Přejít na obsah

Divný zvuk při startování


Doporučené příspěvky

Při startování motoru 1.2 TS 63kW, většinou za studena se s koncem startování ozve drnčivý, dotáčecí zvuk, který trvá asi vteřinu. Myslíte že je to závažné? V servisu jsem nebyl, najeto mám skoro 10000km, dělá to už asi od 6000km. Zvuk jde od zadní části motoru. Nevíte co by to mohlo být?

Editováno: , autor: MajklMajkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ja teda osobne mam zase problem, ze po startu, kdyz si motor klesne na tech volnobeznych 680 otacek (starsi SW), tak z motoru de slyset takovej zvuk, jako by se pasek(remen) alternatoru soupal po netocicim se kusu kovu, jako by to kolecko kterym ten remen toci bylo zablokovany, a mam to odpozorovany, ze to urcite nema s motorem jako takovym nic, je to jina frekvence, pomalejsi ...

kdyz se motor zahreje, neni slyset pak vubec nic ... delat to tak od 5tis ....

nevi nekdo?

ps. chvilkama mi to prislo, jako by tam bylo neco, co trva, nez se poradne promaze olejem nebo nevim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj,ten zvuk tesne po nastartovani motoru,vetsinou za studena,je popsan v navodu obluhy,dela mi to take,hned po startu,v navodu pisi ze to je vymezovani vule hydraulickych ventilu,najdi si to v sekci startovani,jestli je rec teda o tom zvuku tesne po nastartovani a je to pry normalni vec a neni se tim potreba znepokojovat,tak to tam pisi :)kdyz je motor zahraty tak uy to nenela,nebo opravdu jen malickou chvilku,nez se docili spravny tlak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj,ten zvuk tesne po nastartovani motoru,vetsinou za studena,je popsan v navodu obluhy,dela mi to take,hned po startu,v navodu pisi ze to je vymezovani vule hydraulickych ventilu,najdi si to v sekci startovani,jestli je rec teda o tom zvuku tesne po nastartovani a je to pry normalni vec a neni se tim potreba znepokojovat,tak to tam pisi :)kdyz je motor zahraty tak uy to nenela,nebo opravdu jen malickou chvilku,nez se docili spravny tlak

Včera jsem s tím byl v servisu a o obsluze nic neříkali, spíš si mysleli že je to převodovej řetěz a dva dny zpět mi to dělalo zvuk 5km-ovou cestu, motor byl zahřátej, 5x jsem vypl motor a zase nastartoval a nic. Těď už to řešijou, dokonce po mě chtěly výrobní číslo motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Snažím sa ten kovový zvuk krátko po naštartovaní nahrať na mobil a pridať sem aby ste to počuli, no vždy keď nahrávam tak to zrovna neurobí. Mne sa to stáva aj 5x za týždeň pri štarte. Je to reťaz, asi kým ju hydraulický napínak napne, ale zatial to neznamená, že by sa to malo meniť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho si nic nedělejte. To je jenom další "vychytávka" tohoto motoru - 1.2 TSI 63 kW. :feve: Mně to několikrát týdně taky "zařehtá" po startu, jedno jestli studeného nebo zahřátého motoru. Údajně je to předzvěst skočení rozvodového řetězu - nejspíš je už vytahaný. Píše se o tom i ZDE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 6. 2011 na 19:17, chillike napsal:

to vam drnci pri kazdom startovanii??

Ne. Někdy několikrát za den, jindy nic (ovšem u mě je denně i přes dvacet startů)...Prvních cca 17 - 18 000 km to nedělalo. Teď najeto přes 23 000.

Jikra - a jak řeší ta aktualizace sw ten hluk? Nevíš podrobnosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk, taky mi to bylo divný jak dokážou SWerem odstranit mechanický problém... inu vot technika :o) jedná se o kovové zvuky z wastegate při startu, při malém přidání plynu, při chcípnutí motoru, obávám se že rozvoďák by to nespravil :smich::feve: možná sw jinak definuje koncové polohy klapky která už potom nedrnčí, je to čerstvý ŠA to dala k publikaci 17.6.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mám po servise, mechanik se nad tím zvukem rovněž divil když najížděl a vyjížděl :) garanční technik napsal že závada nezjištěna :smich: což považuji jako klasiku pokud je auto pojízdné máte smůlu!

Jinak mezi slovy řekl něco o problémech s rozvody a údajně to bude škodovka svolávat ale zatím to nemá písemně ale dle mého se svolávat nebude a bude se to měnit při dalších úkonech v servisu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...