Přejít na obsah

1.6TDI CR nebo 1.2TSI ??


rogi.rogi

Doporučené příspěvky

No, rád si to přečtu samozřejmě :) Ale jak říkám, články záleží na autorovi, na jeho znalostech, informacích, které získá, zkušennostech a subjektivních pocitech. Navíc spousta článků je dobře zaplacená a ovlivněná určitým směrem. Takže tyto články je lepší brát s rezervou že.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, jedná se o Svět motorů jak jsem říkal. Číslo 41/2010. Stránka 21, část: "1.2 TSI Komplexní řešení downsizingu, jaké konkurence nemá".

Dvousloupcový text na šedém podkladu vedle obrázku. Prosím tedy o PDF, nebo doma udělám sken jak přijdu z práce.

Podobný článek je zde:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto jsem četl. Není to špatný článek, ale musím dát zapravdu Clintovi. Záleží na "články záleží na autorovi, na jeho znalostech, informacích, které získá, zkušennostech a subjektivních pocitech" lol . Ono se těm klukům ušatým také nesmí všechno věřit. Jinak u té 1.8 TSI bylo známo praskání hlav, které bylo v rámci škody vyřešeno. Jinak si myslím, že je hodně čerstvý ten motor 1.2TSI, aby se hned ukazovali chyby. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, ale přesně to se dá říct o každém vč. Clinta :)

1) Napřed ho jistě oslovilo moje "kdo na to nemá koupí si 1.6MPi" (to jak vidno měl)

2) pak přišel s tím že 1.9TDI 96kW (to měl taky) jede líp jak 2.0TDI

3) a teď když je řeč o tom jestli je 1.2TSI udělanej líp jak jeho 1.8TSI tak je jasny, že opět bude tvrdit, že to rozhodně není pravda :)

Ale nic osobního, je to zcela pochopitelny a správny ;)

Nicméně zpět k tématu..

Dnes bych volil osobně stejně (2.0TDI), ale v rozhodování mezi 1.6TDI a 1.2TSI bych šel do 1.6TDI. Ale to jen kvůli spotřebě.

Nejsem ale zastáncem downsizingu, protože dle mého kromě (zatím) nižší pojistky to IMHO nemá žádné výhody. Jsem fanda jednoduchých a silných motorů :)

Editováno: , autor: RichardD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm,otázka je jaké informace má pan redaktor...V článku se např.píše o menší váze než u 1.4,ano,ale to je díky konstrukčním úpravám a použití hliníkového bloku u 1.2 oproti litině u 1.4. Prostě upravují a modernizují stávající řadu TSI,nic jiného v tom není třeba hledat. ;) Stačí si také přečíst tu Dílenskou učební pomůcku č.74.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nicméně zpět k tématu..

Dnes bych volil osobně stejně (2.0TDI), ale v rozhodování mezi 1.6TDI a 1.2TSI bych šel do 1.6TDI. Ale to jen kvůli spotřebě.

Nejsem ale zastáncem downsizingu, protože dle mého kromě (zatím) nižší pojistky to IMHO nemá žádné výhody. Jsem fanda jednoduchých a silných motorů :)

Ja mám 2 reálne prípady, na ktorých ide pekne vypozorovať výhody downsizingu.

1) Mal som BMW X3 satmosférickým radovým 6-valcom 3,0i. Výkon 170 kW, automat, 4x4, váha cca 1,75t. Dlhodobá spotreba mi vychádzala na 12,6 pri použití 98 oktánového paliva. Teraz mám Audi Q5, ktoré má 4-valcový turbo motor 2,0 TFSI a výkon 155 kW. Podobná váha, podobná veľkosť, podobné trasy, rovnaký vodič. Spotreba o vyše 2 litre nižšia. V praxi je Q5 rovnako dynamické, ako X3.

2) Mal som Fabiu I 2,0 MPI 85 kW. Dlhodobá spotreba 7,8 litra. Teraz mám Fabiu II s motorom 1,4 TSI 132 kW a dlhdobá spotreba je krásnych 6,7 litra. Pritom je to podobné auto, akurát výkon je výrazne vyšší.

Takže ja hovorím downsizingu áno. Mňa oslovil už kedysi motor 1,8 T a odvtedy turbobenzíny môžem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tohle je trošku jiný případ. 1.4TSI do fabie a 2.0TFSI do Q3 je něco jiného, než 1.2TSI do oktavie že. To je na tom to co mi vadí, od 1.2TSI do fabie - ok, od 1.4TSI do oktavie - budiž, ale nic se nemá přehánět. Vždyť s takovou tam za chvíli VW protlačí 1.2TDI 3-válec :(

Editováno: , autor: RichardD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně můj názor, ta 1,2 TSI je do fábky nebo roomstera naprosto super agregát, do oktávky už je lepší vzít tu 1,4 TSI. Přeci jen je to těžší auto. Musím si v této souvislosti vzpomenout na Citroena Grand Picasso, půjčil jsem si ho s nějakou 1,6 DCI nebo tak nějak (prostě diesel) a i přes to, že se jedná o motor, s kterým toto auto kupuje 99 procent zákazníků, tak s tímto autem prostě "nejede". Ano, jede, ale žádná dynamika se nekoná, člověk šlápne na pedál plynu a skoro by brečel. Je to prostě o ceně a o typu vozu, rodinné MPV, využívá filosofii, že není kam spěchat, hlavně dojet a bezpečně. Ale radost z jízdy, tu nečekejte. Jediná radost je z velkého auta s velkým kufrem a z vyššího posezu. Jednoduše, to auto je prostě na ten motor neskutečně těžké :feve:

