Přejít na obsah

Otevření kapoty motoru na OII


Gowster

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás, svojí blbostí jsem si po rozpojení spojky lanka na otevření kapoty, kapotu zabouchl. Nemáte někdo zkušenost nebo jakoukoli radu, jak kapotu na OII předFL otevřít s minimálním poškozením auta? Dostanu se tam, když zničím přední masku? Nebo jak na to?

Děkuji za každou radu... Mám tam nářadí atd., tak že s ní ani nemůžu nikam jet. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lahni pod auto daj dole plastovy kryt co je pod motorom a nahmataj rozpojene lanko prednej kapoty co ide do zamku a potiahni .;)

Mám RSo, kryt jsem sundal ale mezi větrákama chladiče a motorem je asi 5cm, kudy ani neprostrčím ruku... :)

Když rozbiju masku, otevřu nebo demontuju ten zámek? http://www.gowster.cz/downloads/motor.jpg

Editováno: , autor: Gowster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepomoze ti rozlamat masku.

Zospodu treba ist rukou smerom k lavemu prednemu svetlu tam je bovden. oznacene sipkou.

No ale já jsem rozpojil tu spojku bovdenu, která je podle mě ještě víc ke středu....

Každopádně díky. Ráno to jdu ještě okouknout k sousedovi (Do jeho oktávky) a pak se budu zase snažit... Díkes za radu. :)

Editováno: , autor: Gowster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šáhni do levýho rohu povol tu bílou zajišťovací matku na světlo a přes mřížku zatáhni za to táhlo (nejlépe drátem nebo provázkem) a vindej světlo.Pak už budeš mít celkem dobrej přístup z vrchu.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šáhni do levýho rohu povol tu bílou zajišťovací matku na světlo a přes mžížku zatáhni za to táhlo (nejlépe drátem nebo provázkem) a vindej světlo.Pak už budeš mít celkem dobrej přístup z vrchu.

dík za radu ale pod auto se nevlezu natož povolit matici na světle to byl poslední pokus zítra jdu na burzu pro sklo díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí přizvednout heverem a sundat kryt pod motorem dá se to naprosto v pohodě i bez jámy nebo sloupovýho zvedáku na dílně, jen to přizvednout na místě co stojíš.Potom už se pod auto nasuneš uvidíš i na tu bílou matku místo na ruku tam je taky a zahákneš zkrz masku kapoty ten háček na vyjmutí světla je to celkem přístupný a po vyndání světla je to už jen několik centimetrů k místu abys to mohl otevřít.

Jen nechápu proč budeš kupovat sklo? To ho chceš rozbít proto že neotevřeš auto nebo co? Pokud máš odpojenou baterii je to jednoduchý natáhni kabely jeden ukostři někde mínusovej a druhej přilož ke kabelu na startéru a odemkni dálkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí přizvednout heverem a sundat kryt pod motorem dá se to naprosto v pohodě i bez jámy nebo sloupovýho zvedáku na dílně, jen to přizvednout na místě co stojíš.Potom už se pod auto nasuneš uvidíš i na tu bílou matku místo na ruku tam je taky a zahákneš zkrz masku kapoty ten háček na vyjmutí světla je to celkem přístupný a po vyndání světla je to už jen několik centimetrů k místu abys to mohl otevřít.

Jen nechápu proč budeš kupovat sklo? To ho chceš rozbít proto že neotevřeš auto nebo co? Pokud máš odpojenou baterii je to jednoduchý natáhni kabely jeden ukostři někde mínusovej a druhej přilož ke kabelu na startéru a odemkni dálkou.

díky za radu ještě jednou to skusím pravě že bateii mam pořad pod kapotou vibila jse mam central tak proto to nejde pak to skusím s těma kabelama dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za radu ještě jednou to skusím pravě že bateii mam pořad pod kapotou vibila jse mam central tak proto to nejde pak to skusím s těma kabelama dík

ještě jse chci zeptat jestli baterie je pořad zapojena půjde to s těma kabelama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdarec musiš to rozebrat : sundat gum.tesnení dveří dole kryt nastupní hrany a nezapomen vyšroubovat šrouby co drží tahlo na otevíraní!!pak se ti jiste obeví lanko pd krytem .Zřejme se ti ulomil bovden me se to stalo naštestí na podzim vymena lanka cca 20minut nevyhoda je že se musi sundat jak sterače tak ta lišta pod oknem kvuli protažení nového lanka. Koupil jsem original a bez problemu jde eplne lehce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

záslepka de odendat, ale zámek je vyřazen tak že když se pak do zámku vloží klíč tak se může motat doprava doleva jak chce. Včera večer jsem slyšel že v chladiči přes mřížku někde prej kolem zámku je nějaká dírka kam se má prej strčit šroubovák a tím se zámek odblokuje ... to bude asi blbost že ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...