Přejít na obsah

TSI vs LPG


Doporučené příspěvky

Systém tam mám Zavoli nádrž je na 51L a najedu na to 800km benzínu si to bere 1.2 na 100km ty držáky který drží ty vstřiky a počítač a filtry tak ty sem si sám navrhoval a dělal vše je nastříkáno práškovou barvou . Montáž provádela firma Strogas .Tady je neco o systému  http://www.zavoli.cz/ .

Mají to namontovaný i v autach na závodní driftování který také jezdí na LPG .Mají užasný vstřikovače na LPG který jsou velice rychlí a přesný svým dávkováním  :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tvoja spotreba je 6,375 litra LPG a 1,2 litra paliva,, čo zodpovedá asi tak ľahkej až priemerne ťažkej nohe.
Ak budem brať drahšie LPG napr. na OMV (podľa toho čo som čítal, je lepšie sa vyhýbať moc lacnému LPG), tak sme na cene okolo 5,20 € za 100 km. Cena príjemná, ale návratnosť pri aktuálnych cenách PHM (naposledy som tankoval za 1,064 s priemernou spotrebou 6,2) je takmer 100 tisíc km. Ak má niekto ťažšiu nohu, alebo pôjdu hore ceny palív, tak to bude samozrejme menej, ale napriek tomu, že sám som chcel LPG od Vialle, dnes by som už do toho nešiel. Ale ani nie kvôli dlhodobej návratnosti, lebo jazdím pomerne veľa a mám aj ťažšiu nohu, ale kvôli dvom veciam. Nechcem prísť o rezervu a kvôli LPG sa mi nechce chodiť na extra kontroly.
Škoda, že Škodovka nemá v ponuke motory s LPG fabricky tak ako napr. Dacia. To by išlo na dračku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.protoze dacia to montuje do atmosfery, kdezto fabia HTP nejede ani prazdna,natoz tak ve 2dospelych a na LPG.. je to vsechno tim, ze skodovka honi limity na euro 6, proto si nemuze dovolit udelat kvalitni atmosferu, ale udela 1.0 narve tam turbo a je v emisnich limitech...  

v ceskych cenach je na 1.10kc /1km, tj 0.8kc LPG a 0.3hal. BA. Pokud by jezdil jen na BA pri prumeru dejme tomu 6.5L, bude ho stat kilometr 1.80 kc.. takze realna uspora je nekde 50-60 haleru/1km.. coz pri najezdu 100 000km je na uspore dejme tomu 50 000kc +- pokud to vemu se svoji 1.4, tak nyni se pohybuju nekde kolem 1kc vcetne benzinu, spis mi to vychazi 0.95kc/1km .. Pokud bych jezdil jen na benzin, tak pri prumeru 7l bych byl na nejakych 1.90 korunach.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím všechny pesimisty ..... mám už necelý 1,5 roku předělanou Fabii 1.4  TSI RS na LPG, a můžu s klidem konstatovat, že to byla výborná volba. A teď fakta:

1) vozidlo čiste na benzín si opravdu veme, lehká noha kolem 8 litrů, těžká noha 10-13 litrů.

2) nádrž benzín 45 l, nádrž LPG 39 l

3) na 1 jednu nádrž benzinu, vyjedu 10 nádrží LPG - cca 520 km

4) hrubé počty: nádrž benzinu 1600,- Kč + 7000 (10xLPG)= 8600 Kč tj.  najeto cca 5 200 km ___===__ 7,5 l LPG + 10-20% pristrik benzinu

5) tankuji pouze Verva 100-pro jistotu občas doleju aditiva Liqui Moly, olej 10w-60 castrol-vubec nežere olej!!!

6)) montáž LPG provedli www.lpg-autogascentrum.cz    .. Strakonice

 

Všechno maka tak jak má, jenom si to užívám, ale hlavně to chce naslouchat vozidlu, ohleduplně s respektem, protože se jedná opravdu o auto bez limitu, které mě od ostatních předešlých vozidel nepřestává bavit!!!

