Přejít na obsah

Pravé predné dvere chytá korózia


Tomino Men.

Doporučené příspěvky

Čau,

dnes pri umývaní som prišiel na jednu veľmi nemilú vec.

Na pravých predných dverách, pod lištou som objavil asi tak 3-4 bublinky na laku, ktoré onedlho prasknú ahrdza sa rozšíri ďalej..

Stretol sa niekto s podobným problémom?

Ahoj, podívej se na:

Na dveřích to nebylo, ale na vnitřním prahu u dveří (viz.fotky). Opraveno v rámci záruky. Dojeď do servisu, oni to nafotí, pošlou do MB a jakmile jim dají svolení, servis může začít s opravou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celou výměnu asi nepovolí, ale zkus to.....za koušku nic nedáš. Jinak opravala trvala v mém případě 4 dny.

Ale třeba jsem tu také někde našel, že někomu se objevila koroze na dvěřích od kufru na Superbu a dveře někomu vyměnili, někomu ne. Záleží asi také trošku na servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta korozia na dverach ma prekvapuje, asi sa na tie listy budeme musiet zamerat pri umyvani, poriadne to okolo nich vystriekat vodou, wapkou. Mozno tam ostala pod nou sol zo zimy, no aj tak je to blbe. Este ze mame zaruku na prehrdzavenie 12 rokov. Dufam, ze to nebude vseobecny problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čau,

dnes pri umývaní som prišiel na jednu veľmi nemilú vec.

Na pravých predných dverách, pod lištou som objavil asi tak 3-4 bublinky na laku, ktoré onedlho prasknú ahrdza sa rozšíri ďalej..

Stretol sa niekto s podobným problémom?

No uz som sa s tym stretol aj ja na zadnych pravych dverach 3 bubliny.Je to v dolnej casti.Tie spodne casti zadnych dveri toho asi vela nevydrzia,ked to tam vsetko z cesty nahadze a vyzera to ako obrusene od kamienkov.Na niektorych autach som si vsimol v tych miestach zosilneny nastrek,alebo taky plastovy trojuholnik.

Editováno: , autor: yeti321
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Já o víkendu našel 5 bublin na zadních pravých dveřích těsně u té průhledné ochranné fólie. Dnes jsem s tím zajel do servisu. Prohlédl to technik a řekl, že to sice asi rez není, protože je to celé pozinkované, ale vada to je. Prý je to nějaká reakce zinku :help:. V půlce května tam mám přijet, nafotí to a pošlou do MB, aby rozhodli, co s tím. Jsem ale prý už druhý, tomu prvnímu měnili celé dveře. Tak uvidíme. Při opravě vymění přední i zadní znak Škoda, oba jsou špatné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nevsiml jsem si ze uz to tu je, tak jsem to psal do yeti - výrobné/vývojové chyby a iné nedostatky. Mam to tez na prednich pravych dverich a zadnich levych dveri asi to projdu jeste jednou cely. Do servisu uz jsem obednany tak uvidime co s tim provedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12.4.2010

Sú to klasické bublinky (4) s priemerom 0,3-1 cm. Skúšal som to niekoľkokrát nafotiť, akurát keď je čierna umytá odráže sa na fotke celé okolie a bublinku nie je vidieť. Kontroloval som sj ostatné dvere aj prahy očami aj rukami (podľa mňa po hmate je to lepšie) a nič. Dúfam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar páni. Tak nie ste v tom sami. Ja mám podobné starosti ale so strechou viď foto. Nechápem ako 1,5 ročné auto môže takto hrdzavieť. Tiež som bol reklamovať...fotenie prebehlo a teraz čakám na premeranie hrúbky laku a bude sa to riešiť...bude sa lakovať kompletne celá strecha..pripadá mi to, že škodovka nabehla na systém zo 70-tych rokov keď sa plechy vyrábali z plechu na konzervy a bez pozinku...

post-61992-0-88682300-1304065797_thumb.j

post-61992-0-68022800-1304065816_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dám určite vedieť....ale začínam byť pomaly vytočený pretože sa 3 týždne nič nedeje.....reklamoval som v Trenčíne i keď auto bolo kúpené v Považskej Bystrici...ale dušovali sa, že nebude žiaden problém...že nezáleží na tom kde sa to reklamuje...asi predsa len budem musieť zavolať a isť do PB...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli jsem to tu již někde nepublikoval, všiml jsem se toho u známého, bublinky na dveřích se tváří jako posekané od kamínků odletujících od předních kol. Yeti má hodně veliké podběhy a kola poměrně málo krytá blatníky, všem radím dávat lapače nečistot alespoň na přední kola. A ideální potáhnout celé spodky dveří pod lištou čirou folií :palec2:

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaregistroval jsem nedávno takový názor, zda je vůbec Yeti celé zinkované ??? Je snad prý možné , že pouze určité díly. Bylo to na německém fóru, kde se také tento problém probíral.

