Přejít na obsah

Zpětná zrcátka


Promato

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám dotaz ohledně vnějších zpětných zrcátek, respektive zpětné zrcátko u řidiče.

Kupoval jsem auto jako ojeté a chci se zeptat. Do Yeti se nedělají zrcátka pro mrtvý úhel, nebo to byla nadstandardní výbava?

Případně, dá se toto zrcátko vyměnit a kolik případně stojí?

Pozn.: Škoda Yeti 1,8 TSI Experience

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

podle mě všechny modely Yeti ve všech výbavách mají konvexní zrcátka na obou stranách.

Viz. řádky z popisy výbavy v konfigurátoru:

  • Vnější zpětné zrcátko vlevo, konvexní (rozšířené zorné pole)
  • Zpětné zrcátko vpravo, konvexní
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...

Jak jsem psal dřív, musíš mít elektricky stavitelnou sedačku řidiče. Ta pak ovládá i zrcátka. Ona totiž ta sedačka má paměť na několik řidičů (tuším 3) a zárověň pro každýho řidiče nastavuje i polohu vnějších zrcátek. Pro automatické sklápění (při couvání a parkování) je použita právě ta inteligence ze sedačky (a i senzory polohy zrcátka).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslím že má floro tento požadavek: pouze automaticky sklopná zrcátka, když zaparkuješ a zavřeš auto tak se přitáhnou zrcátka k autu, tam není potřeba elektrický sedáky, je otázkou zda je v současné verzi co má na autě natažená elektrika na sklápění, a to asi nebude...zrcátka maj motůrky,ve dveřích je ovládání a musí to bej i někde v PC aktivovaný...asi to bude velkej zasah a i drahej...všechno vyměnit a dodělat... a pokud to bude chtít udělat tak jak říká Michal tak je to asi nerealizovatelné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se přitáhnou zrcátka k autu tak se nic nezíská, protože mají fajn tvar a jsou pořád stejně široká + - centimetr

.... zdravim, ja som to chcel koli tomu ze tu v Barcelone ak ich nechas v normalnej polohe niekedy su blazni co ich to bavi kopu do nich, ale to zalezi kde a kedy zaparkujes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, máte někdo zkušenost (návod na demontáž a montáž) jak vyměnit kryt zrcátka, nebo to mám raději svěřit servisu, koupil jsme stříbrný tak bych to chtěl prohodit...

Pokud je to ještě aktuální tak nejdřív musíš sundat sklo zrcátka, to nejdřív maximálně vyklopíš do krajní polohy dolů a šroubovákem vycvakneš pojistky za které drží, pod ním pak horní kryt zrcátka drží za tři příchytky (směrem k autu jsou dvě v rozích a ven jedna uprostřed) a ty vycvakneš a je to venku, zpět je postup samozřejmě naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky dneska přišly kryty poštou jsou to originál škoda, návod byl uvnitř, ale moc se mi do toho nechce ted když je chladno plasty jsou křehké a rády se lámou asi počkám na jaro...tak namontováno šlo to lehce dle návodu a ani se nemusí vyndavat sklo :-)

Editováno: , autor: hadak11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

cez vikend som sa bol previezt s kamaratom na jeho Golfe VI, a v plastovom leme zrkadiel mal taky priehaldny plastik cez ktory vidiet blikajucu smerovku - asi viete o com hovorim - dost sa mi to pacilo, myslite ze by to slo nejako spravit aj na nasich zrkadlach?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 10 měsíců později...

Ahoj, dneska jsem zjistil, že mi někdo urazil kus blikače u řidiče a už ani nebliká. Mám dotaz, když koupim tenhle s přisvícením nástupního prostoru:

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5l0949101a-blinkr-zrcatka-levy-s-osvetlenim-skoda-18720.html?gclid=Cj0KCQjwjtLZBRDLARIsAKT6fXw0aHOcaSSQwHXhV8kV97wGT4DUpTqpv_xf1Z6ReruRDTdglBd2WQ8aApIXEALw_wcB

 

Bude to fungovat nebo tam byly extra kabely vedený? A je řidičova strana levá? :-D 

IMG_20180628_200016.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...