Jump to content
Roman Fabian

Problém na emisích HTP

Recommended Posts

ještě bych zkusil koupit Vervu, nebo Maxx Motion a dal tomu čouda, žádný důchodcovský styl, ale otáčky nad 3t a až do červeného

Jo, jo taky mi stále svítí vrtulník HTP 47kW 172 000 km. Ale včera jsem se vrátil z Chorvatska plně naložený s širokou rakví. Zpět jsem to vzal po dálnici držel jsem několik hodin 4000 otáček a vrtulník zhasnul. Možná taky lepší benzín.

tak to tam stejně budeš mít zapsané, tu chybu. Bude se jednat o sporadickou, proto ti ten check z času na čas zhasne

To vím. Motor má už po tanečních, léta žere tak 0,3l/1000 a teď jsem po ujetí 2220 km dolil 0,8l samozřejmě dolejvám cestou. Snad to projde přes emise.

tak to nevím, jestli máš VAG, píchni to do diag.zásuvky a vyjeď si readness, pokud tam uvidíš byť jednu 1 namísto nuly, tak věř, že na emisích končíš

jasně, pokud tam je (byla) chyba, tak neprojde - to nebudou ani měřit. Nejdříve je nutné se zbavit problému a pak readiness "vynulovat".

Já bych to neviděl tak tragicky. Taky jsem měl (mám) problém, nízká účinnost katalyzátoru, kontrolka MIL svítí trvale. Když jí VAGem zhasnu, vyjedničkuje se readlines kód, většina kódu se jízdou vynuluje, katalyzátor zůstává 1. V tomto stavu (Vagem smazanými chybami) jsem jel na STK. Na emisích díky "špatnému" readlines kódu musel udělat nějaký test navíc (asi kontrolu lambda sondy), ten byl OK. Pak normálně měřil emise, CO bylo na hranici (spíš za hranicí) aby povedlo se mu to "chytit" ak, že na výpisu to těsně vyšlo, takže o prsa, ale OK.

Časem se to vynuluje celé, ale podmínkou je, že se chyba neobjeví. Vynulovat se to dá i přes VAG - spuštění testu (má to několik fází) a opět to přitom nesmí spadnout do chyby. Pokud je v autě něco blbě, tak se to zpravidla nepovede.

Posted (edited)

mirec1:

Byla provedena kompletní diagnostika včetně testu akčních členů a kontroly bloků naměřených hodnot? 

Není motor nebo hlava motoru opotřebená?

Pokud to emisemi neprošlo jen těsně, co takhle zkusit natankovat kvalitní benzín s aditivy, případně benzín s přídavkem E85? Může to emise o něco snížit.

Edited by Tycoon

Diagnostika bola robená v origo servise škoda, tak verím ,že vedia čo majú robiť.

Nad repasom hlavy premýšlam, ale neviem či to nebudú vyhodené peniaze. Tie emisie,všetko je ok , len CO sa nepodarilo dostať pod 0,3. Skúšali sme aj ten benzín, ale pod 0,55 sme sa nedostali.(pri volnobehu je všetko OK aj hodnoty CO).Ideálne by bolo keby mal niekto rovnakú skúsenosť, ale zatiaľ som nenašiel žiadneho mechanika , čo by vedel poradiť

Když to nedokázali vyřešit, tak asi tak úplně nevědí. Ventily se dají identifikovat změřením komprese. Pokud je OK, tak není důvod k repasi.

Souhlas, určitě změřit kompresi. 

A že byla diagnostika dělána v autorizáku, to samo o sobě nic neříká. Já mám zkušenost, že nejlepší diagnostiku uměl LPG servis.

Zdravicko pani. Mam presne ten isty problem ako Mirec1. Jedna sa o Fabiu 1.2htp 44kw rv 2009 49tis km ( ano original). Na volnobehu lambda aj CO ok. Pri merani v otackach CO stupne nad 0.45 a lambda ochudobni zmes. Napada Vas nieco? Uz si neviem rady. 

Edit:

Moze cidlo g62 ovplyvnit zmes az vo zvysenych otackach? Ak budem predpokladat ze tlaky vo valcoch su vyhovujuce, lambda sondy su nove a adaptovane, katalyzator je v najlepsej kondicii a  v readliness je vsetko passed a ok. Odtrh sviecok?

Edit2:

Kompresia vo valcoch 11/11/10

Edited by Wolfy21