Přejít na obsah

Rádio SWING


Doporučené příspěvky

Ahoj,

chci se zeptat na zkušenost s touto funkcí u rádia Swing. Když mám v menu tuhle funkci zaplou, tak se mě nenaladí nejsilnější v frekvence automaticky, ale po stisknutí tlačítka s uloženou stanicí, se rádio přeladí na jinou frekvenci(silnější) a rádio zase hraje tak jak má. Neměla by tato funkce fungovat automaticky bez toho, aniž bych stisknul nějaké tlačítko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Po delší době jsem se dostal k tomu, abych se vrtal v rádiu a zjistil jsem, že když se dostanu do SETUPu rádia, objeví se mi síla signálu rádia, tak u antény ANT1 svítí OFF a u ANT2 svítí ON.

Je možné, že když u antény ANT1 svítí OFF nebude fungovat funkce AF(automatické frekvence).

Jde nějak zapnout to, aby svítilo u obou antén ON a odstraní se tím potíže s funkcí AF u mého rádia???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tu anténu je divný, mě na Svingu svítí obě ON, jednu anténu mám ve skle a druhou na střeše..... to tádio si obě antény hlídá, pokud je něco špatně , dozvíš se to na diagnostice....

Zkratka AF znamená "ALTERNATIVNÍ FREKVENCE" viz návod k obsluze, pokud ji máš zapnutou a máš naladěnou stanici která tuto funkci podporuje (většinou celoplošně vysílající stanice) tak se rádio automaticky naladí na nejsilnější vysílač, který tuto stanici vysílá. Často se stane , že to přepnutí ani nepostřehneš :p protože Ti na displeji pořád svítí třeba F1 ale až když si přepneš na zobrazení kmitočtu, tak zjistíš , že posloucháš jinou frekvenci, než před 50 km :palec2:

A funkci AF mají i rádia s jednou anténou, takže by to nějaký zásadní vliv na funkci mít nemělo.

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny ,

chci se zeptat , jsem čekatel Yeti 1,2 TSi - Active - mám objednáno radio Swing - je tam nějaký USB vstup ?

https://mediaportal.skoda-auto.com/resource/documentation/manuals/cz/Yeti/11-2010/Radio/A-SUV_Yeti_Swing_CarRadio.pdf

Tady jsem se něco málo dočetl , ale nic zásadního ......

Díky všem za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny ,

chci se zeptat , jsem čekatel Yeti 1,2 TSi - Active - mám objednáno radio Swing - je tam nějaký USB vstup ?

https://mediaportal.skoda-auto.com/resource/documentation/manuals/cz/Yeti/11-2010/Radio/A-SUV_Yeti_Swing_CarRadio.pdf

Tady jsem se něco málo dočetl , ale nic zásadního ......

Díky všem za info.

Čekatel je krutá role, teď si ji právě "užívám" ;)

Na tvůj dotaz (i v podsatě to, jak obejít účelové MDI) můžu doporučit toto - teď používám Xcarlink v Alfa Romeo, ale mají i pro Škodovku - umožňuje připojit přes 3,5 jack nebo ajpod/ajfoun (případně existují i verze pro USB), nabíjí se to, ovládá se to pak přes rádio - pohoda... Montáž ti provede kdokoliv, kdo umí vysunout rádio, dozadu nacpat konekrot a vyvést ho někde zpod palubky... www.xcarlink.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že xcarlink je dnes přežitý , jestli se nemýlím umí jen 6 adresářů a v každém pouze 99 skladeb neumí názvy skladeb.....

MDI s kabeláží pořídiš okolo 3000 Kč

Na transmitter zapomeň, je to zoufalé řešení pro rádia která nemají jinou možnost , ale ne pro Swing v nový káře za půl mega lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tu řeší tak tajného, že se to musí posílat pomocí soukromé zprávy? Snad každý, kdo umí používat google zjistí, že za 2900 Kč se MDI dá pořídit na www.skodateile.cz, asi za dva tisíce i s USB kabelem v Německu na eBay a asi za 1500 Kč i s USB kabelem na eBay v Anglii...

Jinak to je myslím ideální řešení, Swing s MDI přímo komunikuje, zobrazuje informace o písničkách a člověk si může klidně připojit 500 GB disk a má v autě slušnou zásobu hudby, Xcarlink vlastně napodobuje CD měnič, tedy je tu omezení na maximálně 6 složek a vůbec... MDI se mi zdá elegantnější a originální. Ten Xcarlink už možná nějak pokročil, těch 6 složek uměl asi před půl rokem, když jsem na něj koukal, možná už na tom zapracovali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, tohle jsem nějak extra nezkoumal, je to takový podivný, protože - 5N0 035 342B je označení věci, která je vlastně to samotné MDI bez toho držáku, ten má označení 5N0 035 341C, když je jen to první, tak je to třeba na instalaci v přihrádce spolujezdce, když je to i s tím držákem, tak na instalaci v loketní opěrce, nebo originál, jak má Fabia pod přihrádkou spolujezdce.

Podle fotky a váhy to vypadá, že to, na co jsem odkazoval já, jsou oba díly dohromady (na jedné fotce je to i vidět) a to co jsi posílal ty je jen samotné MDI s držákem do přihrádky spolujezdce třeba v Octavii (nebo kde to tak je...). Ale tomu zas neodpovídá cena, tak kdoví...

Hezky je to vidět zde: http://home.arcor.de/klausn/Nachruestung%20Skoda%20MDI.pdf

Ale jak je to tedy na tom skodateile.cz nevím, ale dle fotky se vyplatí koupit to co jsem odkazoval já, protože to je vlastně "2v1". :D Ale bez toho kovového držáku, ten je myslím na použití u té přihrádky spolujezdce v Octavii, nebo na nějakou skrytou montáž a vytažení jen kabelu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai ono těch 6 adresářů je nejspíš dáno 6ti tlačítky na radiu :o) osobně to používám ve starém Passatu k plné spokojenosti, ale v nové káře je to fakt přežitý. Fakt je že Škodovka neví co by za MDI chtěla, ještě že máme skodateile .... a jiné lollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci,já to tady sleduji-jen nevím zda tomu rozumím správně.

V autě mám Swing,v loketní opěrce jakýsi vstup,do kterého tedy nasunu redukci na USB a na radiu mi to bude ukazovat názvy skladeb?

Kolik tedy ten bazmek stojí?

Liší se nějak ta koncovka,nebo je tam jen standartně vstup na USB flash disk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nee nerozumíš tomu správně..... V loketce máš zvukový AUX vstup můžeš si pustit přes odpovídající kabel zvuk z MP3 přehrávače, nebo telefonu , nebo PDA a rádio použít jako zesilovač.... nic víc nic míň.

USB paměťové medium si můžeš strčit tak akorát do ....... MDI lollollol Mobile Device Interface. To si můžeš obj. jako extra výbavu při objednáve auta neb dodatečně namontovat ....viz výše :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...