Přejít na obsah

Automatická aktivace ESP


ddd

Doporučené příspěvky

Četl jsem, že když v O1 ručně deaktivuji ESP tlačítkem, není nutno ho zas tlačítkem opět aktivovat, údajně sešlápnutím brzdového pedálu se ESP aktivuje automaticky.

Když ale sešlápnu brzdu, kontrola "ESP off" mi svítí dál a ESP je (asi) dále vypnuto. Zapnout ESP musím ručně tlačítkem. Jak to teda je?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vzhledem k tomu, že zase v "mé" literatuře se píše toto:

"Systém ESP by měl být za normálních

okolností vždy zapnutý. Pouze v určitých

výjimečných případech, pokud si prokluz

přejete, je výhodné systém vypnout.

Například:

- při jízdě se sněhovými řetězy

- při rozjezdu v hlubokém sněhu nebo na

měkkém podkladu

- při „vyhoupnutí“ zapadlého vozidla.

Poté zařízení opět zapněte."

Takže si myslím, že takto je to správně.

Neumím si představit takovou jízdu s řetězy, kdy to budu každou chvíli co přibrzdím, vypínat.

PS: Je třeba číst tu správnou literaturu, a ne JPP.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám jinou zkušenost: ESP jsem si do auta přidával u FrantiškaM a hned jak napadl sníh, tak jsem si jel zablbnout na uklouzané parkoviště. Chtěl jsem vědět, jak se to projeví, jak ESP pracuje. Jednou jsem měl ESP vypnuté a rozjel se a pak prudce zabrzdil a kola měl otočená doleva. ESP se samo aktivovalo, pomohlo zvládnout zatočení. Nevím ale už, jakou rychlostí jsem jel... Myslím, že mi to napodruhý už neudělalo...

Docela jsem na to koukal, ale pak jsem si řekl, že je to výborný nápad, že to takhle funguje. Protože jsem vlastně navodil takovou nouzovou situaci, která by bez ESP nešla zvládnout... Myslím si tedy od té doby, že se ESP samo v tomto konkrétním případě aktivuje. Zkuste si to taky. A když tak dejte vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě tlačítkem ESP OFF vypnete všechny systémy ESP mimo ABS.

ABS normálně běží a koriguje ;)

Samosebou pro znovu zapnutí se musí znovu stlačit tlačítko ESP OFF :)

Dneska jsem to zkoušel na parkovišti a funguje mi to přesně jak píšeš výše: ABS funguje furt, ESP musím vypínat/zapínat ručně (mimo vypnutí motoru - po nastartování je ESP aktivováno automaticky, kontrolka nesvítí). Takže tak jak mi to funguje, jsem spokojenej. Se zapnutým ESP jsem to do smyku neutrhl (ale taky jsem to nějak brutálně nepřeháněl, jen jsem tak trhal volantem ze strany na stranu), po vypnutí ESP jsem se dokázal otočit i bez ručky, rozjezdy na plný knedlík skoro jako by sem byl na suchým asfaltu, tož tak.

Díky za příspěvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobře, tak brzdu teda už mám, ale tou se to stejně samo nezapne :) ještě teda nevím jak to máte vy ostatní, ale já když ho chci vypnout/zapnout, tak to není klasickej vypínač jako odmlžování zadního okna, ve smyslu že není poznat jestli je zapnuto nebo vypnuto, jenom podle kontrolky na palubce.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to 'Řehoř':

Asi záleží i na verzi, ale já když vypnu ESP, tak řádím jak chci a jsem furt ve smyku. :palec2:

Mám pouze aktivní ABS ;)

Jo, možná bude záležet na verzi software řídící jednotky brzd. V tom případě jsem rád, že to tam mám... Až se trochu oteplí a bude nás to pořád ještě zajímat, můžu to zjistit Vagem něco bližšího. Jinak teda řídící jednotka je 1J0 614 517 K -- MK 60, je to na čtyřkolu.

Editováno: , autor: Řehoř
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Tvého příspěvku jsem pochopil jen to, že nechceš, aby se Ti ESP samo aktivovalo. Ano, ale já si myslím, že není od věci, pokud elektronika kontroluje i Tvá rozhodnutí a v případě, že bezpečně pozná ohrožení, tak se zase sama aktivuje a pomůže to zvládnout. Holt každý jsme jiný a každý máme jiný přístup k autu. Tu situaci, kterou jsem popisoval ve svém prvním příspěvku neovlivňuje to, zdali je auto čtyřkola nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...