Přejít na obsah

Zástěrky na OII


l79

Doporučené příspěvky

Mám po první zimě, mimo jiné 6 dní hory na Šumavě, kde jsme denně dojížděli na Hochficht, v Rakousku suché silnice u nás štěrk. Minulý týden si říkám, že už zima skončila, tak že bych mohl důkladně umýt auto. Po umytí jsem zjistil, že spodní část pravé strany zadního nárazníku je totálně otlučená od kamínků, levá strana je na tom o něco lépe. RS-o už je v lakovně. Jak tomu zabránit ? Zástěrky nechci, možná by pomohla ochranná fólie a jednou za rok jí vyměnit nebo nejezdit do míst kde sypou štěrkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zástěrky jsem nechal namontovat nedávno i když je mám celou zimu..

Vepředu je poznat "míň bláta" na dveřích, na zadku to už opravdu není žádná sláva (skoro jak kdyby tam nebyly)..

Kamínky jsem nesledoval, omrknu :)

A to, jak "stříkám" dozadu jsem fakt nikdy nepozoroval :D

Každopádně je můžu doporučit - proč je prostě nemít? Sice to stálo pár kaček jako origo příslušenství Škoda, ale co už..

V základu fakt nebyly..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím všetkých , chcem sa s Vami podeliť o otázke zadných lapačov nečistôt na RS FL combi.Dopredu mi ich namontovali ale dozadu vraj niesú lebo na RS-ku ich nerobia.Podľa mňa to vyzerá komicky keď vpredu sú a vzadu nie.Na octavii combi na predFL verzii som ich mal a mám pocit že vcelku vkusne doplňali tu zadnú líniu auta.Ale teraz mi tam chýbajú.Nehovoriac o ich funkčnej stránke zachytávania bordelu vzadu,mám pocit že auto sa rýchlejšie špiní.

Riešil to už niekto?

Ak áno ako to vyzerá(foto) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadný nárazník je rovnaký ako u combi predfaceliftu resp. obyčajnej combi FL FII. Takže ti tam určite budú sedieť aj tie zadné zásterky. Ja mám krátku RS a mám všetky 4 zásterky a pasujú tak absolútne v pohode. A mne sa auto so zásterkymi viac páči, samozrejme to má aj požadovaný funkčný efekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mne tiež povedali v servise,že sa za zadné kolesa nedajú namontovať, tiež mi to pripadá komické že vredu sú a vzadu nie. tiež som rozmysľal ako ich tam dať. Keby mal niekto nejaký nápad, bol by som veľmi vďačný.

to Diamond: Nemáš náhodu Octaviu II RS pred faceliftom, tam je totiž trochu iný zadný nárazník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Diamond: Nemáš náhodu Octaviu II RS pred faceliftom, tam je totiž trochu iný zadný nárazník.

Mám RS predFL a zadný nárazník je u RS úplne identický aj po FL.

Pozeral som do príslušenstva na Škoda stránke a sú tam "Zadní lapače nečistot - Style" KEA600001A a nepíše sa tam nič o tom, že by ich nešlo použiť na FL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zrovna jsem přemýšlel, zda má smysl dávat na O2 FL zástěrky a narazil na zajímavý postřeh....viz. odkaz.

Moc se mi tedy ty zástěry nelíbí, vypadá to jako uši a kazí to vzhled. Ale možná to nějaký smysl mít bude. Jediné co mi vždy vadilo, že jakmile tam člověk ty zástěry namontuje, už je nemůže nikdy sundat, protože v místě jak se dotýkají laku, tak ten bordel co se do té spáry dostane a jak se ty zástěry klepou,vydřou spolehlivě lak. :feve: Měl jsem to vydřené na supu na obou stranách a bylo to na lakování dílů.

http://octavia-elegance.wz.cz/lapace_necistot.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo človek, to názor. Mne sa napríklad auto bez záseriek nepáči, čosi mu cýba. Okrem toho zásterky sú o čosi širšie než kolesá, tak úzke sériové kolesá nevyzerajú tak zle, keďže sa ukryjú za zásterky.

Ohľadom užitočnosti zásteriek, najmä teraz v zime je ich význam nespochybniteľný. Kamienky a všakovaký piesok, ktorý od kolesa odletuje neúprosne bombarduje podbeh a aj zošikmenú časť predných dverí, vzadu obzvlášť u Octavie bombardujú zadok a bok nárazníka. Navyše som stratil jednu prednú zásterku, tak dobre viem, aký je to rozdiel, keď za kolesom zásterka je a keď nie.

Najlepším riešením je na miesto, kde sa zásterka dotýka karosérie nalepiť hrubčiu priehľadnú fóliu a lak sa nepoškodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zrovna jsem přemýšlel, zda má smysl dávat na O2 FL zástěrky a narazil na zajímavý postřeh....viz. odkaz.

Moc se mi tedy ty zástěry nelíbí, vypadá to jako uši a kazí to vzhled. Ale možná to nějaký smysl mít bude. Jediné co mi vždy vadilo, že jakmile tam člověk ty zástěry namontuje, už je nemůže nikdy sundat, protože v místě jak se dotýkají laku, tak ten bordel co se do té spáry dostane a jak se ty zástěry klepou,vydřou spolehlivě lak. :feve: Měl jsem to vydřené na supu na obou stranách a bylo to na lakování dílů.

http://octavia-elegance.wz.cz/lapace_necistot.html

Mám na autě origo zástěrky - style a nevypadá to úplně špatně viz obrázek (sice blbý úhel, ale zástěrky vidět jsou). Já je dál společně s letníma kolama, protože kola mají ET 35 a kamínky mlátily do kastle.

post-8896-0-86846900-1309777293_thumb.jp

Editováno: , autor: baloo_baloo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám na Octě origo zástěrky Style (to jsou ty zakulacené) vpředu i vzadu. Vzhled auta podle mě nijak nekazí. Účinnost není zrovna kdovíjaká, ale nejvíc otloukaný místa hned za kolama jsou dobře chráněný. Jsem rád, že je mám.

Ale ty klasický hranatý, který se na Octavii taky nabízí, se mi moc nelíbí. Vzhledově je to úplně tragický třeba vzadu na Roomu nebo krátký Fabii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen takovej dotaz - slyšel jsem názor, že zástěrky zadní nejsou dostatečně funkční v případě, že se jedná o combi provedení , že to bude pořád špinit zadní nárazník co vy na to?

Mám klasický "retro" tvar zadních zástěrek na Combíku a je to mnohem lepší, něž když jsem je tam neměl. Zástěrky to samozřejmě nespasí, ale rozhodně pomůžou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím soudruzi,

auto bez zástěrek není ono. Nedávnou jsem koupil OII bez a nechal si je namontovat při prvním servise. Jenže mi tehdy sice dali origo, ale ty kulaté. Tak jsem teď koupil origo špičaté a vypadá to líp. Kdyby je dělali větší, taky by se nic nestalo, jsou dosta prťavé jak přední tak zadní, ale je to pořád lepší než nic. Zkoušel jsem připasovat jedny univerzály keré mám ze starého auta a na které tu někdo odkazoval, ale to už je prasárna. Zase ale byly větší a kdyby se daly dobře napasovat, tak by byly lepší.

36f0b2188793603.jpg e5f72a188793623.jpg 0ec1a7188793648.jpg

Editováno: , autor: vavra.tom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...