Také se nestačím divit, že by šla škodovka s kvalitou takhle dolů... Může někdo potvrdit, či vyvrátit tuto domněnku - někdo, kdo má kontakt přímo s výrobou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Bert. Byl jsem před třemi týdny na exkurzi v Kvasinách na výrobě Yeti a Superb. Bylo nás tam cca 40. Bohužel se tam nesmí fotografovat. Také jsem moc nevěřil, že je celá v zinku. Mohu ale potvrdit, že celá karoserie je komplet zinkovaná. Ten zinek svítí, jako by byla postříbřená. Další dobrá věc z hlediska bezpečnosti je ta, že postranní sloupky ze předu až dozadu jsou zesíleny cca 2mm tvrdým plechem, který tuto část kopíruje. Toto zesílení je také pod pedály v celé šířce. S lisováním těchto dodatečných bezpečnostních dílů prý měli kvůli tvrdosti materiálu velké starosti. Povedlo se a už mají zájem i jiné automobilky, např Citroen. Dále mě překvapilo, ře i na základní laky se dává vrchní průhledný jako na metlu. Akorát prý trochu jiné složení. Pro zajímavost - palubní deska je také vyztužená a váží cca 95 kg, je to další bezp. prvak. Tak asi tak.....Ahojky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý dem Miki,

díky za úplnou informaci, která jistě všechny potěší. Tím více mi ale nejde do hlavy uvedené foto střechy. Předpokládám , že se nejedná o nějaký rádoby žert " zkompromitovat" Yetiho.

Takové defekty na střeše člověk vídává na 120 kách, které jsou 25 let staré ! Možná šlo skutečně o vyjimečnou vadu laku , - ale že to majitel nechal dojít až do takového stavu ???

Nicméně i další přispívatelé zde pozorují korozi a puchýřky na jiných místech. Předpokládám , že škodovka tady učiní potřebná opatření. Kazí to renomé značky ... - Bert

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý dem Miki,

díky za úplnou informaci, která jistě všechny potěší. Tím více mi ale nejde do hlavy uvedené foto střechy. Předpokládám , že se nejedná o nějaký rádoby žert " zkompromitovat" Yetiho.

Takové defekty na střeše člověk vídává na 120 kách, které jsou 25 let staré ! Možná šlo skutečně o vyjimečnou vadu laku , - ale že to majitel nechal dojít až do takového stavu ???

Nicméně i další přispívatelé zde pozorují korozi a puchýřky na jiných místech. Předpokládám , že škodovka tady učiní potřebná opatření. Kazí to renomé značky ... - Bert

Ahoj Bert,

predpokladáš dobre...bohužiaľ to nie je žart ale realita(škoda, že to žart nie je)..svojho Yetiho by som neskompromitoval ani náhodou, pretože je to pre mňa srdcová záležitosť...smola bola v tom, že som si to všimol až keď som Yetiho nechal dôkladne umyť po zime...najprv som si myslel, že mi tam nechal pozdrav nejaký operený kamarát..bohužiaľ nie...predpokladám, že prvotným dôvodom mohol byť vystrelený kameň od kolesa iného auta a potom to už asi išlo rýchlo...ale to sú len domnienky...zatiaľ stále čakám na vyjadrenie škodovky k reklamácii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

No takze po takmer 2 mesiacoch cakania mi reklamaciu na strechu neuznali s vysvetlenim servisu, ze sa jedna o poskodenie strechy odletenym kamenom..bla..bla..bla...a nebolo to sposobene nekvalitnym lakom alebo nekvalitnou vyrobou. Samozrejme nezabudli dodat, ze mi to velmi radi opravia ale za ceny skoda servisu...asi tolko k tomu...po tychto skusenostiach a sucasnych skusenostiach mojich znamych ma uz do oficialneho servisu skody v TN kraji definitivne nikto nedostane...ale ked sa mam priznat ani som nic ine v podstate neocakaval...jedine co ma pekne stve je ten festival preje....ho casu ked som cakal na vlastne vyjadrenie...moje doterajsie skusenosti s oficialnymi servismi su jednoducho katastrofalne(Opel, Skoda). Ak mate opacne skusenosti ste stastni ludia a uprimne Vam to potom zavidim....tak dufam, ze sa Vam podobne starosti vyhnu a budete si Yetiho uzivat...budem to musiet vyriesit a nechat prelakovat a s najvacsou pravdepodobnostou necham dorobit na tie najexponovanejsie miesta ochrannu foliu....zatial vsetko k tejto kauze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...