Přejít na obsah

Divný zvuk při startování


Doporučené příspěvky

Ja si koupil Tsi na krátký dojížděni do práce kdybych chtěl na delší tak sem šel do nafty. Až se to rozsype tak budu řešit co dal zatím jezdím .Nejsem tak bohat abych měl jedno auto do 5km druhy  do 100km  a třetí nad 100km jízdy  . Pro mě je 1.2tsi takovej kompromis jediný problem řetěz a pak přehraný  soft vyšší spotřeba 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 4. 2013 na 23:12, Pandora napsal:

Jakub Nabel - a jak je vhodné TSI na dojíždění do práce, 1 jízda 10 km? To už s ten olej ohřeje?

 

Záleží kde a kdy. Ve městě v zimě budeš mít problém. Já jezdívám 8 km v Praze a když je pod nulou, tak se olej za tu vzdálenost sotva dostane přes 50°C...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ja na mojom Roomsteri Comfort 1,2TSI 77kW 9/2010 mám rozvody menené zhruba po 32tk (auto staré necelé 3 roky, boli veľmi hlučné štarty a pridalo sa aj to, že pri rozjazde a radení z 1 na 2 a potom aj 2 na 3 stupeň pri stlačení spojky motor zostával v otáčkach až do zaradení rýchlosti, bolo to dosť nepríjemné.

Ubehol rok aj dačo a opäť sa občas vyskytuje zahučanie motora a opäť sa mi už raz stalo pri rozjazde, že motor zostal pri radení v otáčkach. Nie je to ale zatiaľ ešte pravidlo. Zašiel som do servisu Araver Piešťany, vraj sa na to pozrú a to tak, že skúsia nahrať zvuk pri štartovaní studeného motora, následne majú nejakú sadu na zmeranie dĺžky reťaze a výsledky tohto posielajú do MB. Na základe toho budú opäť meniť buď reťaz, alebo rovno celý motor. Kryt rozvodov má písmeno B, myslím že ten ešte nemá úpravu proti preskočeniu reťaze ako novšie. Som zvedavý, lebo najhnusnejší zvuk bol, keď som tak 3 dni nejazdil, bolo to hlučné tak 30 sekúnd až minútu pri silnom drnčaní a doslova bolo počuť reťaz. Keď to odstavia a skúsia po pár hodinách, ťažko sa to prejaví hlukom... Dám vedieť, ako dopadnem :)

Inak na aute zatiaľ menený zámok batožinového priestoru 3 dni po kúpe !!, mené rozvody, zvolávačka na turbo (tesnenie), riešené klepotanie pri jazde okolo 80kmh /upevnenili palivové vedenie/ - prevozili mi tak 1/3 nádrže, 200km vraj na test :(, pri 35tk čistenie smrdiacej klímy ako po oleji - až na druhý pokus, zrejme nevymenili filter a bohviečo ešte, nepriznali sa. A naposledy prepálený kábel k zapaľovaniu, t.j. odťah.

Jazdím zväčšia trasy do 20 km po meste, občas diaľnica a mimomesto.

Editováno: , autor: SeraphimSVK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak auto doma po 1,5 týždni v servise. Zvuk motora sa im vraj podarilo nahrať na tretí pokus, pri meraní reťaze zistili, že je ešte v tolerancii, do ktorej chýbajú "až" 2 milimetre. Doplnili tam alebo vymenili nejaké gumové hrubé tesnenie a vraj je to tým zatiaľ vybavené, že im to potom už nezachrastilo. V servise kázali zastaviť sa pred koncom záruky na opätovné premeranie reťaze. Ak bude dlhšia, je šanca na výmenu motora, alebo aspoň reťaze. Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 7 let později...

Zdravím, po dlhšej dobe otváram túto tému s rovnakou otázkou ako sa to tu celé začalo. Je rok 2021 takže 10 rokov od vzniku týchto celých problémov a tak sa chcem práve Vás opýtať či existuje nejaký overený spôsob ako sa zbaviť toho nepríjemného zvuku motora pri studenom štarte. Rozvody sú menené no stále ten zvuk ostal. Vždy je to chvíľu počuť a potom to prestane a motor sa "ukľudní". Kamarát mi poradil výmenu olejového čerpadla pretože od výroby tam bol tiež nejaký problém s mazaním motora, pokiaľ auto stojí istý čas. Ďakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Toho zvuku sa nikdy úplne nezbavíš, ale dá sa čiastočne pomôcť tým, že budeš používať olej 0W-30, prípadne 0W-40. S touto viskozitou dokáže čerpadlo o niečo skôr natlakovat napínak reťaze. Ak máš k tomu aj vymenenú reťaz, tak viac toho nevymyslíš. 

Samozrejme výmena olejového čerpadlá má zmysel, ak vieš, že to tvoje má nejaký problém, ale len tak by som ho nemenil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...