Přejít na obsah

Jaké to jsou alu kola?


Falkon

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 roky později...

To je sice možné, že jsou bez škrábance, ale když se prodávají za těch "pár" korun i na bazošu (TADY, at vidíš, že nekacám), tak by si za ně stejnak o moc víc nedostal.

 

Osobně bych si je také nechal než prodával, 14" Atik jsou pěkné  :kol-47: . Navíc jsou na 14" disky levnější gumy a máš na nich nižší spotřebu, takže bych je pryč nedával.

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak je to s profilovým číslem na gumě? Mam tam 82 T 

 

To Téčko znamená prej do 190km/h. Ale co je to 82?

 

Jde mi o to, jestli bych až ojedu tyhle gumy aspoň nemoch dát místo originálních 185/60 R14 82T  třeba 185/70 R14 88T.

 

Větší profilový číslo je těch 70 proti původním 60 a podběhy by mi to nemělo utrhat.

 

 Ale co znamená právě 88 oproti 82?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to index nosnosti pneumatiky. jaký máš na autě mít najdeš ve velkém techničáku a musí být stejný a nebo vyšší. (82 = 475 kg a 88 = 560 kg) viz. TADY, zákonitě je dražší ta s vyšší nosností a vyšším indexem rychlosti.

Profil pneumatiky vybírej také podle techničáku, rozhodně bych na auto nedával nic, co tam není uvedeno, v případě nehody a pod., to za ty tahanice nestojí, když to zjistí pojišťovna tak ti nemusí ani uhradit škodu, dále tím riskuješ i pokutu od policajtů...

 

EDIT: ale s pneumatikami už jsme trochu mimo toto téma, tak když tak pokračuj třeba TADY ať tu neděláme v tom bordel.

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v techničáku to nemam povolený.

U toho většího profilového čísla mi jde o to mít trochu nepatrně větší jízdní konfort- větší balony.

A nešlo by jít do škodovky, jestli by mi nevystavila prohlášení o bezpečném používání gumy s větším profilovým číslem na pozenních komunikacích. 

A že není ani škodlivá na opotřebení náprav, ložisek, podběhů .....(to hlavně kvůli případné záruce na auto)

 

Váhovej limit je jasnej, prostě ta guma asi vydrží trochu víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...