Přejít na obsah

Centralni zamykani


Petrkiller

Doporučené příspěvky

Chci se zeptat kdyz mam central zamykani bez DO a uvnitr mam moznost auto uzamknout zevnitr. Odemkne se mi v pripade nehody automaticky nebo to musim ja? A pujde to vubec? A jak je to s rozsvicenymi vystraznymi svetly kdyz vystreli airbagy? Zapnou se? diky za odpovedi jen me to zajima nerad bych to nekdy naplno vyzkousel :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je divny vzdyt to vsude propagovali jak je to super vec :( Ja jak si tu cetl vcera ty ukradeno clanky jak tam lidi klidne z auta na krizovatce vytahli tak se zacinam bat a uvazuju ze se budu zamykat :) Tak me to zajimalo .. ale zklamali jste me ze to pri vyletu airbagu neodemkne a nevypne cerpadlo :( neni to treba jen do roku 2003 a od 2004 uz to je nejaky ten decentni facelift? :) Jeste pred faceliftem svetel a predni masky? :feve:

Jo a predpinac pasu je ten co zasekne pas? Chapu dobre? :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpínač pásů je pyropatrona, která se odpálí a přitáhne tě k sedačce tak rychle, že to ani nepostřehneš. Na rozdíl od zadních sedaček, kde toto není, jsem neměl od pásu ani modřinu. :D Prostě nabouráš, vyletí airbag proti tobě a pás tě přitáhne k sedačce...

Já žiju v Praze, jezdím v Praze a tak mám aktivní samozamykání. Bylo aktivní i tehdy při bouračce, ale i kdyby ne, tak karoserie byla tak pohlá, že dveře nešly otevřít. Shodou náhod jsem ale měl předtím otevřené okýnko, tak jsem vylezl tím. Kdyby ne, tak netuším, jak bych se dostával z auta... Jen si pamatuju, že jsem naboural, všude byl kouř z pyropatron z airbagů a pásů, bordel a ticho... Pak to začlo, tak jsem odepnul přítelkyni pás a vyhnal ji ven a pak jsem začal přemýšlet nad sebou. Nejlepší cesta byla oknem, ani netuším jak jsem se dostal ven... ale dostal. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha no zajimavy :) zase jsem o neco chytrejsi :palec2: A nejde nejak upravit ten central aby kdyz ho zamknu a nedej boze stane se nehoda aby se odemkl? Ja se obavam ze se to neodemkne kdyz se jen malinko treba poskodi zamek :( A tak mel jsi jeste moznost rozbit okno u ridice :) ale nevim jestli by jsi to po takovem soku dokazal ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat kdyz mam central zamykani bez DO a uvnitr mam moznost auto uzamknout zevnitr. Odemkne se mi v pripade nehody automaticky nebo to musim ja? A pujde to vubec? A jak je to s rozsvicenymi vystraznymi svetly kdyz vystreli airbagy? Zapnou se? diky za odpovedi jen me to zajima nerad bych to nekdy naplno vyzkousel :feve:

S iniciací airbagů se uvolní a odmotají pásy,rozsvítí se vniřní osvětlení,odemkne se auto, zapnou se blikače, začne to troubit, aby to upozornilo okolí, vyklopí se posuvná střecha, aby se vyvětralo, vypne se posilovač řízení, čerpadlo paliva. Vše zařizuje centrální řídící jednotka přesně v pořadí podle daného plánu. Mám to vyzkoušeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň Mars, ale máš tam toho nějak moc, to by mne zajímalo, jak jsi to zkoušel. A navíc v tom není žádné pořadí, ony úkony jsou provedeny současně. Čili příkaz k odemčení dveří spolu s rozsvícením stropní lampičky (pokud není vypínač v nulové poloze) a vypnutím palivového čerpadla. Nic víc. To pochopitelně za předpokladu, že nedošlo ke ztrátě palubního napětí (např. přerušením napájecího kabelu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

RJ airbagu posila po lince tyto instrukce do vsech jednotek, ale jen co maji plny CAN (Octavia pod 2001 bohuzel) - pak se do jednotek zapisuji crasch data - palubni pristrojovka ( gateway ), ECU motoru, RJ centralu, RJ rizeni (Fabia, Octavia II) - vypne cerpadlo

autoradio - nastane utlum zvuku MUTE a podle vybavy dalsi. jednotky

kazda jednotka ma v eprom crasch data a pokud se aktivuji spousti se funkce ktere tu jsou predepsany

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha diky moc vsem :) takze jak budu jezdit vnoci radeji si nechat lampicku ve stavu kdy se rozsviti pri otevreni a muzu se zamykat :) Diky moc vsem za rady doufam ze je nikdy nezaziju na vlastni kuzi a ani to nikomu jinymu nepreju .. jen at jsou airbagy pekne ve svych schraneckach.. ;) diky vsem za rady :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vysouvací "čudlíky" jsou pouze optická záležitost, na funkci centrálu to nemá vliv. Ke konci výroby se už nedávaly a tapec měl z výroby zaslepenou díru.

Teda ja jeste fabku bez cudlu nevidel..a ja mam fabku z konce vyroby toho nejstarsiho typu..pak uz nastoupil face myslim .. ale na funkci to nema vliv no akorad to muzes zevnitr zamknout :)

mám zadní tapecy se zaslepenými dírama a je škoda, že se nedělali i na předky. líp to vypadá a nemusíš se bát, že omylem zamkneš auto, když se nahneš pro něco do auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...