Přejít na obsah

Fabia 1.9 SDI - motorový olej + filtr


Doporučené příspěvky

  • o 4 roky později...

Tady neni vubeci duležite zdali 5w40 nebo 10w40,ale duležita pro tvuj motor je norma ktera je dana vyrobcem.Koukni na tu normu a podle ni vyber olej.S olejem od renomovaneho kterehokoliv vyrobce určitě nešlapneš vedle.Pokud jezdiš spiš kratke trasy a popojiždiš pak se doporučuje o něco zkratit interval vyměny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

jakýkoliv olej, který plní normu danou výrobcem ;) viskozitu bych nechal tu co jsi používal doteď, tedy 5W40 - do našich podmínek to je optimum.....značku můžeš vybrat jakou chceš, když plní normu, neuděláš chybu ;) PS: já do své Fabky dávam Q8 Formula Excel a naprostá spokojenost :palec2:

tento, jen za jinou cenu :)

http://www.olejspol.cz/zbozi/q8-formula-excel-4-litry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Presne tak, vyhozene prachy. Kdyz to nema turbo, tak se neni ceho bat. Idealni 10w40 do tak zastaraleho motoru ;)

A i s tou 10w40 si ten motor bude chrochtat :palec2:

Miluju takove ty radilky, co napisou hned dej tam Castrol 5w40 aniz by vedeli co v tom aute bylo a jestli treba nahodou nezere olej, to by se pak asi majitel divil, kdyz by to byla olejnicka. Nekteri lidi jezdi i na 15w40 a nemaji problem. To pak by asi nastal problem tak soupnout u 5w40! Dulezita je norma 505 00.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Presne tak, vyhozene prachy. Kdyz to nema turbo, tak se neni ceho bat. Idealni 10w40 do tak zastaraleho motoru ;)

A i s tou 10w40 si ten motor bude chrochtat :palec2:

Miluju takove ty radilky, co napisou hned dej tam Castrol 5w40 aniz by vedeli co v tom aute bylo a jestli treba nahodou nezere olej, to by se pak asi majitel divil, kdyz by to byla olejnicka. Nekteri lidi jezdi i na 15w40 a nemaji problem. To pak by asi nastal problem tak soupnout u 5w40! Dulezita je norma 505 00.

no ja mam sdi-cko, davam len castrol abo valvoline 5w-40 kazdycg 15tis,ale chystam sa predlzit interval na 20,000km...

nemal by byt problem, co? dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam sdi-cko, davam len castrol abo valvoline 5w-40 kazdycg 15tis,ale chystam sa predlzit interval na 20,000km...

nemal by byt problem, co? dik

držel bych se výměny max po 15t km. Skoro nic tím neušetříš a motoru to vůbec neprospěje, spíše naopak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj,

nikde jsem to tu nenašel ani nevygůglil.

Víte někdo, jaký olejový filtr bych si měl koupit do fabie r.2000 1.9 SDI? V příručce ani v Cedrychovi jsem to nenašel. Chtěl bych to koupit tady, protože to mám blízko, ale maj tam strašně moc rozměrů a nevím o vybrat..

Díky za rady!!

BTW olej mam vyhlídnutej Castrol Magnatec 10w-40 505.00 A3 B3

Editováno: , autor: xkoll108
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

zdravím páni. mám ten isto podobný problém ... mám 1.9sdi, 47kw ... najazdených okollo 152.000km.

čaká ma výmena oleja, doteraz motor bol odchovaný :rock: na Castrol Magnatec 5W-40 C3 ...

chcel by som popýtať o radu, že či mám v tom Castrol Magnatec 5W-40 C3 pokračovať alebo je čas na zmenu?!

nejaké pochybnosti o strate oleja, úniku by som vylúčil ... nemám s tým problém. :kol-31: teda zatiaľ ...

poradí niekto?!? ďakujem. :punk:

Editováno: , autor: thomas69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...