Přejít na obsah

FABIA 1.2 HTP vzduchový filtr


Fíla

Doporučené příspěvky

mode: ono nic proti vyrobcovi skodovke ale niektore veci co stanovili interval tak to predpisal dement. samotny vyrobcovia filtrov bosch udava 15tkm interval vymeny. skodovka si potrebuje nieco dokazat asi ze su borci ze u nich staci menit raz za 60tkm, prevodovy olej dozivotna napln to tiez by ti vedel odbornik povedat ze to je humor a blbost.

p.s.: na takychto veciach si nieco dokazuju ale aby sa satrali o to ze ine veci aby vydrzali podstatne dlhsie tak to nie a aby sa to doslova nerozpadalo ( nadsadene ), su zamerany na blbosti. peto treba triezvo uvazovat nad ich vymyslami

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně nějak kolem 40 tkm začal motor mít pod zátěží takový basovější zvuk a zdálo se mi, že trochu ztratil výkon. Hledal jsem tedy jestli nění v okolí sání nějaká netěsnost a na nic jsem nepřišel. Vyměnil jsem filtr a motor byl zase jako z továrny. Jezdím hodně Prahu, takže budu měnit každých 30 tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
"mann" bol aj na originálnom z výroby (vyrábajú sa v španielsku)

musím konštatovať s odstupom času že výmena filtra pomohla. Cítiť to na spotrebe (-0,2l) (mám PP) a na výkone vo vyšších otáčkach (iba odhad). Zmena však bola postupná - ako keby RJ sa prispôsobovala novým podmienkam.

Záver: doporučujem výmenu filtra skrátiť zo 60tis na 30tis

End.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Moja cerstva skusenost s pred mesiaca.... Fabka ma najazdene 50 tisic km, ovsem uz od okolo 34 tisic ked bol motoro troska viac vytoceny tak bolo "pocut" pri zatazenom motore krochkanie....alebo rapotanie.. a spotreba... pri ekojazde skoro 8 litrov stale... tak som vymenil vzduchovy filter.... spotreba odvtedy o 1.5 liter mensia, krochanie a rapkanie sa vytratilo a hned som citil ako tych 54 koni "taha" teda ziadny placebo efekt... tych 60 tisic km je strasne vela, vydrzi to samozrejme ale za akych podmienok, sprievodnych javov a spotreby... odteraz to budem menit kazdych 15 tisic km.... pre istotu... rad urobim autu dobre... kazda fabia ktora krochka a rapoce vyrazne ked pristupite poriadne plyn ma ten filter uz zaneseny... overene u kamosov... ked som povodny filter vytiahol z auta bol asi 3x tak tazsi ako novy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den. Budu kupovat papírový vzduchový filtr ale rád bych se zeptal zda-li je nejaky rozdíl mezi těmito dvěma filtry (kromě toho ze ten "ORIGINÁL" je o dost dražší).

http://www.autodily-dnd.cz/skoda/fabia-hat...iltron-d230108/

http://www.autodily-dnd.cz/skoda/fabia-hat...iginal-d230110/

Diky za postřehy ;)

BTW : Našel jsem ještě levnější :smich: , předpokladam, že když je moje Fabulca v seznamu pro které je filtr určen tak je to asi furt to samé jak ten originál že ?

http://www.autodoplnkyfro.cz/vzduchov%FD-f...16v-p-6478.html

Asi mám hodně hloupé dotazy, ale to víte nechci aby se mému auto něco stalo kvůli mé nedbalosti nebo proto, že jsem šetřil ;)

Editováno: , autor: Lox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se s nima domluvit, většina prodejců ráda a ochotně poradí.

Rozdíl je asi 8 lt paliva. To je doopravdy (zvláště podle tvé reakce, že nešetřením chceš eliminovat rizika) problém k řešení... ;)

Aneb, jsi ochotný to za těch "vosum litrů naturálu" risknout ?

P.S.: Není nad to mít "domácí" kvelb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
jak vyměním vzduchový filtr na motoru u 1.2 HTP 40KW?

Zkoušel jsem to různými způsoby, ale zatím se mi to nepodařilo.

Záleží jakej máš pokud v krytu motoru tak tahem sundat a pak celý rozšroubovat a pokud nemáš velkej kryt motoru tak je v pravo taková krabice za baterkou a tam je filtr od roku 08/04.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

směrem vzhůru. Kryt drží na takových 4 čepech a je nasazen rovněž přes gumovou průchodku na škrtící klapce, takže musíš zabrat. Můžeš si pomoci i jemným kýváním (kolébáním) do stran. Jakmile to povolí musíš ještě stáhnout (nejlépe na straně bloku motoru) jednu trubičku, která spojuje blok motoru s krytem (u 47kW jsou to trubičky 2 - druhá je od EGR ventilu, ale to se tvého motoru netýká). To uvidíš jakmile ten kryt nadzvedneš. No a ze spodní strany krytu máš čtyři křížové šrouby, které odšroubuješ a kryt odklopíš a budeš na filtru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

směrem vzhůru. Kryt drží na takových 4 čepech a je nasazen rovněž přes gumovou průchodku na škrtící klapce, takže musíš zabrat. Můžeš si pomoci i jemným kýváním (kolébáním) do stran. Jakmile to povolí musíš ještě stáhnout (nejlépe na straně bloku motoru) jednu trubičku, která spojuje blok motoru s krytem (u 47kW jsou to trubičky 2 - druhá je od EGR ventilu, ale to se tvého motoru netýká). To uvidíš jakmile ten kryt nadzvedneš. No a ze spodní strany krytu máš čtyři křížové šrouby, které odšroubuješ a kryt odklopíš a budeš na filtru ;)

O.K. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Bol by priveľký alibizmus ak by som povedal že na vzduchový filter a sviečky som úplne zabudol ... :(

Peľový filter tiež vysávam.. no mám už asi tretí :) ale ajtak je to "na houby" lebo každý mesiac z neho vysypem toľko lístia a kvetov že by som mohol byť konkurentom veľkofirmám pri tvorbe čajových ingrediencií

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mischo, být tebou, tak ten vzduchový filtr vyměním, jak se tady psalo, ve filtru se usazují velmi malé částečky, které vysavačem nevysaješ. Motor nasává velké množství vzduchu, tak ho nech pořádně dýchat a uvidíš, že pojede lépe.

PS: s tím listím v pilovém filtru jsem to vyřešil tak, že jsem na přívod vzduchu topení pod torpédem nasadil plastovou mřížku z juniora a teď se mi ten velký bordel nedostane ani k vrtuli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...