Přejít na obsah

Svieti ABS a ASR


kareell

Doporučené příspěvky

můj poznatek je takový:z počátku mi občas svítila kontrolka abs,po 4 dnech už svítila pořád.napojil jsem auto na vag a zjistil jsem chybu v zadním levým čidle abs.koupil nový,sundal kolo,vyndal starý čidlo,šlo hodně špatně ven ale šlo,nasadil nový a kontrolka zhasla.s asr ti ale neporadím.........strávil jsem s tím cca 2hodinky práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to napichnul na VAG-COM a vyhodilo to tuto chybu:

00285 - Snimac otacek vpredu vpravo (G45)

012 - elektr. chyba v obvodu

Mel jsem potom sundane obe kola a ocistil jsem snimace , i vystrikal kontoxem, ale nic nepomohlo. Zkousel jsem tu chybu i vymazat, ale objevuje se porad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspíš to bude čidlo.Dá se také proměřit.Po připojení multimetru a roztočení kola by se měl odpor měnit.Jestli se nebude měnit tak je v háji.Při demontáži zřejmě nepujde ven tak že ho zničíš.Před montáží pořádně vyčisti otvor od rzi ať ti jde snímač namontovat volně bez většího odporu aby jsi nezničil nový.Potom vymazat chybovou pamět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bylo opravdu tim cidlem, presne jak mi psala diagnostika. Nejdrive jsem ho jentak naprazdno napojil na konektor a zkusil, ASR zhaslo hned , ABS zustalo svitit, takze jakmile jsem vymazal chybu v ridici jednotce tak uz bylo vse v poradku. Cidlo jde vyndal hodne ztuha, musel jsem ho vyrazit. A potom ikdyz jsem procistil otvor do ktereho jsem potreboval namontovat nove cidlo tak tam vubec neslo, musel jsem ho lehce vzit pilnikem. Pak uz vse v poho, ted uz zase vse super. Dekuji vsem za dobre rady :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdravim!

chcem sa opytat ci sa niekto nestretol niekto s podobnym problemom... ked idem startovat auto, dam klucik do zapalovania , pootocim, rozsvietia sa kontrolky, pockam kym vsetky zhasnu a nastartujem.. niekedy sa vsak stane ze kym motor naskoci svieti ABS a ASR.... niekedy to robi, niekedy nie... vag nevypisuje nic. diki moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes som ti prekontroloval znova... baterka nabita, poistky som mal von aj pri motore aj v kabine-vsetky ok.... ale vsimol som si ze tie kontrolky zvacsia svietia ked sa startuje auto ked dlhsie stoji.... a etse jedna vec, zaslepoval som EGR a po zaslepeni to zacalo horsie startovat, ako keby mi zacala padat nafta, ale zacalo to robit po zaslepeni EGR tak to prisudzujem tomu a nie ze by bol zly filter alebo nieco podobne, a prave vtedy ked auto dlhsie startuje- napr ked je den odstavene. vtedy svietia tie kontrolky pri starte

Editováno: , autor: juri23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto som kupil v auguste, a baterka vyzera byt menena a celkom zachvolaa, je to 75 Ah bezudrzbova holadska baterka... s kontrolkou, ktora je zelena - babita... po pripojeni na inventorovu nabijacku po 2 minutach signalizuje nabity stav... takze baterka to na 99% neni... skor asi ten odper prudu ked je motor studeny a von su mrazy :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...