Přejít na obsah

OII 1.6 MPI spotřeba


Mahenka

Doporučené příspěvky

Chtěl jsem se zeptat? Mám OII 1.6 MPI a na krátké vzdálenosti (25km) jezdím tak 8,2l při delší asi rozumných 7.4 a víc podle stylu jízdy ale na dálnici už je to horší při 130 na rovných úsecích tak 8,2 -8,4 ale v když jsem jel třeba z brna do prahy tak jsem pod 9 nešel i při opatrné jízdě. Může mi někdo říci jestli je to normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky OII 1,6MPI a při klidné jízdě jezdím kolem 6 litrů aj méně... a když nato šlapu tak 9 a třeba i víc :palec2: záleží jak máš těžkou nohu, a pokud máš zaplé např. výhřev sedadel, topení... Jinak pokud nato na dálnici extra nešlapeš a udržuješ tu 130 tak by neměla být spotřeba kolem 9. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

při těch 130 je 8,5 úplně normální spotřeba (to si prostě míň nevezme), a těch 8,2 l je docela dost ALE...záleží JAK a KDE jezdíš...takže to může být úplně OK :palec2: jde o to i jaký máš kola, kolik má motor nalítáno atp.

normálně jezdím za 7, nijak se nemusim kontrolovat...prostě taková pohoda 90-100 sem tam předjíždečka...stačí to ale víc pohonit a seš na 8 i 9 ani nevíš jak!!! :palec2: ten průměr 7 je v létě vetšinou o půl litr i lit víš...nízkoprofilový kola a klíma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mám OII 1,6 MPi.

Do práce jezdím 12km stabilní rychlostí 100kmh ted v mrazech to ukáže v průměru 8-8,5l + dlouhodobě včetně města za 8,7-8,9l.

V létě to je o cca. 1l níž 195/65 R15 čili tak 7,5-7,7l.

Nizkoprofil 225/45 R17 si veme o 0,5l víc tak okolo 8l.

Jel jsem v létě trasu ještě s pneu R15 K.Vary-Praha-Říčany. Žádné honění, normální jízda - 160km za celkem 6,4l (tj. 85km při 100kmhGPS za 5,8l + 35km dálnice při 135kmhGPS za 6,2l + obchvat 40km Praha - Říčany za 6,4l - snažil jsem se používat tempomat)

Je to hodně o šlapání na plyn a jezdit lehce v blízkosti vysokého kroutáku (2500-3500ot). Málokdy se vyplácí jezdit na spotřebu v nízkých otáčkách, ale s lehkou nohou se to dá.

Editováno: , autor: Haski
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy, ale ta spotřeba co jsem psal je při klidném stylu jízdy na pneu 195/65 R15 . Pokud jsem na to šlapal šla pěkně nahoru. A při té dálniční 130 jsem jel v klidu bez rychlích rozjezdů ve 3 osobách pač když jsem jel opačným směrem tak jsem jel normálně, tak 140-150 a to jsem měl spotřebu kolem 9,5litru. Proto jsem se snažil na zpáteční cestě o klidnou a vyrovnanou jízdu. Tak nevím mám takový dojem že je to docela dost tak přemýšlím jestli to nemůže být něčím zapříčiněno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čím to může být to netuším, na 9l se umím také dostat ale dokážu i za méně :palec2: máš tempomat? Vyzkoušej a napiš jaká byla spotřeba ;) jestli nato tedy nešlapeš a jezdíš i s lehkou nohou a pořád se pohybuješ kolem 9 tak je to divný :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Jako ta spotřeba je dost velka, ja jezdim za 6,5l a kdyz jedu svižneji tak za 7-7,5l , nedavno sem jel do hradce byla volna dalnice jen pár aut vytahl jsem to na to 190km/h (což má být maximálka ale jede kolem 200) a zapnul jsem tempomat a spotřeba byla kolem 9,5-10l a jel jsem tak v kuse těch 30-40km...... takže za mě je tvá spotřeba divná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

priemerka v lete       rovinky+ kopce     6 - 6,5  l

priemerka v zime      rovinky+kopce      7,5 - 8  l

dialnica v lete           tempomat 130      6,5 - 7,5  l

dialnica v zime          tempomat 130      8 - 8,5  l

mesto                       hocikedy               10 l   :kol-31:

 

Zaujímavosťi

 

dialnica 160 km/h cca 30 km                9,6  l  :kol-28:

mimo mesta max 90km/h rovina (zrýchlenie na 90 asi 60 sekund :) )   5,3  l

 

Po CHIPE to pod 6 litrov neviem dostať

 

Určiťe by spotrebe pomohol 6 kvalt pretože na dialnici pri 130 točí okolo 4000 rpm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Mám taky OII 1,6MPI a při klidné jízdě jezdím kolem 6 litrů aj méně... a když nato šlapu tak 9 a třeba i víc :palec2: záleží jak máš těžkou nohu, a pokud máš zaplé např. výhřev sedadel, topení... Jinak pokud nato na dálnici extra nešlapeš a udržuješ tu 130 tak by neměla být spotřeba kolem 9. wink.gif

