Přejít na obsah

EPC


Doporučené příspěvky

osobně si myslím že ta podložka tam je pro to že se ten ventil vychodí a vymezuje se tak jeho vůle respektive vůle zavírací klapky uvnitř turba (viz moje fotka uživatele) a opraveno to je až v dalších generacích turba (indexech ND) a u starších se to dělá takto ;)

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravým vyjadrím sa ktým krátkym trasám mám najazdené cez 30 000Km auto mám rok a okrem výmeny rozvodov a R na prevodovke som neriešil nič :D

nemám pocit že turbo treba dochladzovať a vadia mu krátke trasy

po zastavení a vypnutí počuť ako v sústave ešte cirkuluje voda moje bežné trasy po meste su do 10 Km potom auto vypínam lebo auto mi slúži prevažne na zásobovanie

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Prosím napiš až budeš mít nějaké zkušenosti z provozu jestli přestalo i to drnčení?

Tak nevím které drnčení myslíš, jestli to od rozvodů, tak to samozřejmě pokračuje dál. Jestli toto drnčení http://forum.skodahome.cz/topic/115389-drnciaca-tycka-regulacie-obtokoveho-kanala-turba/ , tak to taky vesele drnčí dál.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

dnes rozsvicena kontrolka EPC (porucha motoru,zajedte do servisu!)

vyroba 9.2010 38000

auto nejelo,tak jsem to nastartoval znova a jelo to normalne,ale zitra jedu do servisu

to je hroznej smejd ta fabka,ja uz toho mel tolik,ze nevim co bych delal po zaruce,uz jsem z toho unavenej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EPC mi tiež vystrájalo pred týždňom, hodilo to na nejaké chybové hlásenie a palubovka sa rozsvietila ako vianočný stromček, a auto išlo ako keby na dva valce. Hneď som zhasol motor, tak to triaslo. Za pol minútku som znovu naštartoval, a všetko ok. V servise mi povedal že 1. a 4. valec mal predzápal, alebo niečo také, a aby som natankoval iný benzín. Tak som ešte odjazdil ten benzín v nádrži (posledné 4 tankovania Shell Natural FuelSave, všetko v ČR, rôzne ČS), a potom som natankoval plnú nádrž 100 oktánového benzínu v Maďarsku na MOL-ke. Uvidíme či bude zase niečo na diagnostike, ale zatiaľ sa to neopakovalo. Auto vtedy malo najazdených 18700 km. Čoskoro beriem auto na ďalšiu výmenu oleja, potom zreferujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


dnes rozsvicena kontrolka EPC (porucha motoru,zajedte do servisu!)
vyroba 9.2010 38000
auto nejelo,tak jsem to nastartoval znova a jelo to normalne,ale zitra jedu do servisu


Nechapem preco EPC zacne az pri najazdeni tolkych km. Ved je to stroj zo zeleza a nie zivy tvor ktoreho zacnu boliet klby v 38. rokoch.

No jestli tam ještě nemá podložku, tak mě se to samé stalo ve 37 900 km. Proč to vydrželo tolik km bez ní a pak to najednou nejede také nechápu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem byl v servise a udelali diagnostiku a ukazalo jim to sporadicka chyba

na muj dotaz,co to je sporadicka chyba mi rekli,ze nevedi,ze mohlo poklesnout napeti,nebo cokoliv jineho a az to pry udela podruhe,coz si oni nemysli,ja si zas tak jisty nejsem,tak pak pry az napisi hlaseni do skodovky a bude se to resit,dobra prace skody :kol-47: tak ted budu cekat,ja beru benzin jenom na Benzine a jsem snim spokojeny,mam pocit,ze mi to jede lepe nez kdyz jsem jednou vzal plnou na Shelce fuel save

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nerekli,nechal jsem si vytisknout zaznam diagnostiky abych se prave podival ja uz jim moc neverim a tam je napsano nejake cislo a sporadicka chyba,ale pry jsem nebyl prvni co jim to rika,ale pricinu nevedi,nebo po prvnim hlaseni se jim to nechce asi resit,tak ted musim cekat,doufam ze to nebude po zaruce,mam na to jeste 21000 :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím

Nechci zakládat zbytečně nový téma, tak snad nebude vadit když to napíši sem.

Dnes se mi po zapnutí zapalování rozsvítila kontrolka EPC a Systém kontroly výfukových plynů a nezhasly.

Mám za to, že by měly zhasnout, ale ruku do ohně za to dávat nechci  :kol-32:  zhasnou až při startování. Po nastartování ani během jízdy

nesvítí. V pondělí mám cestu kolem servisu, tak se chci zeptat, ale radši se informuji i zda, abych nebyl za joudu  :kol-46:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EPC mi tiež vystrájalo pred týždňom, hodilo to na nejaké chybové hlásenie a palubovka sa rozsvietila ako vianočný stromček, a auto išlo ako keby na dva valce. Hneď som zhasol motor, tak to triaslo. Za pol minútku som znovu naštartoval, a všetko ok. V servise mi povedal že 1. a 4. valec mal predzápal, alebo niečo také, a aby som natankoval iný benzín. Tak som ešte odjazdil ten benzín v nádrži (posledné 4 tankovania Shell Natural FuelSave, všetko v ČR, rôzne ČS), a potom som natankoval plnú nádrž 100 oktánového benzínu v Maďarsku na MOL-ke. Uvidíme či bude zase niečo na diagnostike, ale zatiaľ sa to neopakovalo. Auto vtedy malo najazdených 18700 km. Čoskoro beriem auto na ďalšiu výmenu oleja, potom zreferujem.

 

Zabudol som zreferovať. O niekoľko tisíc km sa problém opakoval. Po opätovnom štarte motora všetko ok, len chybová hláška na diagnostike, 3. valec keď ma pamäť neklame. Pri najbližšej príležitosti keď som bol v servise, vymenili mi preventívne všetky zapaľovacie káble. Od vtedy už viac ako 30 tisíc km sa problém neopakoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si byl vyzvednout Fabii TSI ze servisu. Závada je odstraněna - podle servisu odešlo turbo,takže ho vyměnily za nové... :feve: Cena údajně kolem 25 000 Kč. Na otázku jestli už turbo u 1.2 TSI vyměňovaly,technik jenom klopil oči (evidentně se mu nechtělo odpovídat) a pak z něj vypadlo,že to zdaleka není první případ... :feve:

Omlouvam se že se vracim ke stare zaležitosti..ale tohle přesně sem měl...vysral sem se na autorizak a zajel ke kamošoj...stačilo přes diagnostiku nějake znovunastaveni regulačni hřidelky turba a vyčištěni hřidelky a od te doby už mam dva roky klid :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...