Přejít na obsah

Octavia II 2.0 TDI PD - nepravidelne cukanie motora na volnobeh


Zetor

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Mě ta repase před cca. měsícem a kousek pomohla. Taky za 6.000 včetně práce, ale je to jenom částka za opravu vstřiků. Naúčtují si dalších skoro 5-6 tisíc za demontáž, montáž, těsnění apod..... Byl jsem v autorizáku a platil 16.000,- Kč včetně DPH, ale měl jsem tam za 3 tisíce nový svazek ke vstřikům (+práce)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak já po výměně jednoho vadného vstřiku (repas nemožný) a cukání stále se projevující nemusím vám ani říkat kolik stál jeden vstřik ale teď přímo sedím v autě teplota klesla vlivem mrazu a žádné vědší cukání nepozoruji ale jen motor zahřeju na provozní teplotu záškuby jsou zpět tak opravdu nevím 2.0 TDI PD bože prosím poraďte někdo teď zkusím ještě tu naftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jako nepočítejte hoši s tim, že se to spraví za 20km. Já ujel přes 2000km, než se celá ta palivová soustava pročistila a upálil karbon.... Jetu vyšší cetanové číslo a bez bio složky.

 

Těžio říct kde v ČR tankovat, ale rozhodně bych nebral naftu u malých s.r.o. protože je o 30ník levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak já po výměně jednoho vadného vstřiku (repas nemožný) a cukání stále se projevující nemusím vám ani říkat kolik stál jeden vstřik ale teď přímo sedím v autě teplota klesla vlivem mrazu a žádné vědší cukání nepozoruji ale jen motor zahřeju na provozní teplotu záškuby jsou zpět tak opravdu nevím 2.0 TDI PD bože prosím poraďte někdo teď zkusím ještě tu naftu.

ahoj mam stejny problém...za studena nic ale jakmile je provzni teplota tak na volnobeh takove skubani(cukani) az do sedacky tak 1-2 krat za 10s..jde to videt i na motoru jak trosku skubne..zajimave ze za studena nic..jinak zatah fpohode a i při jizde když vyradim tak bez skubani(cukani)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Az bude pekne a sucho, udelej si vejlet do nemec - treba adventni vikend. Naber naftu - nemeckou (neni zas tak drazsi), rozjed to na 140-160 a jed aspon dve hodky. Motor nahodi poradnou teplotu a vyzenes vsechen ten bordel z motoru a vyfuku. Pokud mas DPF, udela mu to taky moc dobre. Pak stejnym zpusobem zpet. Uvidis jak se ti to zlepsi....

Proste tohle je posledni pokus o kovarskej motor pred CR, ale uz citlivka co do nej lejes. Za stejny prachy co das v servisu za to ze ti do auta bezbozne cumej, budes mit peknej vikend. Pak poreferuj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luky takze ty silentbloky jsi vymenil?nebo se to jenom zkontrolovalo?myslim ze kdyby to byly ty silbloky tak by to skubalo casteji ne? +asi nejake ty vibrace od motoru a ne ze to skubne 1-2do 10s..dneska jsem to zase zkoumal a je to viditelne i pro laika jak ten motor zaskubava...ja bych to tipl na vstrik ale ty uz jsi ho menil tak nevim ..setrvak mam taky novy... el.svazek k tem vstrikum?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vstřiky mám ok a mě to tedy začíná dělat častěji. prostě teď stojím zahřátý motor a jemně mi to vybruje a potom po chvilce to cukne víc ale uz je to pravidelne. fakt nevim silenbloky to pry nejsou. ten servisák je známí tak ze mu platím jen co udělá. minule to tam bylo celí den já s něma, seřizovali sme rozvody vše ok ten el svazek jim příde divný že by to byl protože když se dělaly ty vstřiky tak mi říkal že by nebylo možné aby to zase dělalo uplně stejně když se sním hýbalo ale slíbyl mi že ho v pondělí otestuje ten el svazek. ještě ho napadá to teplotní čidlo jestly nedává nesmysli tak ho asi vyměním. jo a tu naftu asi otestuju jedeme se s tátou podívat do německa do ingolstatu na nového mercedesa pro něj tak pojedem asi octavii. A ty si tedy ten setrvák měnil a taky nic jo od kud jsi?? Mohly by sme se sejít a porovnat to?? Díky kluci Lukáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem z ostravy...takze porovnat to asi neporovnáme ale myslim ze jsme na tom uplne stejne.....setrvak mam meneny v zari, stary jsem mel uz nacnuty..(ale setrvak se projevoval trosku jinak..vibrace při zrychlovani a na neutral to trosku rachotilo ale slabe..zadne vibrace na neutral které bych pocitil v sedačce..co jsem tak všude procetl tak z tech nejcastejsich věci co by to mohlo způsobovat uz zbyva jen ten el.svazek nebo to teplotni cidlo.muzu ti poslat videjko jak to jde videt na motoru(ty zaskuby)jestli chces?

Editováno: , autor: dawe85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...