Přejít na obsah

Divný zvuk při startování


Doporučené příspěvky

Já budu mít auto Yeti v servisu od zítřka, také výměna rozvodů. Olej by měli měnit také. Důvodem je drnčení při startu studeného nebo poloteplého motoru.

Takže škodovka už chybu nejspíš přiznala. Postup byl, že nejdřív zkusili přehrát soft a poté co to nepomohlo byla konzultace s MB a dnes pozvání na výměnu rozvodů.

U mě to tyto zvuky dělalo již od novoty, takže určitě problém nevzniká opotřebením. Nyní najeto 20 tis.Jinak s motorem žádný jiný problém nebyl. Olej jsem za celou dobu nemusel dolévat. Ani chladící kapalinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastním škoda Yeti 1,2 tsi a v současné době již týden mám auto v servise se závadou hlučný start, měnili rozvodový řetěz společně s příslušenstvím. Po výměně se jim stejně nezdál zvuk motoru tak sundali hlavu a zjistili ještě vadný sací ventil, který též vyměnili. Nyní se již několik dní čeká na šrouby hlavy, které nemají ani v centrálním skladu Škoda ani VW.

Opravováno v servise Volkswagen. Najeto 20000 km. Vyrobeno 05/10. Nechci strašit, ale těm co to při startu občas zadrnčí čeká s největší pravděpodobností to samé. Pro mne velké zklamání z těchto motorů a i z přístupu výrobce ohledně dostupnosti náhradních dílů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som sa pri naštartovaní zľakol, že čo sa deje - po naskočení motora strašný zvuk akoby buchnutie a otáčky hned dole na 650. Po vypnutí a opätovnom naštartovaní už v pohode. Doposiaľ som toto nezaregistroval, ale teraz to bolo pri otvorenej kapote, tak neviem. Dúfam, že vydrží auto dovolenku, nejakých 3000km :feve: . Teraz mám nabehaných 6500 km, auto vyrobené 11/10. Keď sa to bude opakovať, tak s tým pôjdem do servisu, nech sa na to pozrú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastním škoda Yeti 1,2 tsi a v současné době již týden mám auto v servise se závadou hlučný start, měnili rozvodový řetěz společně s příslušenstvím. Po výměně se jim stejně nezdál zvuk motoru tak sundali hlavu a zjistili ještě vadný sací ventil, který též vyměnili. Nyní se již několik dní čeká na šrouby hlavy, které nemají ani v centrálním skladu Škoda ani VW.

Opravováno v servise Volkswagen. Najeto 20000 km. Vyrobeno 05/10. Nechci strašit, ale těm co to při startu občas zadrnčí čeká s největší pravděpodobností to samé. Pro mne velké zklamání z těchto motorů a i z přístupu výrobce ohledně dostupnosti náhradních dílů.

Vypada to že vyrobce nestihá vyrabět motory 1.2 že zlevnil 1.4 tsi u octavky a ten saci ventil nezničil se díky vytahanému řetězu ? . Ne

víte jak to vypadá bude preventivně svolavačka kvůli řetězu , nebo nebude?

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

1,2 63 kW, 10000 km, hlučné drnčanie skoro pri každom štarte (susedia sa na balkóne čudujú, čo má ten chlap za motor, normálne sa hanbím štartovať), naviac som dnes spozoroval drnčanie pri rozjazde na 1. prevod. stupni na 2000 ot. potom to prestane.

Servis: kľudne jazdite ďalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se řadím do party drnčení motoru. Servis objedná nový řetěz a pojedu na výměnu .Nejdříve se tvářili , že je to ok , ale když jsem jim řekl , že ma výrobce špatnou várku řetězu tak to najednou nebyl problém vyměnit a raději včas. 8/2010

Editováno: , autor: Rumík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit že mě zvuk 1.2tsi zni vic basově ji a turbo zabere později prostě jako by výkon motoru bez turba se zmenšil , jinak spotřeba je asi stejná asi dvakrát jel cca 100km tak nějak jakoby se nemohl vzpamatovat . a duněl i k 2500otačkam

Motor nic nehlasi a nechce se mě jet zatím do ŠA aby řekli že je to OK ještě natankuji jinde , ale tankuji stale BA 95u makra v brně a zatím nebyl problém. když jede kolem 3000ot tak jede pěkně ale ten spodek se mě moc nezdá (že by čidlo klepaní ?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

já už tento zvuk neřeším jak mi bylo několikrát naznačeno koupil jste si škodovku tak co jste očekával .... prostě simply Škoda :smich:

Takže jezdětě dokud to někdě "neodvaříte" do té doby se s tím nikdo zabývat nebude, a než se někdě dohadovat což je dnes pomalu nutností tak na to bych se mohl ........... :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...