Přejít na obsah

Vrzání od přední nápravy.


Martin Bednář

Doporučené příspěvky

Něco mi vrže při přejezdu mírných nerovností. Zvuk se ozývá zleva od předního kola. Při velkých mrazech mi přišlo, že to jde i zprava. Zajímavé je, že to vrzalo i minulou zimu - to jsem měl najeto cca. 15tkm., ale když se oteplilo, tak to přešlo. Tuto zimu to vrže opět a mám dojem, že výrazně více - najeto cca. 30tkm. Když zkusím auto zhoupnout na místě, tak se to neozve - což ale myslím je tím, že nemám takovou sílu, abych tu přední nápravu pořádně propružil. Za jízdy když ztáhnu okénko, tak to není slyšet.

Máte někdo tip, co by to vrzání mohlo způsobovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco mi vrže při přejezdu mírných nerovností. Zvuk se ozývá zleva od předního kola. Při velkých mrazech mi přišlo, že to jde i zprava. Zajímavé je, že to vrzalo i minulou zimu - to jsem měl najeto cca. 15tkm., ale když se oteplilo, tak to přešlo. Tuto zimu to vrže opět a mám dojem, že výrazně více - najeto cca. 30tkm. Když zkusím auto zhoupnout na místě, tak se to neozve - což ale myslím je tím, že nemám takovou sílu, abych tu přední nápravu pořádně propružil. Za jízdy když ztáhnu okénko, tak to není slyšet.

Máte někdo tip, co by to vrzání mohlo způsobovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejnou zkušenost vrzání se projevuje až při teplotách pod cca 0 st. Mám Superba II. 1,5 roku a najeto 38 tis. Zajel jsem na garanční opravu a nic nezjistili, ono mezi tím přestalo mrznou :-) . Reklamoval jsem po cca měsíci znova, mrzne a při zkušební jízdě, kterou jsem si vyžádal, bylo vrzání slyšet. Dnes jsem si auto po opravě převzal a po několika kilometrech vrzání opět začalo. Evidentně před předáním nechali auto na dílně a tak jsem zpočátku myslel, že závada byla odstraněna. Dostal jsem i seznam vyměněných dílů, naúčtovali Škodovce cca 7,5 tis Kč. V pondělí zavolám do M.B. a zeptám se co oni na to. A ještě při teplotách nad nulou cosi drnčí pod nohama spolujezdce. Ani to se nepodařilo opravit. :-((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ladhart: to je právě to, čeho se bojím. Tj. dám to do servisu, oni rozeberou bůh ví co a výsledek bude nula. Tušíš co všechno ti měnili?

Jinak z různých diskuzí jsem zatím nasbíral tipy ve smyslu, že to mohou být silentbloky nápravy, nebo uložení motoru, tlumiče, případně manžeta řízení. Takže zjevně to těžko hledat..... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám ten samý problém na Octávii Combi FL. V servise řekli, že to můžou tak maximálně promazat že nevědí co s tím... byl bych vcelku rád, kdyby to tu někdo vyřešil. Byl jsem v Roudnici nad Labem u Horejska a v Mělníku u auto Branka a v obou servisech jen promazali... Prý je to výkyvy počasí.... U Superba zatím nic podobného, ale při přejíždění retardéru už malý naznak tohoto zvuku bohužel je:/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stoca: mě to teplo zatím pomáhá, otázkou je jak dlouho. Jinak víš co a kde ti promazávali? Že bych to také zkusil....

Jinak dle vyjádření ladharta servis asi taky tápe, když mu vyměnili kde co a výsledek nula....

Jako perličku přidám, že šéf má A8 a vrže mu to taky. Sice tam má úplně jinou nápravu, ale prostě mu to vrže, 3x s tím byl už v Audi servise a ti také nevědí. Vždycky něco zkusí, ale bez výsledku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to co promazávali jsem se neptal, došlo mi to až cestou domů. Po tom promazání to bylo dobrý.. Nebo dobrý, o dost menší.. ale druhý den už to bylo jako předtím. U Branky v Mělníku mi včera řekli, že to je tím jaká dávám kola. Že správně by měl být rozdíl zimní letní jen jedna velikost.. Já mám letní 18 a zimní 16. obě velikosti přesně v techničáku od výrobce. Ale že prý toto vadí.. Až prý nandám letní kola, tak to dělat nebude, čemuž moc nevěřím.... Nevím kam se obrátit, klidně bych někam 100km když to opraví, ale jezdit takhle na pokusy někde, na to nemám moc čas ani náladu.... :/ S tou A8 je to dobrý :D Tak alespoň pro tebe trošku polehčující okolnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém u Fabie. Každou zimu je to více slyšet. V listopadu mi měnili v servisu silenbloky na přední nápravě, které byly prasklé a tvrdili mi, že je to tím. Ale není a už to vrže i při plusových teplotách. Sice ne tak jako za mrazu, ale už mě to rozčiluje.

