľadna. Skôr by som časom zvážil bioethanol, ak tých našich pribrzdených pumpárov konečne napadne zmysluplné využitie nádrží a stojanov po BA 91......... Ja som kedysi dilemu vyriešil doplnením "vozového parku" o TDI. Ak je to prvé nové auto, tak by som mu to LPG neurobil..... nemal by som dobrý pocit mu tak ublížiť, dať si rozvŕtať nové auto, (nové palivové vedenie, elektrika, diery do sania

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem či si si pozeral LPdi, jeho výhodou ježe LPG sa dopravuje do valcov priamo, v tekutom stave a normálnym vstrekovaním, takže netreba naťahať nové palivové vedenia do jednotlivých valcov a tým pádom aj toho vŕtania je menej. Tiež sa mi páči že je možné štartovať priamo na LPG. Jediná vec, ktorú som zatiaľ nezistil, či počas prevádzky na LPG sa spaľuje aj benzín, alebo nie.

Edit:

Našiel som na spritmonitore.de jedno TSI prerobené na LPG a podľa poznámky má priamo spomínané LPdi. Bude zaujímavého ho sledovať: http://www.spritmonitor.de/en/detail/416243.html

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezaregistroval som že sa jedná LPDi, tam je jazda čisto na plyn, keďže sa plyn vstrekuje priamo pôvodnými vstrekmi. Ale pôvodné vysokotlaké benzínové čerpadlo je poháňané vačkou, to bude tlačiť do blba, plyn tlačí vysokotlakové čerpadlo LPG v nádrži, prebytok LPG sa vracia do nádrže LPG, teda musia natiahnuť min 2 vysokotlakové trubky na LPG z predu do zadu + cca 6mm2 kábel na napájanie čerpadla LPG, pri raile musia namontovať prepínanie paliva a nakáblovať RJ LPG. To všetko by nemusel byť vážny problém, no neviem o tom, že by vyriešili vyššiu teplotu spalín a čo na to povie turbo, ktoré na to nie je stavané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa toho čo som čítal, tak Vialle je renomovaný výrobca a vzhľadom na to že tento systém LPdi je zatiaľ v ponuke len pre motory 1.2 a 1.4 TSI, predpokladám že by to mohli mať odskúšané a malo by to byť v pohode. V mojom predošlom odkaze to LPdi je montované do Octavia II Combi 1.2 TSI DSG, čo je o dosť ťažšie auto ako moje, tj. motor určite dostáva aj viac zabrať ako Fabia a vyzerá to tak, že to funguje. Samozrejme tých kilometrov tam zatiaľ je málo, ale kým by som to LPdi dal ja, tak predpokladám že by sa mohli nájsť autá aj s väčším nájazdom, resp. bude s tým systémom ešte viac skúseností. Poznám ľudí ktorí jazdia na HTP s LPG už dlhé roky bez problémov, a pri tom je 1.2 HTP z pohľadu tepelnej záťaže horšie konštruovaný motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HTP má jediný tepelný problém s hlavným olejovým kanálom za katalizátorom, to som ale riešil olejom 5W40 namiesto 5W30 čo tam leje výrobca a autorizovaný servis, od faceliftu Fabie tam je tuším tieniaci plech. Inak HTP je na sekvenčné LPG (plastové sanie) fajnový motor. U TSI je problémom Práve to T, teda turbo, nikto nevie, koľko sa podpíše dlhodobo zvýšená teplota lopatiek a ložiska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zdravím, je tu někdo, kdo si už nechal přestavět 1,2 TSi (63kW) na LPG? Doposud jsem jezdil s 1,2 HTP na LPG a vše chodilo naprosto paradně. Rád bych LPG i do TSíčka... Bohužel na netu jsou pouze dlouhý diskuze o ničem, ale skutečný zkušenosti žádný. Uvítal bych i osobní doporučení firmy se kterou máte dobrý zkušenosti a přestavbu na TSi na LPG nabízí. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

malexa1, čo si tak prečítať príspevky vyššie? Zistil by si že to tu ešte nikto nemá a je vôbec problém nájsť výrobcu ktorý si na to trúfa. Zatiaľ ako jediný dobrý systém pre TSI vyzerá byť LPdi od Vialle, ale cenovo to nie je práve najlacnejšie riešenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za 14 dni montuju lpg do sve 1.4 63kW./.. kdyz jsem volal asi 3 montostanicim, nekolikrat se me ptali, jestli mam skutecne 1.4 MPi, prej TSi nedelaji-jejich vysvetleni- ten motor ma dost problemu sam se sebou a jeste tam cpat plyn.. co jsem se ptal kolem brna, tak Tsi nikdo nechce delat..

Přesně tak, proč tomu přidávat další problémy a investovat do toho nehorázné hrachy a nikdo-nikdo-nikdo ač se chvástá nikomu nedá garanci že to BUDE fungovat a zaplatí ti třeba odvařené turbo za 35k. Škodovka sebere záruku a pochybuju že to montéři zaplatí....

Na takové přestavby je sic ne nejlepší,ale s nejmenším zlem právě 1,4/63 nebo HTP. TSI bych nikdy nebastlil do LPG.

Jak jsem psal několikrát; raději ty prachy narvat do TDI, nebo koupit 1,4ku a tu překuchat za polovinu, když chceš mít v autě pohodu vrnění benálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

1.6mpi, 1.4mpi popr 1.4 16V (ale uz to neni ono), 2.0mpi, nebo 2.8i v jednickovym supu do plynu, do niceho jinyho bych ze skodovek plyn nedaval. HTP asi jde taky, ale to je takovej motor na ****, to radeji 1.4tdi.

