Přejít na obsah

Chiptuning 1.2TSI


Doporučené příspěvky

Chtěl sem se zeptat na motor proč se předělavala forma na blok .hlavu atd z jakeho duvodu ?

Na to se mě neptej, ale mladá je přímo u zdroje. Něco se tam nedaří ohledně nějakých kanálků atd. Nikdy jsem se na to moc neptal, ale vím, že to už předělávali tak 3x. Já tohle nějak neřeším, nejsem moc na tyhle maloobjemový oturbený potvory. Honí se jen za každým gramem CO2 na 100km a rádoby ekologií. Ve finále, kdyby udělali nějakou dobrou 1.4 nebo 1.6 tak nemusejí dělat tyhle ořezávátka... Tenhle downsizing je jen móda, nic jiného. Uměle se snaží snižovat životnost aut. Dnes nikdo nepotřebuje, aby auto jezdilo 10 let. Raději by bylo pro ně lepší, aby si všichni po 2-3 letech provozu šli zase pro nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na to se mě neptej, ale mladá je přímo u zdroje. Něco se tam nedaří ohledně nějakých kanálků atd. Nikdy jsem se na to moc neptal, ale vím, že to už předělávali tak 3x. Já tohle nějak neřeším, nejsem moc na tyhle maloobjemový oturbený potvory. Honí se jen za každým gramem CO2 na 100km a rádoby ekologií. Ve finále, kdyby udělali nějakou dobrou 1.4 nebo 1.6 tak nemusejí dělat tyhle ořezávátka... Tenhle downsizing je jen móda, nic jiného. Uměle se snaží snižovat životnost aut. Dnes nikdo nepotřebuje, aby auto jezdilo 10 let. Raději by bylo pro ně lepší, aby si všichni po 2-3 letech provozu šli zase pro nové.

Ty kanály jsou olejové. A zvyšování výkonu na 96 kW resp 225N.m je brutus na kliku a věci následující.Už teď z toho kolovrátku mám obavy a ještě ho šponovat dál bych viděl jako hazard. Blok je AL a může se rozvrzat, né-li prasknout.Být to auto na 30000km budiž,ale na dlouhodobé používání mám obavy teď a co po chipu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TMC motorsport dělá tuningboxy, což je alternativa ke klasickému chiptuningu. Jedná se o "krabičku" která se napojuje mezi senzory vozidla a řídící jednotku. Nejjednodušší varianty např. jen na váhu vzduchu, další varianty i na senzor tlaku turba či senzor pozice vačkového hřídele. Výhodou je, že si to můžete nainstalovat a hlavně odinstalovat sami. A navíc je tam možnost nastavení výkonu. Komu přijde 92kw moc, nemusí je využít :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nefandim takovemu řešení mam řidici jednotku pokud ji někdo dobře přepiše tak to je fajn ale stavajici jednotce davat špatná data aby jela lepe ? A přepisovat řdici jednotku asi nemá smysle když je každou chvilku nějak akce a přepišou ti ve škodovce program

Editováno: , autor: zbek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zbek: ve výsledku je to to samé. pokud říkáš, že tuning box dává špatná data, tak potom chiptuning ve výsledku znamená špatné rozhodování.co myslíš, že dělá chiptuning s těmi daty? upravuje si je. tuning box dělá to samé, ale mimo ECU. a říkáš stávající řídící jednotka - po chipu je stávající jen fyzicky. :kol-28:

já zatím o úpravě ECU neuvažuju, ale pokud ano, tak bych šel spíše cestou externího modulu než zásahu do ECU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm .... RACE PRO = ATMEL ATmega .... to musi byt nejaka sikovna finta .... urobiť 100000 cyklov za skundu na tomto CPU a este aj daco dopocitat ...

Aké hodnoty to vlastne mení .... princíp mi nie je jasný ....

Editováno: , autor: Pajdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Někde jsem to tady už psal. Někdy v r 2010 jsem mluvil s p.Jandou (Cimbu) a ten prohlásil že 1.2TSI 63kW je ideální na chip z důvodu totožnosti motorů a pouze rozdílnosti v softu. Otázka je pak co zato...

Editováno: , autor: martt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo se pak nabízí, zda nesehnat (kdokoli z úpravců) soft na 1.2TSI 77kW na nalejt to do 63kW..., pokud to jde...

Jo a p.Janda netvrdil, že chip už má, jen říkal že 63kW je ideální adept na změnu softu...

Editováno: , autor: martt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...