Takže chci říci, že v mém případě to silenbloky nebyly.

Editováno: , autor: kvetag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém u Fabie. Každou zimu je to více slyšet. V listopadu mi měnili v servisu silenbloky na přední nápravě, které byly prasklé a tvrdili mi, že je to tím. Ale není a už to vrže i při plusových teplotách. Sice ne tak jako za mrazu, ale už mě to rozčiluje.

Takže chci říci, že v mém případě to silenbloky nebyly.

v tvojom prípade to bude uloženie stabilizátora....

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0411314q-silentblok-luzko-stabilizatoru-predni-napravy-fabia-fabia-2.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak se podařilo najít původce vrzání přední nápravy. Bylo to uložení trojúhelníkového ramene nápravy do karoserie. Vyměnili mi silentbloky lůžka ramene nápravy přední i zadní a je po vrzání. naši odborníci ve škoda servisu v Praze si s tím neporadili. Využil jsem cesty do Polska, navštívil servis škoda ve Varšavě, v 9 hodin jsem odevzdal auto a ve 14 hod. jsem spokojený odjel i v umytém autě. Rozdíl: v Praze od pondělka do pátku neuspěli a ani neumyli. :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ladhart: tak to ti tiše závidím :-)

Nemáte někdo obrázek (nákres) té přední (případně zadní) nápravy? Abych měl představu, co vlastně měnili.....

menili mu toto http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0199231j-zadni-ulozeni-ramene-silentblok-levy-octavia-2-superb-2.html + http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0407182-silentblok-luzko-ramene-predni-octavia-2-superb-2-yeti.html

ak sa mýlim,nech ma LADHART opraví ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Já mám podobný problém, v prudších otáčkách nebo na kruháči když jedu na dvojku tak při přidání plynu je slyšet od předního kola (nevím jestli přesně od něho, ale ze předu to je) takové nepříjemné vrznutí, to samé nastane když ten plyn uberu. Jakoby tam někde byla na něčem vůle která se projeví tím, jak se auto jakoby pohne dopředu nebo dozadu. Po rovině to slyšet není, jen při otáčení doleva od levého kola. Tlumiče jsou měněné před rokem a čepy před týdnem. Nemáte s tím někdo zkušenost? Dělá to tak měsíc, a dost mě to vadí. Mám octávii 1,9TDi 81 kW.

Děkuji za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky vrže přední náprava, nevím, co je to přesně, ale u mě stačí čas od času nastříkat silikonový olej nad krycí manžetu tlumičů - zasunout dávkovací brčko co nejdál do díry horního uložení tlumiče, dát tam pořádnou dávku - a je na čas klid od vrzání.

Myslím si, že u mě to dělají ty gumový dorazy tlumičů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak se podařilo najít původce vrzání přední nápravy. Bylo to uložení trojúhelníkového ramene nápravy do karoserie. Vyměnili mi silentbloky lůžka ramene nápravy přední i zadní a je po vrzání. naši odborníci ve škoda servisu v Praze si s tím neporadili. Využil jsem cesty do Polska, navštívil servis škoda ve Varšavě, v 9 hodin jsem odevzdal auto a ve 14 hod. jsem spokojený odjel i v umytém autě. Rozdíl: v Praze od pondělka do pátku neuspěli a ani neumyli. :-))

prosim te, po vymene tech silentbloku, bylo to auto stabilnejsi? vrze mi to taky a ted jsem nandal 18 kola a docela to lovim po silnici, na 17 to bylo dobre

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

K vrzání na přední nápravě v zimním období. Vyřešeno v rámci garance, kdy servis vyměnil na přední nápravě přední silentbloky. Zadní údajně nebylo třeba měnit, což mě celkem mrzí.... Vrzání ale zmizelo. Nicméně jsem při přejezdu nerovností slyšel od přední nápravy ještě nějaké zvuky navíc. A v databázi Škody Auto je servisní akce označená TPI 2022472/2. Jestli jsem to pochopil dobře, tak se dávají nějaké podložky pod šrouby do nápravnice. Faktem je, že ty zvuky co jsem slyšel, tak zmizely, takže sláva:-) BTW. nemůžete někdo prosím zjistit a dát sem kopii toho TPI 2022472/2 ?

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobný problém, ale nejedná se o vrzání ale o klepání. Při přejezdu přes nerovnosti (a že jich na našich cestách je) se mi z nápravy (pravá strana) ozývá klepání/ťukání. Je to opravdu jen sluchový vjem, žádné rány do volantu atd. Po testu na výtřasáku na STK bylo zjištěno, že se jedná o spojovací tyč stabilizátoru. Na obr.díl č 17. Technik mi ukázal, že je tam slabá v vůle v čepu. Takže mě čeká výměna na obou stranách. Nevíte jestli je po výměně nutná geometrie?

post-75826-0-32410900-1334825003_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...