Přejít na obsah

výměna skla (plast) světlometu OI


Libek

Doporučené příspěvky

Jde nějak vyměnit plastové sklo předního světlometu u OI facelift. Mám je poškrábané ale hlavně vyhřáté od žárovek, takže jsou tam prasklinky. Zřejmě původní majitel používal siilné žárovky. Na netu jsem sehnal odkaz na nová skla, ale nevím jak je vyměnit. U skleněných to bylo jednoduché. Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes tuhle výměnu plastů absolvoval.Zkoušel jsem to nahřívat horkovzdušnou pistolí a pomalu a opatrvě rozdělavat.Moc se mi to ale nedařilo.Origoš plasty jsou přilepeny šedým silikonem a je ho tam dost v te drážce.Snažil jsem se to různě nahřivat a pačit ale nakonec jsem to vzdal a udělal doprostřed plastu diru a tu prostříhal štípačkama do kraje čím jsem to rozdělil na dva díly a vypačil.To už šlo pěkně.Při druhem světle jsem udělal diru a rozdělil na dva dily hned pak to cela po obvodu nahřal a pořadně jsem to vypačil.Šlo to velmi rychle a bez jakehokoliv poničeni obalu světla.Pak jsem dukladně vyčistil drážky od puvodního silikonu očistil parabolu, nanesl dostatečné množství transparentního silikonu do dražky a nasadil nove plasty.Po zaschnutí silikonu jsem nasadil světla zpět na auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa, koukám, že mně to začíná zajímat. Mám totíž ten plast takový nějaký vyhřátý či co.

Jen mám strach, že koupím nové plasty a začnu s rozebíráním světel a zjistím, že jde do ři*i i chrom :feve: .

@vinklec:

Jak moc citlivý na poškrábání je ten chrom uvnitř světla?

Čtu ten Tvůj návod a furt nevím jak jsi to přesně rozebíral. Jsem přemýšlel, že ten plast odřežu od světla, řekněme tak 1 cm kolem tělesa světla. A pak ten úzký rámeček kleštěma vytahovat za současného zahřívání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na předfacelift světlomety nelze dát plastové . Nevím sice jak byto pasovalo ,ale hlavně by byl špatný rozptyl světla. Čirá optika má jinou parabolu. Existují i předface s čirou optikou a sklem ne plastem (dávaly se do Laurim Klement),ale i tam je jiná parobola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při demontaži toho plastu se vubec chromu na paraboly nedotykaš.A ten rameček co je kolem toho plastovehu krytu daš nový protože je součásti dodavky.U mě došlo k poškození chromu paraboly při čistění když jsem to čistil přípravkem na okna takže bež něj by to bylo asi v pohodě.Já jsem horkovzduškou nahřal oprostřed pas z vrchu dolů rozřízl zalamovakem.Zbytek pasu ke krytu světla jsem nahříval a pačil kleštěma než to povolilo a vyskočilo z dražky.Pak jsem to cele zahřal po obvodě a trošku víc zabral a povedlo se mi to cele vyloupnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa, koukám, že mně to začíná zajímat. Mám totíž ten plast takový nějaký vyhřátý či co.

Jen mám strach, že koupím nové plasty a začnu s rozebíráním světel a zjistím, že jde do ři*i i chrom :feve: .

@vinklec:

Jak moc citlivý na poškrábání je ten chrom uvnitř světla?

Čtu ten Tvůj návod a furt nevím jak jsi to přesně rozebíral. Jsem přemýšlel, že ten plast odřežu od světla, řekněme tak 1 cm kolem tělesa světla. A pak ten úzký rámeček kleštěma vytahovat za současného zahřívání.

No právě při čištění starých světel, má ten chrom snachu lézt dolů, proto jsem se zhora ptal a bylo mi to potvrzeno. Takže s tím čištěním opravdu opatrně !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdarec

tak jsem dnes měnil plastové sklo na lampě Laurint&Klement r.v. 2001 XENON. Nic jsem nepekl, žádná horkovzdušná pistole. Měl jsem strach o zbytek světla bo prázdnej korpus stojí přes 2 litry.

Zvolil jsem modelářskou rotační pilku a odřízl cca 2 milimetrovej přesah půvpdního plexi abych se s odlamovacím nožem dostal na šedivý silikon. Pak jsem vyřízl celou přední plochu krytu a nařízl v rozích, pak už jenom kombinačky a trochu víc síly za současného "kejvání" to bylo venku.

Dělal jsem jen jedno bo jsem nevěděl zda půjde plexi z haolegenek i na xenon. JDE. Při druhém udělám nějaký foto návod.

Pozor na otisky na vnitřní parabole, nejdou otřít a když se přitlačí dělá i měkoučký hadřík rýhy, v lepším případě, v horším to jde celé dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradíte mi někdo prosím vás, kde koupit ty plasty? Nikde je na netu nemůžu sehnat :( a ten odkaz co tu je uveden výše tak tam už to nemají.

Respektive si chci nastříkat ten chrom rámeček kolem paraboly na černo, ale příjde mi nejjednoduší to rozdělat tak jak píše vinklec, protože mám strach když to budu rozlepovat, tak abych je mohl znovu použít, že mi stejně prasknou.

Editováno: , autor: Skrečííík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Super návod.

Jen bych se chtěl ještě zeptat, ta pilka kterou jsi to řezal, tu jsem nikde na netu nenašel, dá se sehnat jen kotouček například na vrtačku?

Editováno: , autor: Wojnar
Používej základní font bez fomátování. Formátuj jen pokud chceš něco zvýraznit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl v modelářských potřebách a kotouček na vrtačku neměli, že ho můžou objednat za cca 300,-Kč. Tak jsem šel vedle do obchodu s elektro nářadím a tam jsem koupil sadu 10 kotoučků s upínacím trnem za 78,-Kč. Takže supr. Už si jen objednám náhradní plexi a pustím se do toho. Doufám, že se mi to podle toho návodu podaří?

Editováno: , autor: Wojnar
Používej základní font bez fomátování. Formátuj jen pokud chceš něco zvýraznit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...