 

s tvojmi typujem R 18 to musí žrať 9 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

pripojim i svuj zazitek z prvni jizdy... koupil jsem octavii II 1.6MPI r.v. 2004, najeto 270tis.... auto bylo kompletne po servisu a vymene oleje... a prvni jizda byla z Hradce do Prahy po stary silnici (zatim nemam dalnicni znamku).. nikam jsem moc nespechal, zrychloval jsem v klidu, v obcich 50-60km/hod mimo obce 90-100km/hod ale brzda provozu jsem nebyl.. nikdo me nemel potrebu predjizdet... jelikoz jsem cetl, ze spotreba byva okolo 7l, tak me dost zaskocilo, kdyz jsme v Praze videl, ze jsem tu cestu dal za 5,5l/100km... uvidime jak to bude jezdit dal, zatim mam auto jen jeden den...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je skôr vec šťastia , ja som teraz dosť pojazdil s 1,6 75KW BSE TOUR a som sklamaný hlavne z prevodovky , v mojej 1,4 59Kw mám pri 130 cca 3500otáčok , na 1,6 pri 130 4000otáčok , takisto sú vyššie otáčky na všetky kvalty ... to trochu vysvetluje vyššiu dlhodobú spotrebu v priemere o liter - na 1,4 mám 5,5-7,5 , na tomto 6,5-8,5 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

No spotřebu pod 5l jsem viděl jedině, když jsem jel trasu, která byla z větší části z kopce :D Taky záleží na seřízení palubního PC, muj kupodivu měří přesně (porovnával jsem to s ujetými km a tankováním), ale může kecat klidně o 0,5l...

Mojí dlouhodobou celoroční spotřebu mam v podpisu, v létě je kolem 6,2, v zimě cca 6,6...

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 7. 1. 2011 na 1:40, Fonci napsal:

Mám taky OII 1,6MPI a při klidné jízdě jezdím kolem 6 litrů aj méně... a když nato šlapu tak 9 a třeba i víc :palec2: záleží jak máš těžkou nohu, a pokud máš zaplé např. výhřev sedadel, topení... Jinak pokud nato na dálnici extra nešlapeš a udržuješ tu 130 tak by neměla být spotřeba kolem 9. ;)

Dostal jsem se na 7,2 po dálnici do Hradce v noci, klidný provoz, pod 6l nikdy to jen TDI 1,9

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Kedze mi ukazuje priemernu spotrebu v lete okolo  4.8 až 5.5 l/100km (dialnice ani semafory tu nemam, kopce ano ,dediny 50 km, mimo 90-100km rychlost), dnes som chcel zmerat presnost merania pc ,systemom dotankovat plnu nadrz . Zasiel som na benzinku , dotankoval po cvaknutie pistole a potom presiel presne 100 km , vratil sa na to iste miesto a zas dotankoval . Voslo tam ale 14 l benzinu . Tak tento sposob merania nebude moc presny alebo fakt zerie 14 l/100km.:D Skôr by som mal dotankovat tak, aby som ten benzin videl v hrdle nadrze, aby tam vytlacilo vsetok vzduch .

Screenshot_20180907-222601.thumb.jpg.c2194265a28bd7ab1dccdb0f1e37ca9f.jpg

IMG_20180907_222644.thumb.jpg.b4fede181ad96f02a5843b58869be355.jpg

Doplnenie. Po prvom tankovani tam voslo 10.7 l a dojazd pisalo 1020 km. Po druhom tankovani po prejdeni 100 km ,voslo 14 l a dojazd bol 1080 km. 

Editováno: , autor: mino22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu. Včera som chcel orientačne zistit spotrebu s teplým motorom na trase presne 100 km. Písalo 5.1 litra. Kombinovanú mi píše na trase 1050 km 5.6 litra. Pocitovo mám dojem ze žerie viac a napr. keby vyteká benzín niekde pri nádrži alebo niekde inde , neviem či to pc zistí . Ale možno je to iba pocit , alebo to že za viac peňazí vlastne dostávame menej litrov. Keďže cena paliva stále stúpa. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Motor BSE - 2012 - 130tkm. Já mám spotřebu 5,5 až 7,5 podle toho kde jezdim. Při 120km/h to začíná papat kolem 7-8 litrů. Při 140 už je to kolem 9.

Proto se nikam neženu a jezdim kolem 110km/h, což je hranice kdy se velmi začíná projevovat odpor vzduchu a tím pádem i spotřeba.

130km dávám jenom když předjíždím kamiony, abych nebrzdil ty za mnou.

 

Hodně záleží jak je motor zajetý, jestli už jsou vyběhaný pístní kroužky, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Taky vlastním OII 1.6 MPI 75kw BSE 2006 výroba. Jsem druhý majitel. První majitel Švýcar. Už ji mám cca 2 roky nájezd 250 000 . Spotřeba oleje tak 3 decky na 12 000km. Jen teď mě zlobí ložisko v převodovce. Prý ty převodovky docela trpí. V servisu mi řekli že tyto převodovky byly určené pro golf 3 takže na lehčí auto. Teď jen zvažují jestli si ji nechat opravit a nebo někde nějakou sehnat nebo koupit repasovanou. Cena opravy té mojí za předpokladu že to bude jen ložisko a měnili by se teď jen ložiska a gufera tak cca 12 500 bez daně u bývalého mechanika že škodovky. Myslím že se jmenuje p. Sixta. Tak uvidíme. Jinak jsem s autem spokojený. Mám na tom gumy 205/55/R16 a jezdím denně 60km . Z kopce do kopce sem tam nějaká rovina. Průměrná spotřeba 6,5 l. Tankuji střídavě vervu 95 a vervu 100 na benzině.

Editováno: , autor: RendyCz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...