Přejít na obsah

Výměna palivového filtru


lada

Doporučené příspěvky

a jak se projevuje zaneseny filtr paliva??Skubanim nebo snizenim výkonu mam nizsi vykon, ale kdyz to nejde zkontrlovat tak nebudu zbytecne investovat 1500 kc jak dlouho by mel vydrzet??Najeto 117000km

No pokavad netankuješ někde ve statku tak bych se na něj vybod, ale někde sem slyšel že by měl vydržet 5x tolik co normální tj. 5x 60 000km poněvač jím protejká jen to co opravdu motor potřebuje . ;) Jinak ten výkon no máš najeto 117000km to znamená před výměnou i svíček atd. a tím bych asi začal protože mohou a i odcházejí dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělám tak:

Když koupíš filtr obvykle je zašpunrovanej gumovejma zátkama, takže odšpuntuju vstup do filtru, ze starého stlačením modrých obdélnéčků po boku sejmu hadičku a ihned jí nasadím na nový filtr který má výstupo zašpuntovaný.

U benzíňáku není třeba odvzdušňovat.

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted jsem cistil klapku byla cerna akorat ze spodu a nepomohlo to tak nevim cim jinym to jeste muze bejt

koupil jsem nejakou sracku na vycisteni ventilu za 150 kc a asi to taky nepomuze.Vzduch filtr je ok

u vstřiku je odvzdusnovaci ventil jako u kola k cemu to je dobry??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 3 roky později...

Caute...

Chcem sa popytat o radu aky mam dat palivovy filter...bude uz mat takych 50-60tkm, a chcem ho vymenit lebo mi pri starte niekedy blbne aj volnobeh...

No a je viacero typov...ze filter vo vedeni, potom je 3bar, 4bar...a vobec neviem aky spravny tam dat, mal by som mat 3bar...hlavne aku znacku...bud Filtron, Mann, Bosch, Febi a pod...Vdaka za dobre postrehy....:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten palivovy filtr bych urcite vymeni,chystam se na to stejne akorát ja k tomu budu menit i zapalovaci svicky. Vyber je siroky a nemusi byt lehke koupit ten spravny tak mozna to nechat ne servisu jen se s nimi domluvit at tam daji nakej slusnej.Muj názor ze MANN, Bosh, Champion nejsou spatnou volbou. Ja mam Fabku 1.4 55kW 16V model roku 2004 a najeto 68000km ale problém s volnoběhem nemam zadnej.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj přímo předcházející příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...
V 4. 2. 2011 na 7:07, deco napsal:

Filtr je před pravým zadním kolem stejně jako u 1.4 MPI.Pohledej v sekci 1.4MPI je tam toho dost o pal.

filtru.

 

Zdravím, díky za tip, že se mám podívat i na diskuzi o výměně palivového filtru u jiného motoru. Dneska jsem palivový filtr vyměnil za nový a pak mi nešlo nastartovat auto. V sekci o 1.4 MPI jsem se dočetl, že u prvních ročníků Fabii (asi 1999 - 2001) se musí vyměnit poloha hadic na vstupu do filtru (modrá za černou). Tak sem to udělal a auto běží. Níže přikládám pár fotek z celé akce. Starý filtr měl číslo 6Q0 201 512, bez uvedení tlaku v barech. Nový filtr jsem sehnal pod číslem 6Q0 201 051 H, přičemž na něm je vyraženo, že tlak je 3.0 bary. Starý filtr byl asi původní z roku 2000. Dnes mám najeto 115 tis. km (ale těžko říct, jestli auto nebylo přetočený když jsem ho kupoval).

IMG_20180908_164101.jpg

IMG_20180908_171518.jpg

IMG_20180908_204905.jpg

IMG_20180908_204945.jpg

IMG_20180908_211105.jpg

IMG_20180908_211222.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak ja som menil palivový filter dnes. Doma pred domom na zdviháku sa mi nedarilo dať dole s filtra rýchlospojky. Mimochodom,tá časť ktorá sa má zatlačiť,nebola farebne odlíšená. Rýchlospojky mali čiernu farbu - celé. Tak som si ,,požičal,, susedovu garáž s jamou. Tam som to vymenil hneď. Mne začalo unikať palivo cez telo filtra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, mám Fabii 2000 a potvrzuji, že pokud se mění originální palivový filtr, musí se hadičky prohodit (nově musí být modrá uprostřed) auto potom nastartovalo do 2vteřin po otočení klíčkem. 

Měl jsem najeto 116tis. a filtr byl původní po výměně auto nastartuje mnohem rychleji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim, koupil jsem palivový filtr BOSCH 0450905273 viz obrazek. Mechanik mi sdělil, že na Fabii 1.4 16V 55kW nebude pasovat. Filtr má pouze 1 vývod na každé straně. Viděl jsem zde na foru, že jste použili filtr s více vývody. Je tedy pravda, že zakoupený filtr není správný? Děkuji

IMG_20190703_173151.jpg

IMG_20190703_173121.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...