Přejít na obsah

Octavia II 2.0 TDI PD - nepravidelne cukanie motora na volnobeh


Zetor

Doporučené příspěvky

Po nastartování studeného motoru může krátkodobě dojít k zesílení hlučnosti

motoru, neboť se v hydraulickém vymezování vůle ventilů musí nejprve vytvořit

tlak oleje. To je normální jev a není třeba se tím znepokojovat.

 

Vytaženo z original manualu OII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Motor 2.0 tdi BKD běží nerovnoměrně, lehce vibruje - nepravidelně, jako by se nepatrně "nakopával", nejvíce když stojím z kopce. Jsem již po výměně dvojhmoty a spojky, výměně pdtlak.ventilu, výměně EGRu, repase vstřikovačů bosh hotová, kabelový svazek nový a pořád lehká vibrace.Nevím co dál??? Máte někdo s tím zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo je to z manualu, tetka jsem nasel servisni manualy a jsou tam super veci,

Mit garaz a zvedak nebo aspon diru, tak si tam uzivam kazdou volnou chvili:)

To jsi vše měnil kvuli těm vibracím? Mě to občas udělá něco než píseň, ale nějak to neřešim. To bych porád jen platit auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me ted klepe setrvák uz mam koupenej z bouracky celej spojkovej set je jako novbej tak uvidm :) ale rpedevcirem jsem nastartoval po dvou dnech co okta stála....chvilku bouchala na tři pak se chytil i ctvrtej a vylitnul obrovskej oblak bílomodrýho dýmu z vyfuku a zase vse ok :D mam podezreni na ten jeden vstrik :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

tak setrvák vyměněnej....cela sada luk..spojka jde lehčeji...ale skubani je tma porad...uz me napada jen vstrik za studena ze dela neplechu jinak uz nevim....je to mozny ten vstrik ze by studenej daval treba min nebo nejak na picu a motor by kvuli tomu jako zakopaval ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidiš, já to drobné cuknutí na neutral nějak už ani nepociťuju. Pravidelně dávám aditiva, dobrou naftu a nějak to je lepší. Jediné co ještě, tak to cukání při dobrždování, ale to řeším sešláplou spojkou místo neutrálu no. Nicméně se mi potvrdilo, že jde o setrvák. Ale ještě ho měnit nebudu.

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hojte,chtel jsem se zeptat na silentblok co je pod baterkou,ma byt uplne bez vule ze?ten muj ma 2.5mm vule do kazde strany coz asi nema byt,rukou motorem normalne tresu dopredu dozadu,zetim sem ho vymezil gumou,ale asi to chce novy,nevite nekdo jak je to s tou vuli a popr cislo toho silenbloku?je to kod motoru bmm rok 08 scout,predem diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ja po vymene setrváku od jen na volnobeh občas mi prislo z evynecha jeden valec..ale auto se zahreje a ok...zajel jsme na vag s tim ze bude chtit vymenit jeden vstrik a tam mi typek řekl ze se mi dostavaji vyfukovy do hlavy...otevrel za behu motoru vyko na olej a z toho se hulilo jak z parniku.....rikal ze vymenit gumička a zalapovat vstřiky ze je to nemoc tehle aut ze se vymackvaji...další znamej mi zase rikal ze staci udelat jen korekce vaček..ze prý málokdo ví že když se delaj rozvody tak se potom musí udělat korekce vaček..nesetkal s es itm někdo ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No já s tim byl v servisu, tam mi otevrel za chodu motoru víko na olej a z nej se kouřilo podle nej vic nez obvykle takze to tam jdu dat aby vymenili gufera na ventilech a gumičky pod vstrikama tak uvidim, ale uz tm mam delany rozvody...ale je divny ze ted jak je chladno tak uz sebou za studena neskube a bezi normalne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

heůle to nevím ja to koupil uz po rozvodech, ale jako auto sem koupil a nekolikset kilometru bylo vse super, pak zacal klepat setrvak tak jsme ho vymenil, ale potom to dělalo stejne tak nevim,,, je fakt ze setrvak byl nacatej tak mam ted podezreni na vstrik...zkusim vymenit gumičky pod vstrikama a uvidim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele hodnoty nemám, byl jsme s tim ve škodovce kde mi udelali korekci vaček (že to v servise kde delali rozvody neudelali), pak jsme to projely napichnuty a proti vstrikum nerikal ani slovo ...jo vlastne rikal ze jeden dava o neoc min ale to zew nevadi to ze se ztrati...ted to třeba dlouho neudelala jak jsou chladnejsi rana tak bezi normalne ale na volnobeh za tepla je cejtit jak sebou občas skubne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...