Přejít na obsah

Chiptuning 1.2TSI


Doporučené příspěvky

už si nepamatuju kdo mi tuhle informaci říkal, nebo kde jsem ji četl..ale potvrdil mi to i jeden prodejce s kterym jsem se o tom bavil...tady ty novější motory jsou hodně výkonostně hodně utažený kvůli němcům..jsou tam velké výkonostní rezervy, které lze úpravou jednotky vylepšit..v praxi s tím ovšem nemam zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se právě ptal přímo ve Sportmotoru a tam mi odpověděli, že vzhledem k tomu, že ta 63kW verze se od 77kW liší opravdu jen a pouze softwarem, tak po úpravě řídící jednotky od nich se obě dvě výkonové verze dostanou na těch 99kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodně se to neliší jen softem , ale i kotoucema vzadu , jinym blokem motoru atd, pokud vim ;-) , ale 99 kw už musí být maso nato jak mi to jezdí už teďka :-) každopadně nevím jak by na tom byli brzdy u 63 kw verze, každopádně za zkoušku by to zřejmě stálo. Oni to třeba brzy nabídnou i ve škodě ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela velký nárust výkonu by mě zajímalo jestli dělaj ze 63kW stejný nárust když jsou motory stejné.

Kdekoliv jsem se díval (český internet), všude nabízeli chiptuning jen 77 kW verze. Když uvážíme, že motor 1.2 TSI bude mít u Fabie odhadem určitě přes 80% majitelů právě s výkonem 63 KW, říkám si jestli tam někde není technická překážka. Jste někdo schopen poskytnout link na stránky, kde se nabízí i tuning 63 kW verze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodně se to neliší jen softem , ale i kotoucema vzadu , jinym blokem motoru atd, pokud vim ;-)

kotoucove brzdy vzadu jsou zavisle na trhu, v nekterych zemich jsou i pro 63kW

63kW a 77kW se kromě ŘJ liší odlišnejma budíkama

zimmeler: 63kW verze se zatím co vim dává jenom do FII, R a Golfu. Polo má zatím jenom silnější verzi, Ibiza taky; to bude zřejmě důvod

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

www.sportmotor.cz má myslím od unora v ceníku 1.2 TSI 77kW@99kW (umí myslím i 63kW ikdyž to nemají nikde podloženo)

...bohužel zatím za nehoráznou cenu, ale myslím, že jsou jediní, kdo ukazují tabulkové hodnoty. Škoda, že mají celkem nepřehledný ceník a ještě víc nepřehledné slevy, lepší je se jich rovnou zeptat mailem nebo fonem.

http://www.sportmotor.cz/chiptuning_3.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CIMBU na tomhle chipu asi pracuje, ale už asi víc jak 1/2 roku, ....ale možná to bude mít levnější, až to bude mít.

(nicméně CIMBU u mě trochu ztratil důvěru i tím, že řekl, že nejde chipovat OII 1,6MPI, pak to změnil na to, že to neumí. A pak jsem někde (Powertec) viděl v referencích a na Facebooku Powertecu chip auta od CIMBU na brzdě a nedopadlo to moc slavně, včetně diskuse)

A pokud někdo nechce CIMBU ani SPORTMOTOR, zkusil bych POWERTEC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak to už je nádherná hodnota 99kW na 1,2.. masakr motor má sice rezervy, ale jak je na tom zbytek komponentů s rezervou?? jen se ptám, nevím.. I když já nemám moc co říkat, u 1,9TDI 74kW na spojce taky nebyla moc rezerva a zatím neprokluzuje, kdyžtak pomůže přeobložení.. :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Si nemyslim.

Bezny mereni vyjde na 1000-1500,-. Kdyz to vezmeme dvakrat (pred a po), tak jsme max. na 3tKč. Cili to je porad hodne velkej rozdil.

Je v tom marketing, jmeno upravce, cenova politika atd.

Nekdo spoleha na to, ze upravi vic aut za mene penez, nekdo jde cestou mensiho poctu za vice. Co je lepsi necht reknou ti, co to provozuji. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...