Přejít na obsah

OII 1,6MPI - nestartuje


Dachstein

Doporučené příspěvky

před 4 minutami, mpatrikm napsal:

Uz som to raz pisal.treba najskor odfotit rozobrat skrinku z relatkami na vrstvy .stretol som sa stym uz dva krat.ked som ju jemne rozobral a dal vsetko naspat auta sli uz ok.

V motorovom priestore su len dve c.100 a c.458 , vcera som obe vytiahol a dal naspat aj 2x. Dneska opat neslo auto rele c458 je nejake pracovne rele... po odpojeni pocas nastartovaneho auta auto zhaslo -na skusku cize ma suvis so startovanim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím auto vôbec neštartuje. Elektronika ide, rádio ukazuje 12V všetko normálne ide svetla budíky rádio. Potocim kľúčom a absolútne nič to nerobí, kontrolky sa rozsvietia klasicky jak vždy nič naviac nesvieti. Pri rozbehnutí tlačením so zaradenou 3 nechcelo vôbec naštartovať. Hodinu predtým auto krásne hneď naštartovalo a ani predtým nebol s ničím problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 17. 6. 2020 na 20:08, PeterKMY napsal:

Ahojte mam asi 3 mesiace nove auto, Skoda Octavia 2 1.6 mpi, BSE ,2011, doposial vsetko islo ako malo. Pred dvoma tyzdnami sa mi stalo po kratkej jazde a nasledne 2 hodinovej prestavke ze auto nechcelo nastartovat, starter tocil a nic , po asi 5x som nechal tak , po minule opat skuska auto chytilo na prvy krat ako keby sa nic nedialo a nic sa nedialo nasledujuce dva tyzdne. Vcera auto po odstavke 5 hodin opat nechcelo nastartovat , po asi 15x auto chytilo, len ja som hned vystartoval a uz pri zaradeni rychlosti 2 auto zhaslo , opat nechcelo nastartovat, nechal som auto odparkovane, po asi 20 minutach auto chytilo ako keby sa nic nedialo, a opat ide bezproblemov... Bolo vzdy na diagnostike, auto nevypisalo ziadnu chybu ani prvy krat ani druhy krat pri nestartovani, cize mechanici si nevedia radi,lebo vraj to moze byt viacej veci, snimace otacok, cievka, snimac teploty, mozno palivove cerpadlo, palivovy filter bol meneni... aj ked som auto potom nastartoval , tak ziadne trhanie , skakanie sa nic nedialo...proste ako keby sa nic nedialo predtym.., moje divne tusenie je to , ze mi to vzdy urobilo v praci ked bolo auto na slnku, ale to su len domienky, kedze slnko bolo aj ine dni....ale uz som cital ze pri diesli to robilo galibu, ale to mal vytopee poistky... Viem ze su temy o tom , ale ak mal niekto konkretny pripad, bol by som za rady vdacny , lebo nechcem menit vsetky snimace , cidla, pripadne palivove cerpadlo , ked ani mechanici nevedia co to moze robit, kedze je variant viacej. Najhoris je ze to urobilo 2x pocas asi 100 startovani...cize sa tazko natrafi ze by auto slo na do servisu a by tam nestartovalo,ked nemalo problem po par minutach auto naskocit.  Dnes auto opat nechcelo chytit, opat cas asi 2 tyzdne kedy islo ok, dneska nebolo horko ani takze velky upek na palubovku vylucujem... chytilo asi na 7x po kratkej pauze kde som skusal postlacat kabel od snimaca co je pri olejovom filtry, auto chytilo, mozno nahoda....

 

Nedalo mi to tak som skusil ten snimac rozpojit a startovat , auto sa najprv chovalo rovnako ale pri 3x starte auto chytilo, ale tak ze motor nevladal a strelilo do sania... cize iny priznak ako ked mne nechce startovat..., dalej som skusil odpojit cievku od konektora auto sa chovalo tak ako ked mi nechce nastartovat....tak neviem ci mam menit cievku alebo nie..... momentalne je vymenene teplotne cidlo ktore bolo zbytocne, a sviecky ktore si pytali uz vymenu... zajtra idem na diagnostiku uvidim ci vyhodilo nejake chyby ked som rucne odpajal konektori....ale to mi je asi prt platne ked pri pripade ked auto nechce nastartovat nevyhodi ziadnu chybu...

 

Je mozne este ze by raplovalo cerpadlo a nedavalo benzin aj ked je ho pocut ze taha ? 

 

Dakujem za rady. 

 

Ako si to nakoniec poriesil? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobrý den, prosím o radu.

Mám octavia combi 1,6MPI 2009. Zlobí mě startování. Nová baterie, nové svíčky, vyčištěna palivová klapka, tankováno na Benzine + aditiva. Jezdím 1x max 2x do týdne. Někdy nechce chytnout. Když zmáčknu plynový pedál, nastartuje. Diagnostika nic neukazuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 16. 6. 2021 na 8:51, Petra L. napsal:

Dobrý den, prosím o radu.

Mám octavia combi 1,6MPI 2009. Zlobí mě startování. Nová baterie, nové svíčky, vyčištěna palivová klapka, tankováno na Benzine + aditiva. Jezdím 1x max 2x do týdne. Někdy nechce chytnout. Když zmáčknu plynový pedál, nastartuje. Diagnostika nic neukazuje. 

Dobrý den, mám bohuźel stejný problém na stejném autě jako vy. Podařilo se Vám prosím najít příčinu? 
Děkuji moc za Váši radu už nevím také co více vyměnit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...