Přejít na obsah

Jakou diagnostiku (VAG, KKL...), kabel, sw na Superb I


Blazer

Doporučené příspěvky

Podle mě tuhle diskusi poněkud komplikuje fakt, že "kodovací aktivity" tazatele směřovali k jedničkové Fabii, nikoliv k Superbu a jaksi hnutím osudu se to začalo řešit zde a ne v sekci Fabia. Takže abychom ho nemátli či kohokoliv jiného, kdo to bude číst:

1) Na Fabii I úplně stačí obyč. KKL (ano čínský, protože i ten čeký je kopírka), který sežene i pod stovku, vše se s ním nakóduje, HEX kabel neposkytne žádné výhody navíc. Naopak obyč. KKL kabel na sériovém rozhraní zvládne přímý přepis adres v komfortce či dveřních jednotkách. A pokud bude hodně odvážný, může se pustit do budíků (na tohle je ale potřeba systém s čistým DOS)

 

2) Využití KKl kabelu na Superbu je omezené a HEX je jasně lepší volba - to doufám nikdo nezpochybňuje.

Zde jen doplňuji svůj názor (aby mě zas někdo nenařkl z dealování čínského zboží), že i když je HEX možné koupit za cca pětikilo, tak pro toho, kdo chce mít 100% funkční kabel a ne celé dopoledne strávit dumáním, proč najednou nelze zapsat nový kód do ŘJ motoru, je lepší pořídit originál. I když stojí 20násobek, tak se to v ceně auta ztratí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě tuhle diskusi poněkud komplikuje fakt, že "kodovací aktivity" tazatele směřovali k jedničkové Fabii, nikoliv k Superbu a jaksi hnutím osudu se to začalo řešit zde a ne v sekci Fabia. Takže abychom ho nemátli či kohokoliv jiného, kdo to bude číst:

To je tak, když se věci řeší jinde, než mají - pak vznikají zbytečné dohady. Nikdo s Fabií to tady nebude hledat, zatímco majitelům Superbů to bude celkem k ničemu... :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Koupil jsi ilegální software s pravděpodobně čínskou kopií hexového kabelu. Originální a jediný kabel HEX vyrábí pouze firma Ross-tech (u nás distribuuje např. Cardiag a Motordiag) a u nás stojí v základu cca 8000Kč. Ta naopak chce připojení pro případné updaty (které bývají i navíc placené). Jde spíš o to, že když budeš ilegální software využívat při současném připojení k internetu, tak Tě lépe dohledá policie. Ty ji samozřejmě řekneš, kde jsi koupil a oni lépe dohledají prodejce. Současně Ti zabaví hardware na dobu nezbytně nutnou, soft se bude muset odinstalovat a kabel zabaví.

Pokud chceš ilegální software s plagiátem kabelu nadále využívat, skutečně současně nebuď připojený na internet.

Jinak nezkoušej u HEX kabelu jakýkoli jiný soft, můžeš kabel zničit, ev. si můžeš zničit i jedntoku v autě. Čili ilegální kopii kabelu používej pouze s ilegálním dodaným softwarem - pan prodejce to má jistě odzkoušeno. I tak jsou na místě obavy a to oprávněné

V opačném případě zboží vrať prodejci s tím, že jsi koupil padělek a ať Ti vrátí peníze, popř.navštívit policii

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se tohoto obával a taky když jsem již měl kabel a nainstalováno v pc, tak jsem na to zapomněl a nastartoval VCDS i s internetem. Byl jsem překvapen, že se nic nestalo a poté jsem zjistil, že nemám přístup na Ross-tech stránky a nemůže se mi nic zaktualizovat. Musel to nějak zabezpečit ten klon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...