Přejít na obsah

Řízení táhne do prava


gygyno

Doporučené příspěvky

Dobrý den, koupil jsem pro manželku FABII I. a zjistil jsem, že auto táhne trošku do prava.

Byl jsem na STK na vybrátoru co ukáže vůle, ale nic v servisu mi změřili geometrii a ta byla taky v pořádku a pneu jsem samozřejmě taky koupil nové.

Auto stále táhne není to nic hrozného, ale vadí nám to.

Měl někdo podobný problém nebo poradil by mi někdo co by to mohlo ještě dělat děkuji.

Jo a na havarované auto to taky nevypadá prohlížel to technik v servisu a říkal, že by to nemělo být nijak oravované, že je vše původní a nerovnané či montované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není podhuštěná pneumatika a nebo trochu přibržděný kolo(zatuhlej brzdič) ? Jinak pokud to bude dobrý zajel bych na lépe vybavenou dílnu a nechal udělat geometrii znovu protože to na tý první buď neuměj nebo na to nemaj dobrý vybavení.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pneumatikama to nebude protože to dělá i na letních a geometrii mi meřil včetně zadní nápravy i když se na fábce nedá na ní nastavovat nic.

Tak na druhé straně asi upustím pneu a bude po pr....

Jinak děkuji za rady. :palec2: :palec2:

Editováno: , autor: gygyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten samej problém. Dělají mi to letní i zimní pneumatiky. Dával sem to na geometrii do Škoda sevisu, auto pořád táhlo doprava. Tak sem se tam vrátil, technik jel se mnou, nejdřív se to snažil svést na křivý silnice:D, pak se teda podíval do těch papírů po geometrii a jeden ten údaj byl zvýšenej,ale eště v normě. Prej se to nedá nijak spravit ani seštelovat. Takže smůla. Jak ale říká kamoš, aspoň si to auto vždycky poznám a neodjedu omylem v jiným:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nazdar, ja mam dva problemy s prednou napravou. Mam Fabiu I 1,9 SDI. Prvy je ze ked zosliapnem plyn a zacnem prudko zrychlovat (takze robi to hlavne na jednotke dvojke trojke a aj stvorke pri vyssich otackach) tak samo mi pootoci volant trochu doprava. Alebo ked pevne drzim volant tak auto zacne tahat do lavej strany. Plus s autom mi v kuse trasie akoby chcelo koleso odletiet. halvne na dialnici pri vysokych rychlsotiach, to posobi tak ako ked mate osmicku na kolese na bicykli.

tiahla riadenia a capy by mali byt ok, teraz mi to jeden mechanik kontroloval a bol len jeden cap zly a vymenil ho.

Dalsia vec co sa mi zda na aute je to ze ze predne kolesa su vyhnute , tak ako ked mate plne nalozenu tatrovku, ale to si niesom 100% isty musim na to este pozriet.

O aute viem ze bolo burane ale neviem ako velmi a kde. Na jesen ked som robil geometriu tak mi povedal ze lave koleso je o 2 stupne vyhnute dovnutra, ze to nevie nastavit, ze je asi pokryvena karoseria. ale neviem ci ma pravdu lebo na tu geometriu som siel so zlymi tlmicami, zozratymi gumami a zlym ulozenim tlmicov a stabilizator bol len provizorne opraveny.

Teraz idem menit na aute tieto veci: idem dat nove horne olozenie predneho tlmica aj s loziskom, nove tlmice, novy stabilizator a tycky stabilizatora. Myslite ze by trebalo este nieco menit? napriklad bude treba menit aj pruziny ked mam kolesa tak vyhnute ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že maš kolo 2stupně dovnitř tak tím myslíš jako že maš 2stupne na odklonu?Pokud ano tak to určitě muže byt zpusobeno nehodou,ale pokud mas stesti tak nemusi byt hnuta karoserie,ale muzes mit bud ohnutý tlumič nebo hlavu kola či spodní rameno....

