Přejít na obsah

FABIA 1.2 HTP vzduchový filtr


Fíla

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Záleží, jak to máš zrovna v autě udělaný. Byly dva typy, první měl vzduchovej filtr mimo kryt motoru a druhej v krytu. Tam kde je to mimo kryt se dal bez problémů přidělat třeba nějakej sportovní kónusovej,,,jestli máš ten filtr v krytu motoru, tak ti zbyde jen vyměnit vložku za nějakou propustnější (sportovní), určitě nestojí za tu práci tam něco vymejšlet novýho a nějak to upravovat, protože i jen ta vložka ti pomůže, ale nečekej od toho zázraky... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam filter v kryte motoru....tak asi mi ostane ozaj len tu vlozku :angry: .....a ten sposob cely ten kryt dany dolu nema nikto ? <_<

Zatím jsem to u nikoho neviděl, určitě bys nějak musel napáchat vedení vzduchu ke škrtící klapce a to nebude sranda, ta vložka ti udělá pěknej zvouček, takovej hlubokej... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do toho krytu sa napychavaju aj take dve hadice, naco sluzia ? dalej je tam pri osadeni vyvod do katalyzatoru, potom je tam nejaka klapka.......chcem len tolko ze pri odstraneni toho krytu nedojde k nejakym velkym vykyvom vo vykone smerom dolu.... nechcem proste nieco pokazit :D

kde zozeniem nejaky dobry filter(vlozku) do toho krytu ? Ake ma vlastne rozmery, su to nejake uni ?

Editováno: , autor: TiGeRZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do toho krytu sa napychavaju aj take dve hadice, naco sluzia ? dalej je tam pri osadeni vyvod do katalyzatoru, potom je tam nejaka klapka.......chcem len tolko ze pri odstraneni toho krytu nedojde k nejakym velkym vykyvom vo vykone smerom dolu.... nechcem proste nieco pokazit :D

kde zozeniem nejaky dobry filter(vlozku) do toho krytu ? Ake ma vlastne rozmery, su to nejake uni ?

Ty hadice co do toho vedou jsou odvětrávací (z klikovky a tak), vývod do katalyzátoru je vlastně jen přívod teplýho vzduchu právě od výfuku, používá se v zimě a při startech, aby se auto dřív ohřálo, proto je tam taky ta klapka, která koriguje, jestli nasávat teplej nebo studenej vzduch, sundáním se, podle mě, určitě zhorší minimálně ohřívání studenýho motoru a z těch odvětrávacích hadic taky občas třeba ukápně olej, protože se jima odvětrává mastnej vzduch.

Tu sportovní vložku seženeš asi v každým lepším tuning shopu, nebo na netu, dělaj se přímo pro tuhle motorizaci, dobrý jsou třeba K@N nebo GREEN.. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a ja mam take iste ako Tigerz ?

ja mam tu istu ET hlavu :D a uz si zohanam vlozku :D Uvidime, chcel by som aspon trocha zmenit zvuk.

Bohosu - nepofotis prosim ta lepsie zvrchu ten tvoj moturek ? Radsej by som to chcel tak poriesit ako mas ty -_- Neskusal si tam dat nejaku hubu(filter) ?

Editováno: , autor: TiGeRZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ano, už jsem si všimnul několika věcí kde se šetří :smich: Jakej to má vliv na chod motoru? Hlučnost, výkon, spotřeba,.....? :) A je nutný zásah do technického průkazu nebo je to povolená součáast ? ;)

TiGeRZ - fotku sem hodím hned co přijedu z nákupů a taky co motor opláchnu vodou :D Jsem vytažen na Černej most do IKEA..... <_<:smich:

OloZX6R - jak to že si to ještě u nikoho neviděl ? Snad to není takovej unikát, nebo ano ?? :unsure::o

Editováno: , autor: Bohosu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co já ?  :)

A ty už máš novější model, když začla škodovka šetřit a nedala ti ani kryt motoru.. :smich: má to velkou výhodu, protože se dá vcelku bez problémů přidělat ten konusovej sportovní filtřík... -_-

právě, když sem na tenhle social sistém koukal u segry na služebáku řikal sem si to samí-tam to uplně svádí ktomu, prdnout tam konus filtr -_-;)

hele nemužeš zjistit kolik by tohle sání přišlo na 12v-že bych vytuningoval motor ;)-_-:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co já ?  :)

A ty už máš novější model, když začla škodovka šetřit a nedala ti ani kryt motoru.. :smich: má to velkou výhodu, protože se dá vcelku bez problémů přidělat ten konusovej sportovní filtřík... -_-

právě, když sem na tenhle social sistém koukal u segry na služebáku řikal sem si to samí-tam to uplně svádí ktomu, prdnout tam konus filtr -_-;)

hele nemužeš zjistit kolik by tohle sání přišlo na 12v-že bych vytuningoval motor ;)-_-:palec2:

Jak to myslíš? Jako že bys sundal kryt s filtrem a dal si tam jen tu hadici, která vede k airboxu??? :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...