Přejít na obsah

Motor neštartuje


Shotysk

Doporučené příspěvky

asi pre týždnom som bol na pumpe natankoval som a šiel naštartovať,otočím klúčikom a nič ,ani štartér netočilo ,elektronika svietila ale.vytiahol som klúče zo zapaľovania strčil znova a už to nakoplo,neriešil som to teda, ale začalo sa to opakovať že to šlo až na 3x nakopnúť.Po týždni to už nejde ani po pol hodine naštartovať,môžete poradiť kde by mohla byť chyba? je to v spínacej skrinke alebo v štartéri či niekde inde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tazko takto poradit, bez premerania elektriky, aspon taka jednoducha diagnostika, ak pocujes pri otoceni klucika do startovacej polohy cvaknutie z motoroveho priestoru tak by mala byt spinacia skrinka o.k. a pravdepodobne bude chyba v elektromagnetickom spinaci startera alebo v samotnom starteri, ale ak to cvaknutie nepocut tak to moze byt aj spinacka, alebo aj niekde inde, najlepsie zobrat voltmeter alebo aspon ziarovkovu skusacku a zmerat to pokial sa dostane napatie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sme to odskúšali,cvaknutie z motorovej časti po otočení je počuť raz ,takže spínacia skrinka by mala byť OK. zistili sme že elektrika nejde do štartéra.prepojili sme to káblikom tam ako je cievka a motor krásne nabehol keď sme nechali kľúč v polohe 1. vlastne auto naštartovalo bez toho aby som kľúč potočil do polohy 2. myslím si že chyba môže byt buď v kábloch alebo ako vravíš v tom elektromagnetickom spínači?

Editováno: , autor: Shotysk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ukazuje na elektromagneticky spinac, ze sice kotva priskoci ale nezopne obvod, tak sa napatie nedostane na starter, kabel ide od akumulatora na svorku elmag. spinaca, a potom je prepoj uz priamo do startera, tak skontroluj ci su v poriadku kablove oka privodneho kabla a ci su obe matice na kontaktoch elmag.spinaca utiahnute, ak ano tak potom vymenit elmag. spinac, nic ine co by mohlo takto blbnut ked ten elmag. spinac vzdy cvakne ale nie vzdy starter toci tam uz nieje, uplne najspolahlivejsie to zistis ze zmerias napatie na vystupe z elmag. spinaca do startera pri kluciku v startovacej polohe...

Vela zdaru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, ten elmag. spinac je ta cievka co je namontovana na starteri, ma dve funkcie, jednak zasuva pastorok do ozubenia na zotrvacniku, a druha je ze spina privod prudu do startera, ked tato cievka cvakne a starter sa aj tak neroztoci tak je problem bud v cievke, ze nezopne prud, alebo v samotnom starteri, tam napr. uhliky. Tu je k tomu celkom dobry navod:

Starter.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...