Auto tahne...zkoukni kola popripade prohod a vyvaz,dostan geometrii do hodnot toleranci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ložiska přední nápravy, visící brzdy? Když brzdíš záměrně, přitlačuješ destičky ke kotoučům stejnou silou - ale odlehnou na obou kolech stejně, když odbrzdíš = povolíš pedál? Zvedni auto na předku a při zařazeném neutrálu zkus točit kolama, jestli "neštrejchají" destičky o kotouč na pravém kole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja skusenost: mal som geometriu ok, daval som si ju robit 2 krat v tom istom servise - raz nastavit, potom po polroku kontrola, v servise ten isty clovek. ale riadenie stale tahalo do strany. jazdil som tak asi 2 roky, ziadne vyrazne ojazdenie pneumatik som nepozoroval. zo zaciatku mi to slo na nervy, ale potom som si zvykol. potom som jednej krasnej noci vyletel na obrubnik, riadenie zacalo tahat do opacnej strany.

siel som na geometriu, bol tam druhy mechanik, ten to vyrovnal. asi si dal viac zalezat. odvtedy v pohode.

odporucam zmenit servis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to táhne někam do strany, ale jinak je vše ok, tj i souosost P a Z nápravy jak píšete, tak je na vině rozdílný záklon. Ten se v podstatě seřizovat nedá, ale celá nápravnice má vůli v šroubech,takže se to dá korigovat několik mm tam a zpět, tj podle mě se dá seřizovat. Je to ale o tom to změřit, podívat se kam to chce, zvednout auto,povolit nápravu,hnout s tím a znovu seřídit geometrii. Dneska jsem dělal komplet repasi přední nápravy na O1, nápravnice má dva silentbloky, ty byli uplně vyžvejkaný. Dal jsem ůplně vše nové, tlumiče,uložení,pružiny, těhlice, uložení ramen a po tom všem to ted taky táhnedo strany. Zítra to musím zvednout a hnout s náparavnicí někam do strany a zkusit, pak udělám geo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to táhne někam do strany, ale jinak je vše ok, tj i souosost P a Z nápravy jak píšete, tak je na vině rozdílný záklon. Ten se v podstatě seřizovat nedá, ale celá nápravnice má vůli v šroubech,takže se to dá korigovat několik mm tam a zpět, tj podle mě se dá seřizovat. Je to ale o tom to změřit, podívat se kam to chce, zvednout auto,povolit nápravu,hnout s tím a znovu seřídit geometrii. Dneska jsem dělal komplet repasi přední nápravy na O1, nápravnice má dva silentbloky, ty byli uplně vyžvejkaný. Dal jsem ůplně vše nové, tlumiče,uložení,pružiny, těhlice, uložení ramen a po tom všem to ted taky táhnedo strany. Zítra to musím zvednout a hnout s náparavnicí někam do strany a zkusit, pak udělám geo.

pak dej vědět, jestli to pomohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže se to má tak, hodil jsem to na geometrii a byl špatnej jeden záklon + teda i sbíhavost po té komplet repasi nápravy, takže jsem hnul s nápravnicí aby se to srovnalo a je to naprosto v pořádku, nikam to netáhne. Dávám sem pro zajímavost pár fotek,třeba to někoho inspiruje. Udělal jsem si radost a nahodil jsem na auto brzdy z RSa a komplet ustrojený nový tlumiče, přitom jsem teda vyměnil komplet všechno nový uložení,takže mám v podstatě ůplně novou přední nápravu, na komfortu jízdy je to hodně poznat. Kdyby to někdo potřeboval udělat, ať na fábii,nebo Oct, není problém a hlavně za pěkný peníze. Většina servisů není schopná něco přelisovávat,radši dají nový ramena za 2500Kč/ks než aby dali pouzdra za 300kč. O těch pouzdrech na nápravnici ani nemluvě.

post-18590-0-81079500-1304116712_thumb.j

post-18590-0-29371500-1304116721_thumb.j

post-18590-0-54015800-1304116729_thumb.j

post-18590-0-17739000-1304116738_thumb.j

post-18590-0-73332300-1304116779_thumb.j

post-18590-0-30677100-1304116808_thumb.j

post-18590-0-25167500-1304116828_thumb.j

post-18590-0-71659400-1304116838_thumb.j

post-18590-0-09564300-1304116850_thumb.j

post-18590-0-58690600-1304116880_thumb.j

post-18590-0-81704500-1304116892_thumb.j

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Dobrý deň. Mám problém s fábiou. Dostala náraz na predné pravé koleso. Od vtedy ťahá do prava. Zatial sa vymenili komplet tlmiče, zadné uloženia nápravy, ramená, čapy, všetky silentbloky aj s originál nápravnicou. Investícia za cca 800e. Fábia stále ťahá aj keď geometria je ok. Máte niekto nejaký nápad načo sa pozrieť ? Napadlo ma ešte skontrolovať cez VCDS stred riadenia, či je v súlade s volantom ledže pri pustení volantu sa vráti na stred ( predtým sa zatáčal do prava) len sa k tomu cez VCDS neviem dopracovať. Nejake nápady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...