Přejít na obsah

1.2 TSI KW pazvuky při vypnutí motoru


Doporučené příspěvky

Zdar chlapi. Mám Fabii TSI 63 KW najeto cca 10 000km, při vypnutí motoru se mi ozvou z motorového prostoru cvakavé zvuky něco jako relé nebo tak. Taky něco jako přidřený zpomalující ventilátor nebo nějaké servo či něco co se pohybuje jakoby s námahou. Nevíte někdo co by to mohlo být? S autem jsem zatím v servisu nebyl. Zatím co jsem tak vysledoval jde to od dílu který jsem označil na fotce. Při pběhu motoru nic co by se točilo s odporem nebo bylo přibržďováno není slyšet jen až se motor vypne...Moc díky

post-58651-0-12281400-1295339232_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si moc neumím představit, co je to za zvuk, jestli je to vyloženě něco jasného a hlasitého, kdy bych se bál, že to může něčemu uškodit, tak bych zajel do servisu hned, pokud je to něco mírnějšího, počkal bych na servisní prohlídku, kterou budeš mít za chvíli a tam je na to upozornil.

Ale vím, že cvakavé zvuky dělá nějaké relé, znám to, protože když dělám diagnostiku, tak potřebuji zapnout zapalování, vypnout, zapnout, vypnout... a pokaždé, když se vypne, tak se z motoru ozve tak 4x - 5x zacvakání nějakého relé... Nebo něčeho podobného, ale je to tak OK.

Zkus jen zapnout elektriku a zas vypnout, uvidíš, jestli to bude i tak slyšet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si moc neumím představit, co je to za zvuk, jestli je to vyloženě něco jasného a hlasitého, kdy bych se bál, že to může něčemu uškodit, tak bych zajel do servisu hned, pokud je to něco mírnějšího, počkal bych na servisní prohlídku, kterou budeš mít za chvíli a tam je na to upozornil.

Ale vím, že cvakavé zvuky dělá nějaké relé, znám to, protože když dělám diagnostiku, tak potřebuji zapnout zapalování, vypnout, zapnout, vypnout... a pokaždé, když se vypne, tak se z motoru ozve tak 4x - 5x zacvakání nějakého relé... Nebo něčeho podobného, ale je to tak OK.

Zkus jen zapnout elektriku a zas vypnout, uvidíš, jestli to bude i tak slyšet...

Poakaždé je ten zvuk totožný stejně intenzivní. Možná je to i jako by něco do sebe zajíždělo...Zkusím teda zapnout a vypnout klíček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi. Mám Fabii TSI 63 KW najeto cca 10 000km, při vypnutí motoru se mi ozvou z motorového prostoru cvakavé zvuky něco jako relé nebo tak. Taky něco jako přidřený zpomalující ventilátor nebo nějaké servo či něco co se pohybuje jakoby s námahou. Nevíte někdo co by to mohlo být? S autem jsem zatím v servisu nebyl. Zatím co jsem tak vysledoval jde to od dílu který jsem označil na fotce. Při pběhu motoru nic co by se točilo s odporem nebo bylo přibržďováno není slyšet jen až se motor vypne...Moc díky

Zkus si přečíst příspěvky uživatele "voltys" (číslo 19,20,25) v tomto tématu ,jestli to náhodou nebude ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus si přečíst příspěvky uživatele "voltys" (číslo 19,20,25) v tomto tématu ,jestli to náhodou nebude ono.

šplochání vody taky slyším ale ten zvuk o kterém mluvím je slyšet tak cca 4 vteřiny..začne to cvakáním pak jakýmsi zavrzáním nebo zbržděním v námaze se pohybujícím něčím neznámým a je po všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To dělají všechny moderní motory, při vypnutí zapalování si řj motoru testuje než usne základní nastavení škrticí klapky nebo tak něco a to je to několikavteřinové bzučení a cvakání..... poslechni si to na jiném autě :palec2:

Editováno: , autor: Jikra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To dělají všechny moderní motory, při vypnutí zapalování si řj motoru testuje než usne základní nastavení škrticí klapky nebo tak něco a to je to několikavteřinové bzučení a cvakání..... poslechni si to na jiném autě :palec2:

Pokoušel jsem se poslechnout jiné motory a totéž nebo něco podobného jsem neslyšel. Jen běžné zvuky od elektroniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to jak píše jikra dochází k testu nastavení polohy škrtící klapky (0-100%)

To by mohlo být je fatk že jde slyšet že se tam něco pohybuje. Co fotka je v tom místě ta klapa? a co že jsem si toho dříve nevšiml? Přitom jsem na pazvuky celkem vysazený :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja mam trosku odlisny zvukovy "problem", kdyz auto stoji an volnobeh, jakoby z prostoru motoru, nebo palubky sel takovy houkavy/kvilivy - ale ne agresivni - zvuk, sem tam trosku snizi/zvysi frekvenci, ale porad houka, jakoby treba nejaky vetracek, nebo naopak elektronickeho charakteru ... a tento zvuk se po vypnuti motoru ozyva nejdele z ostatnich zvuku, ktere tam standardne probihaji, nemate nekdo podobny pocit ci zkusenost?

1,2 TSI 63kW

Editováno: , autor: ajkpark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

tak nové auto ty zvuky dělá taky, při vypnutí motoru něco zacvaká, něco zabzučí a něco jakoby zajede...takže to bude asi normální :) ale těch zvuků co TSI občas vydává je docela dost :)) při rozjezdu na 1 a 2 mě motor mírně hučí, ale jinak je pěkně tichoučkej, dále při vytočení otáček na volnoběh něco zadrnčí, ale to už se tu psalo...takže dobrá divočina :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...