 

S tsi trochu omez zbytecny jezdeni (zejmena po meste), jezdi plynule a bez zbytecnyho predjizdeni kdyz to nema cenu a usetris 50% nakladu ;-)

Editováno: , autor: lukas.pce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CNG je ale nahovn*, sice ekologicky, promakanejsi prestavba, ale nedostatek cerpacek a malej dojezd, cena (navic se na cng zavedla uz dan a kazdej rok se bude zvysovat)..

 

U vstrikovani kapalynho LPG je problem s jeho cistotou (zvlast tady), jinak je to dokonalej system (az na cenu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se lukas rozepsat V ČEM je např pro TSI dokonalý?

Že to škube na volnoběh, že montéři těchto systémů nedají garanci "doslovnou" na poškození motoru? Ten motor má strach z benzínu, na který je konstruovaný,

co potom na LPG????

Dělají tam dovstřiky, přívstřiky, mezivstřiky benzínu a spoustu dalších  rádoby aktivit pro fungování, ale u tohoto motoru platí doslova ALTERNATIVNÍ pohon na LPG.

Potom ale nepochopím člověka co si pořizuje auto, chňapne po TSI a pak to bastlí.... Než auto vyberu, tak snad pospočítám co kde jak kolik stojí, zda-li nejít do nafty atd atd.

Cena té, snad kvalitní přestavby atakuje cenu TDI.

Ovšem kdybys četl celé vlákno, tak to nemusím znovu psát...

 

 

opis z www.fedorauto.cz. všimni ceny jsou od 65000 u toho "lepšího"

místní bastlič na LPG

 

1.Po přestavbě Vaše vozidlo jezdí na odpařovaný plyn. Při provozu na LPG dochází k přívstřiku benzinu do LPG v poměru 20% benzinu a 80% plynu.
Výhodou této přestavby je nižší cena přestavby.
Cena: 30 000 Kč do 35 000 Kč u čtyřválcového motoru.


2.Druhý systém používá vstřikování kapalného LPG přes benzínové vstřikovače přímo do spalovacího prostoru. Auto tak jede při jízdě na LPG pouze na LPG bez přívstřiku benzinu.
Výhodou je dlouhodobá úspora, neboť vůz jezdí pouze na plyn.
Cena: od 65 000 Kč.

 

HAWK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis umet rozlisit sekvencni vstrikovani plyneho lpgcka a vstrikovani kapalneho lpg (drahe, s nasi kvalitou lpg nepouzitelne).

 

To první pro TSI pouzitelne neni, to druhy ano (pri dobre kvalite lpg). Cukani apod chovani jsou zpusobeny pouze spatnou montazi a tim ze to zadnej z monteru neumi poradne seridit. To auto je potreba projet. Pri pouziti vstrikovani kapalnyho lpgcka neni potreba privstrikovat benzin protoze se lpg vstrikuje pres benzinovy vstriky.

 

Vyhodou LPGcka pro motor (jakykoliv, tsi ma akorat turbo, primy vstriky a poddimenzovany rozvody) je jeho vyssi oktanovy cislo, nevytváří karbon. Nevyhodou je lehce vetsi tepelna zatez (pri spravne nastaveni lpg to je zanedbatelny rozdil), pokud neni turbo poddimenzovane a dochlazuje se melo by to vydrzet + nutnost castejsi vymeny oleje (rychleji degraduje).

 

Ve zkratce TSI a LPG tady nejde, nicmene v holandsku a dalsich zemich kde je kvalita lpg na jine urovni ano. LPG tedy jako takove pomalu vymre, nahradi ho sic ekologicke CNG ale cenove to vyjde skoro nastejno s benzinem... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vzhledem k tomu že nějaký čas se u tohoto pohybuju nepotřebuju poučovat, ale pochybuju, že to turbo ikdyž chlazené a potažmo kat zvládne drcení po dálnici při větší zátěži.

Nebudu se tady handrkovat s pro mne vyřešeným tématem, ale pokud jsi někdy "jen" zkusil podržet "ruku" za výfukem u motoru na plyn a přepl mezi palivama tak je už na pocit u plynu je dalece vyšší teplota(a to je jen volnoběh) a ta se vždy projeví a u katalyzátorů hned za odtokem z turba a pro katy je to jistá smrt a zavání to sesypáním katu a likvidace motoru při drsnějším zacházení.

V tomto režimu dostávání po pérkách to s dloubáním v nose odedřou TDIčka.

A jen předejdu poučkám- měli jsme distibuční firmu a v ní nemálo aut na LPG. :kol-34:  a úspora je možná nějaká, ale při nutnosti stahovat výměny olejů, kontroly systému, revize, omezení v garážích(mimochodem do baráku nikdy) atd atd nám po propočtech a kalkulacích LPG přišlo jen na pocit z ekologičtějšího provozu, protože při časém městském režimu se "úspora" na spotřebě neprojeví proti nákladům na výše popsané.

Editováno: , autor: Jakub Nabel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Pri pouziti vstrikovani kapalnyho lpgcka neni potreba privstrikovat benzin protoze se lpg vstrikuje pres benzinovy vstriky.

...

Ten direct špric kapalný fáze přes beneli vstřiky vyžaduje jejich výměnu, protože kapalný LPG má horší kluzný vlastnosti než benzín = je to něco podobnýho, jako sedla/vodítka ventilů pro olovnatej a bezolovnatej benzín, u starších litinovejch sedel a vodítek se při provozu na bezolovo bez dodatečný ochrany neobejdeš = něco podobnýho platí i pro benzín a kapalný LPG...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...