 

Editováno: , autor: petrLa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím ťa, začni robiť nie hrubé, ale presné výpočty. Doporučujem si viesť náklady na spritmonitor.de (majú aj appku do mobilu), môžeš tam dokonca zadať rôzne palivá a tiež aj extra náklady, ako montáž LPG alebo ročná kontrola. Potom ak budeš mať odjazdených aspoň 10 tisíc km, prosím napíš nám presné čísla, vrátane reálnej spotreby vypočítanej podľa tankovaní.
Naozaj nič v zlom, ale hrubé počty, nepresná priemerná spotreba, a odjazdená vzdialenosť "cca." z toho robia tak trochu zlý vtip. Prosím zrátaj to presne, ja osobne si o tom naozaj rád prečítam a finálne čísla si už potom aj prepočítam na eurá, ale takto to naozaj nemá cenu riešiť.

P.s.: Máš už založené vlákno o svojom aute? Ak nie, tak do toho, lebo F2 RS je tu málo! :)
https://forum.skodahome.cz/forum/113-vaše-fábie-ii/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Selským rozumem:

7l x 35,50 Kč (verva100)= 248 Kč.  tj.  spotřeba na 100km při jízdě na benzín!!!

8,5l x 13,50 Kč = 115 Kč + 35 Kč = 150 Kč (chlazení benzinem 10-20%) tj spotřeba na 100 km při jízdě na LPG!!!!

Rozdíl:

Cca 100 Kč ÚSPORA 100 km při jízdě na LPG!!!!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš, ide to ak chceš. ?
Teraz ešte prosím napíš, že koľko stála montáž LPG + o koľko viac ťa stoja údržba a kontroly LPG, a extra náklady na STK? Na konci by sme mali dostať vetu, že prerábka na LPG sa oplatí, ak autom za X rokov odjazdíme aspoň Y kilometrov.

Ja som si tento výpočet v minulosti spravil pre svoje 1.2 TSI a LPdi od Vialle bez extra nákladov na pravidelné kontroly (STK) alebo prípadnú potrebu iných sviečo, častejších výmena a pod., nakoľko som v tom čase o týchto extra nákladoch vôbec nevedel. Výsledok bol vtedy taký, že návratnosť bola okolo 71 tisíc km, a to bolo v čase, keď benzín stál viac ako 1,50 € za liter. Od vtedy ceny PHM išli dolu, LPG jemne zdraželo. Takže, ak chce niekto LPG, nehovorím, že nie, ale treba si to poriadne zrátať, a nezabudnúť na nevýhody ktoré STK prináša, hlavne absenciu náhradného kolesa a chodenie na kontroly kvôli nádrži, čo stojí čas aj peniaze + obmedzenú vekové obmedzenie samotnej nádrže.

P.s.: Teraz som si uvedomil, porovnávaš jazdu na Vervu 100 a LPG. Trocha nelogické. Ten kto chce šetriť a zvažuje montáž LPG, nie je človek ktorý by dlhodobo tankoval do Fabie najdrahší benzín na trhu. Reálnejšie bude, ak dáš do výpočtu bežný 95 Natural.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- montáž LPG stála 39000,- Kč

- revize LPG stojí 600,- Kč

- STK 1200,- Kč

- údržba LPG, se mění filtr plynné fáze po ujetí 20 000 km, stojí cca 200,- Kč

- údržba LPG, se mění filtr kapalné fáze po ujetí 30 000 km, stojí cca 300,- Kč

- LPG mám namontováno 2,5 roku, kromě výměny výše zmíněných filtrů jsem měnil ještě svíčky (originál) tzv. svíčky na LPG nefungují, auto skákalo jako koza

- za 2,5 roku jsem najezdil lehce přes 40 000 km

- mám RS, kde je předepsáno 98 OKT a více, tak dávám pro jistotu vervu 100, z mnoha důvodů, které se mi teď nechtějí vypisovat atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...