Přejít na obsah

Vyhřívané přední sklo


jayd

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Minule ma trafil do skla kameň, ale do dvoch hodín som to mal opravené.

Bolo sucho, a oprava prebehla úplne v poriadku.

Ešte dva dni nato mi výhrev krásne pri -12°C fungoval, okrem tej trafenej vetvy.

Poradíte, čo by tomu mohlo byť, keďže teraz nefunguje.

Neviem nájsť poistku, ktorá to má na starosti, a ani relé neviem, kde je umiestnené...
Po zopnutí spínača na ohrev, aj po jeho vypnutí nieje počuť relé....ale kontrolná dióda na tlačidle sa rozsvieti, aj columbus dá grafickú informáciu, že je výhrev aktivovaný - sklo vôbec nehreje.

Dedukujem, že poistka bude dobrá.....takže asi zradilo relátko?
Ďakujem za konštruktívne postrehy.

Editováno: , autor: Albion
Doplnenie postrehov.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Poněkud to tady umřelo bez nějakého rozhřešení. Rád bych tedy diskuzi obnovil.

Zajímalo by mě, co vše je nutné pro zprovoznění vyhřívaného čelního skla.

Mám S2 FL, L&K, sklo zralé na výměnu, takže to neřeším. V climatronicu je pro výhřev také místo, myslím, že vlevo nahoře, co jsem viděl umístění na jiných modelech.

Doufám, že moje jednotka by výhřev mohla podporovat. Co tedy dalšího? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 roky později...

Dobrý den, měl bych dotaz na vyhřívání čelního skla, které mi od koupi nefunguje a nemohu přijít v čem může být chyba.

S el. jsme měřili odpor ve skle a vše je OK.

Pojistku jsem v pojistné skříni nemohl nají a kdyby někdo věděl přesnou polohu pojistky, tak bych byl moc vděčný a nevím, zda přední sklo má taktéž relátko jako zadní?

Pokud by někdo věděl kde tyto dvě věci najít a popřípadě i typ pro koupi nového dílu, tak bych byl moc rád.

 

Ty auta je Škoda Superb II combi 2.0 TDI 103kw

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Superba II to bude jedna velká pojistka v pojistkovém boxu v motorovém prostoru. Nedokážu bohužel říci, jak to tam přesně je, třeba se ozve někdo další. Mám zkušenosti jen s Octavií, třeba se to bude ale shodovat/podobně i v Superbu II.

Pro spuštění vyhřívaného čelního okna je několik podmínek, nesepne se jen tak na žádost, pokud předtím nejsou splněný podmínky pro jeho spuštění. Pokud by nefungovalo, tak by v jednotce climatronicu byla chyba.

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

pojistka i relé pro vyhřivané sklo jsou opravdu v pojistkové skříni v motorovém prostoru.

Přesné pozice nevím, ale zítra se můžu podívat. Ještě má sklo trochu "schovanou" kostru u zpětného zrcátka.

Relé má číslo dílu: 3B0 951 253 a pojistka: N 102 519 04 s hodnotou 50A.

Diagnostika by určitě řekla víc. Mám tu zkušenost, že pokud je problém, tlačítko výhřevu po stisku jen problikne.

Pokud je všechno v pořádku a jen není splněna nějaká podmínka pro zapnutí (např. nastartovaný motor), tak se vůbec nerozsvítí.

Když je ale třeba jen přerušené ukostření, tak se výhřev na Climatronicu normálně spustí, ale sklo nehřeje.

Editováno: , autor: VeteranChild
opraveno číslo dílu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, nedávno jsem na Superbu II musel na výměnu EGR ventilu, od té doby jsem tento týden poprvé zapínal vyhřívání čelního skla a nefungovalo, i když před servisem nebyl problém. Na diagnostice už nic nebylo a v Climatroniku to vypadá, že vyhřívání normálně funguje. Nemáte někdo tipy? Napadá mě, že v servisu nezapojili uzemnění skla, ale nevidím důvod proč by to vůbec odpojovali. Nebo to může být moc nízkou teplotou? Vyhřívání fungovalo při cca -4° a dnes a včera bylo -11° a výhřev nefungoval a to ani po 10 minutách jízdy, kdy jsme to zkusil znovu zapnout. P.S. zadní sklo normálně vyhřívá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...