Přejít na obsah

Pritlacak nebo prevodovka?


mrazikxr

Doporučené příspěvky

Chtel bych se zeptat, zda by nekdo vedel jak vyresit muj problem. Bez vymacknuti spojky neco huci v motoru, jakoby lozisko, kdyz zmacknu spojku tak to prestane. Lozisko na pritlacaku, nebo jsem take slysel, ze plave 5-te kolecko v prevodovce, to se mi ale nezda... Vedel by nekdo????? DIky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě také zajímalo.Když mrzne tak při studeném motoru něco trochu klepe.Po vyšlápnutí spojky je ticho.

To ja to mam i kdyz je teplo....Nema to najeto malo, nevim zda to resit a vymenit to nebo jezdit dal a cekat....Radeji bych to ale poresil :).

P.S. kdyby nekdo vedel o levnem zafoliovani oken :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono klepání jsem měl taky, jen občas za studena . Podle zkušeností z Felicie a Favorita ,jsem myslel

na ložiska v převodovce,ale na O2 ve 240 000 mi dělali spojku (přirozjezdu škubala a někdy se navrátil

po vyšlápnutí pedál) z finančních důvodů jsem dal jen jednohmotnostní setrvačník a klepání se ztratilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky takhle něco chrastí, když mám puštěný spojkový pedál. Teď mám dilema jestli to je v tom lepším případě spoj. ložisko, nebo v tom horším ložiska v převodovce. Uživatel Lukan, měl stejný problém, nechal vyměnit ložiska v převodovce + rovnou udělal celou spojku a říkal že má ticho . Chci podotknout že já a uživatel lukan máme octavie Rs ( 6-ti kvalt) najeto přes 150 000. Kolik máte nalétáno vy ?

Editováno: , autor: koss4ever
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky takhle něco chrastí, když mám puštěný spojkový pedál. Teď mám dilema jestli to je v tom lepším případě spoj. ložisko, nebo v tom horším ložiska v převodovce. Uživatel Lukan, měl stejný problém, nechal vyměnit ložiska v převodovce + rovnou udělal celou spojku a říkal že má ticho . Chci podotknout že já a uživatel lukan máme octavie Rs ( 6-ti kvalt) najeto přes 150 000. Kolik máte nalétáno vy ?

245 000 km 1,9 TDi 77kw s Chipem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono klepání jsem měl taky, jen občas za studena . Podle zkušeností z Felicie a Favorita ,jsem myslel

na ložiska v převodovce,ale na O2 ve 240 000 mi dělali spojku (přirozjezdu škubala a někdy se navrátil

po vyšlápnutí pedál) z finančních důvodů jsem dal jen jednohmotnostní setrvačník a klepání se ztratilo.

A nakolik ho to vyslo? Ja to aut koupil za pakatel, ma najeto 350tis a prevodovka tam je jina, spojkou uz si nejsem jistej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle fotku jsem pořídil na Octavii II tdi 220 tis km. Po příjezdu do dílny jsme odhadovali dle zvuků na převodovku ale nakonec to byl jen totálně vyčochtanej dvouhmoťák který zničil lamelu . Obložení se uvolnilo v nýtech a svojí vůlí rachotilo jako kdyby odešla převodovka. Výměna dvouhmotového setrvačníku a lamely vyřešilo zvuky. Zákazník byl připraven i na opravu převodovky ale ta nebyla nutná.

Takže nezbývá než jen doufat že to u tebe nebude v převodovce. post-60787-0-17689300-1296346660_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle fotku jsem pořídil na Octavii II tdi 220 tis km. Po příjezdu do dílny jsme odhadovali dle zvuků na převodovku ale nakonec to byl jen totálně vyčochtanej dvouhmoťák který zničil lamelu . Obložení se uvolnilo v nýtech a svojí vůlí rachotilo jako kdyby odešla převodovka. Výměna dvouhmotového setrvačníku a lamely vyřešilo zvuky. Zákazník byl připraven i na opravu převodovky ale ta nebyla nutná.

Takže nezbývá než jen doufat že to u tebe nebude v převodovce. post-60787-0-17689300-1296346660_thumb.j

Setrvacnik stoji kolik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nakolik ho to vyslo? Ja to aut koupil za pakatel, ma najeto 350tis a prevodovka tam je jina, spojkou uz si nejsem jistej

Material + práce s geometrii 13 500 Kc

Auto stalo 180 000 KC, cca 240 000 Km, druhý majitel, výbava Elegance,auto koupeno před rokem a půl,

namontovaný chip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Material + práce s geometrii 13 500 Kc

Auto stalo 180 000 KC, cca 240 000 Km, druhý majitel, výbava Elegance,auto koupeno před rokem a půl,

namontovaný chip

to moje stalo 139tis, presne pred rokem a najeto 320tis, je tam uz jina prevodovka....1.majitel,elegance,kombi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Setrvacnik stoji kolik?

Dnes se cena samostatného dvouhmotového setrvačníku pohybuje okolo 10 tis stejně jako repset Luk či Sachs. Cena za set dvouhmotový setrvačník + lamela + přítlačák + ložisko v současné době pohybuje okolo 20 tis.Kč vč. DPH dle výrobce a typu . Octavia II 1.9 Tdi. Kvalitní značkový dodavatel se zárukou. Ceny opravy - výměny je těžké přesně určit a jsou odlišné dle servisu i regionu. U nás v servisu se zaměřením na koncernová vozidla VW to na Octavii II vychází od 2500 Kč dle toho jak dobře či špatně to jde. Region Praha. Provádíme i opravy převodovek ale přesnou cenu opravy bez rozebrání většinou nelze předem určit.

Editováno: , autor: Eniq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Chtel bych se zeptat, zda by nekdo vedel jak vyresit muj problem. Bez vymacknuti spojky neco huci v motoru, jakoby lozisko, kdyz zmacknu spojku tak to prestane. Lozisko na pritlacaku, nebo jsem take slysel, ze plave 5-te kolecko v prevodovce, to se mi ale nezda... Vedel by nekdo????? DIky moc

Na 100% ti mozem povedat a poradit budu to loziska v prevodovke mne sa to stalo na mojej fabii vymenene a je pokoj je to ten uchyt s tymi dvoma loziskami .... popritom som menil spojku ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mi to bohužel dělá taky, na volnoběh klepání, po sešlápnutí spojky klid, mám najeto 190 000 na 1.9tdi 77kw, ve 182 000 jsem měnil komplet spojku i se setrvákem, začalo mi to dělat asi ve 188 000, tak si myslím že spojkou to asi nebude, Kdyby to byly ty ložiska v převodovce na kolik to asi vyjde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mě to nakonec dělalo hlavni ložisko převodovky. Setrvak jak vibruje tak kmita hlavni hřideli a vymačkava do bloku převodovky okolo ložiska vestsi a vetsi diru a pak se ti lozisko rozzsype.

Opravoval Mi to pan SIXTA z Mlade boleslavy Kosmonosy viz stranky (http://www.prevodovky-sixta.cz/opravy-seriovych-prevodovek) . Opravil mi to za 5 hodin , vzal si nejakych 10 000 za matros a praci, ponevadz jsem mel sjete i 2 synchrony. Jinak poznas to tak ze plechove vicko na prevodovce je vypoukle. Jestli ho mas vypoukle tak to lozisko je v hajzlu. Je cerne a ma zhruba 7cm v prumeru myslim. viz foto . Prikladam fotku s mym loziskem i vickem

post-50260-0-92506800-1316371315_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...