Přejít na obsah

Svíticí kontrolka motoru 1.8 T


DaVe69

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám takový problém svítí mi neustále kontrolka motoru, na vagu píše chybu snížena účinnost katalyzátoru. Vyměnil jsem obě lambdy a kontrolka pořád svítí. Po odpojení baterie se zhasne ale po ujetí 100 km svítí opět. Spotřeba si myslím v normálu a jízda taky. Všera při výměně žárovky jsem si všiml odpojené hadice (obrázek číslo 9) která vede do airboxu. Myslíte, že konkrétně ta hadice viz. obrázek (9) etka může mít za vliv rozsvícení te kontrolky? Jaká je její funkce ? Díky za odpověď, případně za rady. Díky

obrázek etka

Editováno: , autor: DaVe69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

bol to ten termostat ale čo sa týka tej kontrolky svieti stále.... vraj je to častá závada na 1.8T a že ak sa vyrobí pod kyslíkovú lambdu podložka so závitom cca 1,5 cm tak to svietiť nebude...je to pravda? počuli ste o tom??

Editováno: , autor: different21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

DaVe69: Nemusí to být hned katalizátor. Je potřeba zkontrolovat výfukové potrubí a spoje na těsnost, dále kontrola vstřiků (jestli neukapávají), kontrola zapalování a provést vlastní měření na lamda sondách. Hlavně bacha, ta hadice co nebyla zapojená je "za" filtrem. To znamená, že si tudy motor nasával bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

bol to ten termostat ale čo sa týka tej kontrolky svieti stále.... vraj je to častá závada na 1.8T a že ak sa vyrobí pod kyslíkovú lambdu podložka so závitom cca 1,5 cm tak to svietiť nebude...je to pravda? počuli ste o tom??

Chtěl jsem se zeptat mam taky takovy problem svíti mě kontrolka emisí na superbu 1.8T jak jsi to vyřešil díky za odpověd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj stavím se do řady, uplně stejný problém. Spotřeba se mi zdá v normálu ( tedy podle PP). Je tady někdo z Ústeckého kraje u koho by bylo možné auto napíchnout? Nechce se mi jezdit do autor. servisu a platit jen vlezu do dveří. Díky za vaše případné reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...