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tohle je trošku jiný případ. 1.4TSI do fabie a 2.0TFSI do Q3 je něco jiného, než 1.2TSI do oktavie že. To je na tom to co mi vadí, od 1.2TSI do fabie - ok, od 1.4TSI do oktavie - budiž, ale nic se nemá přehánět. Vždyť s takovou tam za chvíli VW protlačí 1.2TDI 3-válec :(

Možná že se dočkáme i 0,8 TSI :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsem divnej, ale vadí mi - proč když se člověk ptá na konkrétní dva motory mu nakonec ostatní budou doporučovat úplně jiné motorizace?? PROČ? Předpokládám ale že dotyčný si již stejně něco pořídil.. a doufám že nedal na "zaujaté" názory druhých a rozhodl se po vlastním uvážení..

Souhlasím s tím, že mít silnej motor bývá občas fajn, ale mluvit o tom jako o bezpečnostním prvku ..... nezlobte se na mě, ale to je pro mě alibismus a obrana agresivního stylu jízdy. Je jasné že se silným autem si člověk víc troufá, ale pro mě platí hlavní pravidlo a to je JEZDIT HLAVOU a přizpůsobit styl jízdy!!

Ne všichni si potřebují za volantem užít "adrenalin" a potřebujou mít výkon na to, aby za každé situace mohli předjíždět ty tzv. "brzdy provozu". Odsuzujou se tu slabé motorizace, protože je pro mnohé nepředstavitelné to, že je mnoho lidí kteří nemají vysoké nároky, jezdí na pohodu a třeba v životě nevytočili motor k červenýmu (a tudíž neocení výkon a zátah kterej motor má až ve vysokých otáčkách). Spoustě lidí i ty základní motory bohatě stačí! Mnohým např. nadělaly perfektní služby základní motorizace 1.6 55kw/74kw v O1... nebo jsou spokojeni s O2 s 1.6MPI...

Co se 1.2TSI týká - nerozumím tomu, jak někdo může vypustit z pusy větu ve smyslu, že 1.2L do octavie nepatří. Jeli ti lidi s tím motorem vůbec? Věřím že normální člověk vnímá tento motor jako základní motorizaci a se stejnými očekáváními a nároky k tomu bude přistupovat.. A jsem si jist, že většina zájemců o základní motorizaci bude velice mile překvapena, jak to auto s tímto motorem (který mnozí nepovažují hodného Octavie) pěkně jede!! Daleko líp než mnohé základní motorizace ve srovnatelných konkurenčních vozech, stejně tak líp než původní základní motorizace 1.6MPI. Jediné co nelze popřít je to, že je to nová technologie a nikdo neví, jak to bude se spolehlivostí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, už jsme to rozebírali, že ta 1,2TSI jede lépe jak atmosférická 1,6 MPI ;) Jenže ta 1,4 TSI zase jede lépe než ta 1,2 TSI a koní není nikdy dostatek. Myslím, že takový velký rozdíl v ceně tam zas nebude ne? Já osobně také nejezdím nijak agresivně a rychle, ale když potřebuju předjet, jen přišlápnu, koně zařechtaj a daj se do klusu :) ...a dlouho jim to netrvá, čili minimalizuju dobu, kdy člověk musí zůstat v protisměru. Je to bezpečnější. Navíc mohu předjíždět i do kopců a nemusím se bát, že to nepojede, nebo se táhnout za nějakým umělcem a čekat, až pojedu z kopce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, že okravie svými parametry nepatří do segmentu malé vozy kde je 1.2L zcela běžné. Také rozměry a hmotnost vč. užitného zatížení jsou pro jiné parametry. Ano, vždycky tam lze dát i slabší motor, ale není to ideální stav. Hlavně pro verzi kombi kdy si kombi koupím s tím, že kufr využiju, tak přece na to potřebuji také motor. Já tohle opravdu vidím jako tlačení škodovky směrem KIA, Hnujdaj čímž se VW ani netají. Kdo sleduje novinky ví že motorizace pro nové modely půjde ještě více směrem dolů aby šla i cena a byla konkurence schopná pro i20,i30,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zdravim, rad bych to tu po několika letech oživil...  nyni mam Octavii II liftback 1.2 tsi 77kw najeto 115 000 km s nejnovějšima rozvodama. Uvažujeme nad kombikem a do hledáčku se dostal motor 1.6 TDI 77kw. Mohu mit Octavii Combi s 1.6 tdi která má nyni najeto 185 000 km a je to rok 2012. Teď tu mám otázku zda vůbec auto měnit když vim že mam 1.2 tsi které ma jen 115 000km a je v kupě... Zda to auto vyměnit za 1.6 tdi ktete ma najeto 185 000 km a je asi dost mozne že tam čekaji větši investice do motoru... Co si o techto dvou motorech a me situaci myslite? S TSI sem jinak spokonen... Jen nam chybi ten kufr.. Ale je otazka zda kvuli kufru se zbavit auta u ktereho vim ze je vse ok a bude jezdit delsi dobu bez velkych investic... Mooc diky vse 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...