Přejít na obsah

Deaktivace nutnosti vyslapavani spojky pri startu


paldous

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Podle mě naprostá hovadina, startovat bez spojky, ty ložiska to vždycky vydržely a vydrží, zas tak namáhané určitě nejsou, kdyby jo tak s tím výrobce určitě něco dělá. Každopádně já si radši spojku vyšlápnu, než nechat omylem zařazeno a poskočit do auta před sebou nebo třeba do zdi a rozbít si zbytečně čumák. Ale každého boj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 let později...

Nechci zakládat nové téma, už jsem se na to ptal v průběhu času několikrát, ale bez řešení. V případě OIII jde nějak vyřadit startování s nutností mít vyšlápnutou spojku? Jako člověka s citem pro techniku a znalostí souvislostí mě každý studený start, kor třeba po týdenní odstávce, doslova fyzicky bolí. 

 

Ať mi nikdo neříká, že to nejde vyřadit jinak, než pokaždé před startem vytáhnout konektor od pedálu spojky a spojovat tam nějaký dva dráty (což je zatím jediné funkční řešení, na které jsem narazil)

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, guam napsal:

Nechci zakládat nové téma, už jsem se na to ptal v průběhu času několikrát, ale bez řešení. V případě OIII jde nějak vyřadit startování s nutností mít vyšlápnutou spojku? Jako člověka s citem pro techniku a znalostí souvislostí mě každý studený start, kor třeba po týdenní odstávce, doslova fyzicky bolí. 

 

Ať mi nikdo neříká, že to nejde vyřadit jinak, než pokaždé před startem vytáhnout konektor od pedálu spojky a spojovat tam nějaký dva dráty (což je zatím jediné funkční řešení, na které jsem narazil)

Souhlas. Bylo by fajn.

Holt dělá ŠA debily z lidí, že neumí dát neutrál před startováním, nebo sešlápnout spojku. A jestli je někdo takovej diletant, že to nechápe, nemá vlastnit řidičák. Bohužel dnes doba takovým řešením přeje. 

Po dlouhé odstávce je ložisko suché a spojka ho zbytečně zatěžuje. Že by se mi chtělo dělat bipass spínače se spínačem? To se mi bohužel nechce. 

  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Kuchar7 napsal:

Nejlepší pro motor je, vůbec nikdy nestartovat. Takto přežije i 100let. Fakt!

Myslím, že axiály v pohodě přežijou startování se spojkou.

Já se tě neptám na názor, jestli axiály přežijí nebo ne. Závěry z rozborek motorů ukazují, že to vůbec žádná sláva není. A že to ten motor nějak doklepe neznamená, že by nemohl být v daleko lepším stavu. Takže ty laciné ironické poznámky si nech od cesty.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Clerfayt napsal:

Souhlas. Bylo by fajn.

Holt dělá ŠA debily z lidí, že neumí dát neutrál před startováním, nebo sešlápnout spojku. A jestli je někdo takovej diletant, že to nechápe, nemá vlastnit řidičák. Bohužel dnes doba takovým řešením přeje. 

Po dlouhé odstávce je ložisko suché a spojka ho zbytečně zatěžuje. Že by se mi chtělo dělat bipass spínače se spínačem? To se mi bohužel nechce. 

Přesně tak. Ani mně se nechce na to jít mechanicky. Absolutně nevěřím, že to nejde pořešit přes diagnostiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • Pawouk změnil název na Deaktivace nutnosti vyslapavani spojky pri startu
  • o 6 měsíců později...

Jop, u mě to taky nefunguje. A protože mi auto stojí i několik týdnů, tak mi nezbývalo, než vytáhnout si kabely od spojky do schránky pod volantem a když chci startovat be šlapání na spojku, tak vypadám jako zloděj, tam dráteček odpojit, tam spojit a start 🤣 

Editováno: , autor: guam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co myslis ze sa ten olej odpari. Doporucujem vyvrat este dieri z boku vedlankolesa a pres atartom pretocit motir klukov necha sa premaE, pripadne ak ti to stoji mesiac tak von sviwcky sttiekacku straknut 2ml oleja a pretocit motor, dat spat sviecky, podlozit kolesa aby neskockateli. Auto bude prioravene na dalsiu jazdu. Riesite somariny, zober dve 2E mince alebo nieco hladke namoc do oleja a priloz k sebe, potom to poloz na hranu a za mesiac vyskusaj odlepit od seba a pozri ci je to mastne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...